DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Minister Edukacji Narodowej: organizacja „tęczowego piątku” to złamanie prawa

Minister Edukacji Narodowej: organizacja „tęczowego piątku” to złamanie prawa
fot. Adam Chelstowki / FORUM

Jeżeli jakiś dyrektor podjął decyzję o zorganizowaniu tzw. Tęczowego Piątku z pominięciem procedur, to znaczy, że złamał prawo oświatowe – oznajmiła Anna Zalewska, minister edukacji narodowej na łamach portalu wPolityce.

 

- W kalendarzu szkolnym nie ma takiego dnia. Każdego roku we wrześniu, w każdej szkole, nauczyciele z rodzicami i uczniami ustalają program wychowawczo-profilaktyczny, który zakłada różnego rodzaju inicjatywy. Z informacji kuratorów wynika, że nie ma takiego programu jak tzw. Tęczowy Piątek – oznajmiła Zalewska. Jednocześnie zaznaczyła, że organizacja takiego święta z pominięciem procedur będzie złamaniem prawa oświatowego.

 

Minister edukacji narodowej podkreśliła, że zarówno program nauczania jak i podstawa programowa są skonstruowane tak, by zapewnić edukację neutralną światopoglądowo. Zalewska nie widzi możliwości by jakikolwiek dyrektor, który bez wiedzy kuratora, znając opinie ekspertów odnośnie tego co aktywiści chcą przekazać dzieciom, zdecydował się na organizację wydarzenia.

 

W opinii minister, kuratorzy bardzo poważnie podeszli do kwestii sprawdzenia organizacji „tęczowych piątków”. Okazało się, że w żadnej ze szkół nie rozpoczęto oficjalnej formalnej procedury organizacji takiego wydarzenia. Kampania Przeciw Homofobii podaje, że w akcję włączyło się 211 placówek.

 

Na pytanie dotyczące sprawdzenia, czy mimo wszystko w jakiejś szkole „tęczowy piątek” nie zostanie zorganizowany nieoficjalnie, odpowiedziała: „Zawsze to sprawdzamy. Podobnie będzie i teraz. Musimy dbać o dzieci, a rodzice muszą wiedzieć wszystko, co dotyczy ich pociech. Bez ich wiedzy i zgody w szkole nic nie może się wydarzyć.”

 

Źródło: wpolityce.com

PR

 

     

 


DATA: 2018-10-25 19:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyżby podstawa reformy był feminizm. Dwa kroki do przodu jeden w tył.
10 miesięcy temu / slammajamma
 
Do pana Józefa z Tallina. pełna zgoda, nie mamy złudzeń, że tak jest, ale naszym celem była obrona dzieci i młodzieży przed deprawacją. I w Tarnowskich Górach się udało. A przy okazji potwierdziło się kto jest kto.
10 miesięcy temu / Pontus
 
@wood: Archiwum PCh24 zawiera wszystkie potrzebne informacje na temat Agendy 2030. Wystarczy wpisać słowo klucz. Następnie należy odwiedzić strony wyborcze kandydatów PiS, PO, PSL itd oraz wielu "obywatelskich" i "niepartyjnych" i już nie masz zadnych wątpliwości.
10 miesięcy temu / kama
 
Niezupełnie Polacy głosują na Agende 2030. Ja dopiero teraz o tym słyszę. Ewentualnie dopiero będą głosować na to.
10 miesięcy temu / wood
 
Do Pana o nicku Pontus - państwowe ministerstwa edukacji/oświaty/oświecenia publicznego były zakładane jako instytucje czysto wolnomularskie i zawsze takimi będą. Państwowa edukacja zawsze będzie laicka, demokratyczna i ucząca konformizmu. Pomysł, że ta instytucja zmieni się, gdyż dobrzy ludzie wykonają kilka telefonów jest nietrafiony. Pracownicy tych instytucji nie mogą mieć "poglądów", gdyż są w urzędzie-w pracy, gdzie obowiązują określone przepisy i ustalona etyka. Jedyną szansą dla ratowania dzieci jest rozwiązanie MEN. Mleko się wylało, tym razem Szkoci się przestraszyli i zaczęli przepraszać, choć nie sądzę by wobec kogokolwiek wyciągnięto konsekwencje. O tej akcji deprawacji młodych ludzi wiemy, a o ilu się nie dowiedzieliśmy ? Dziś jest taki minister, ale jutro może być ktoś bardziej "tolerancyjny" i co wtedy ? Jutro treści LGBT, lepiej zamaskowane będą sprzedawane jako edukacja obywatelska.
10 miesięcy temu / Józef z Tallina
 
Po wysłuchaniu Przeglądy Prasy w Radiu WNET i informacji o ?tęczowych piątkach? , zadzwoniliśmy do Ministerstwa Oświaty i rozmawialiśmy o problemie, którego podobno nie ma . Pani nic nie słyszała, ani o tęczowych piątkach, ani o infiltracji ZHP, przez środowiska tęczowe. Poza tym dowiedziałem się, że pracownicy nie mają własnego zdania na poruszane tematy, że ministerstwo realizuje tylko program rządowy.Z tym własnym zdaniem, po pracy to już chyba przerabialiśmy w minionym okresie( widocznie nie do końca minionym) Ale ogólnie nie ma problemu, tylko w szkołach i przedszkolach coraz częściej pojawiają się gorszyciele z LGBT. To od czego jest to ministerstwo? Podobne rozmowy przeprowadzili nasi znajomi i krewni, z podobnym rezultatem. Nikt nic nie wiedział.Odpowiedż jest taka, że albo minister wiedziała, a pracownicy nie, albo wszyscy mijają się z prawdą.Żadna z tych możliwości nie jest krzepiąca.
10 miesięcy temu / Pontus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.