DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Minister Andruszkiewicz rusza do walki z patostreamami. Wulgaryzmy, przemoc i obscena nie przejdą

Minister Andruszkiewicz rusza do walki z patostreamami. Wulgaryzmy, przemoc i obscena nie przejdą
Fotograf: Andrzej Hulimka Archiwum: Forum

Patostreaming – ta do niedawna niszowa część internetu, dziś ma ogromny wpływ na młodych ludzi. Wedle szacunków z tego rodzaju treściami spotkało się już niemal 23 proc. nastolatków. Ministerstwo cyfryzacji zapowiada działanie i walkę z materiałami wideo z obscenicznymi wulgarnymi i epatującymi przemocą treściami.

 

- To zjawisko nabiera na sile. Co rusz docierają do nas kolejne informacje o patostreamerach. Dlatego nie możemy pozostawać bezczynni. Musimy to zwalczać i starać się minimalizować – mówi Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji.

 

Niepokojące dane wypływają z raportu Państwowego Instytutu Badawczego NASK „Nastolatki 3.0”. Okazuje się, że co piąty młody człowiek ma do czynienia z patosteamingiem i sięga po takie treści, najczęściej z ciekawości. Zjawisko jest na tyle szerokie, że resort cyfryzacji postanowił podjąć działania na rzecz bezpieczeństwa młodych użytkowników internetu. To ważne, bo przeciętny młody człowiek w sieci spędza nawet 4 godziny dziennie.

 

- Dzieci spędzają w sieci coraz więcej czasu, a oprócz pozytywnych treści mogą się tam zetknąć również z negatywnymi zjawiskami, takimi jak przemoc, próby wykorzystania czy właśnie patostreamy – zwraca uwagę minister Andruszkiewicz. – Kluczowa jest tutaj edukacja. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice czy opiekunowie powinni wiedzieć, jak należy reagować w tego typu sytuacjach i do kogo można się zwrócić o pomoc czy zgłosić takie treści – dodaje wiceminister cyfryzacji.

 

Jedną z takich instytucji jest np. Dyżurnet, do którego można zgłaszać wszelkie treści, które mogą zagrażać najmłodszym. Na stronie dyzurnet.pl można skorzystać z anonimowego formularza. Zgłoszone w ten sposób przypadki specjaliści bardzo uważnie analizują, a jeśli jest taka potrzeba – natychmiast reagują lub zgłaszają sprawę odpowiednim służbom takim jak np. policja.

 

Wiceminister cyfryzacji zaznacza, że o ile w dużych ośrodkach łatwo jest znaleźć informacje, jak radzić sobie z negatywnymi zjawiskami w internecie, to informacji takich brakuje w małych miastach. Stąd pomysł, by wraz ze specjalistami odwiedzić wszystkie województwa i przekazać niezbędną wiedzę zainteresowanym. Celem jest minimalizowanie zagrożeń takich jak np. patostreamy.

 

MA

 

 

Patostreaming. Czy jako cywilizacja osiągnęliśmy już dno?

 

Kłócą się, przeklinają, tańczą i obrażają. Są wulgarni, odnoszą się do siebie bez szacunku i często ich spotkania kończą się bójkami. Wszystko to okraszone hektolitrami alkoholu i innych używek. Całość transmitują w interencie. Niejeden powiedziałby – no i co z tego? Dzisiaj głupota dostępna jest na każdym kroku, zwłaszcza w sieci i nie ma się czym zbytnio ekscytować. W tym przypadku jest jednak inaczej. Tzw. „patostreamerów” oglądają setki tysięcy użytkowników, a oni sami zarabiają na tym całkiem przyzwoite pieniądze. Ich odbiorcami jest głównie dorastająca młodzież, która wobec braku lepszych rozrywek ogląda transmisje live polskiej patologii.

 


DATA: 2019-06-25 15:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obawiam się że jak ta marionetka już się rozprawi się z patostreamerami, to na zlecenie swoich mocodawców zajmie się "politycznie nieodpowiednimi" treściami komentarzy na forach internetowych.
5 miesięcy temu / idzie nowe
 
Faflun przedewszystkim zamknij wiadomości tvpis.
5 miesięcy temu / jajko
 
Dziwnym trafem ten były narodowiec nie walczy z dużo groźniejszymi zjawiskami w sieci - prożydowską antypolską Hagadą czy dehumanizującym wizerunkiem Polaka-małpy z wielkim nosem rozpowszechnianym od pewnego czasu w sieci. Dehumanizacja wroga to element często wykorzystywany w wojnie...Wielki nos, tak charakterystyczny dla Semitów oraz nazwa "cebularze", także ostatnimi czasy przyklejana Polakom, a wcześniej z racji upodobania do tego warzywa zarezerwowana dotychczas dla Żydów i zmowa milczenia w tych tematach skłaniają mnie do twierdzenia, że te akcje mają akceptację polityków zasiadających w "polskim" parlamencie..
5 miesięcy temu / Tytus
 
Apokalipsa 11, 8 A zwłoki ich leżeć będą na placu wielkiego miasta, które duchowo zwie się: Sodoma i Egipt, gdzie także ukrzyżowano ich Pana6. 9 I wielu spośród ludów, szczepów, języków i narodów przez trzy i pół dnia7 ogląda ich zwłoki; a zwłok ich nie zezwalają złożyć do grobu. 10 Wobec nich mieszkańcy ziemi cieszą się i radują; i dary sobie nawzajem będą przesyłali, bo ci dwaj prorocy mieszkańcom ziemi8 zadali katuszy. 11 A po trzech i pół dniach duch życia z Boga w nich wstąpił i stanęli na nogi9. A wielki strach padł na tych, co ich oglądali." ...9 I wielu spośród ludów, szczepów, języków i narodów przez trzy i pół dnia7 ogląda ich zwłoki" ...wyraznie mowa o internecie
5 miesięcy temu / mee...
 
I bardzo słusznie.Tak samo powinno się wziąć za skandaliczne bazgroły tzw graffiti,które szpeca miasta i miasteczka. Karać wysokimi grzywnami i nakazać odnowić budynki własnym sumptem.
5 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
@ mee. Czy nie wiesz, że już św Augustyn i św Tomasz Akwinata zaliczyli pornografię w tym internetową do grzechów sodomskich - wołających o pomstę do nieba?
5 miesięcy temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.