DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Min. Szumowski: Będziemy żyć z epidemią dopóki się wszyscy nie zaszczepimy

Min. Szumowski: Będziemy żyć z epidemią dopóki się wszyscy nie zaszczepimy
Fotograf: Adam Chelstowski, Archiwum: Forum

Z tą epidemią będziemy żyć 1,5 roku, jeśli nie dłużej, dopóki nie zaszczepimy się wszyscy na koronawirusa – powiedział w wieczornym programie telewizji publicznej szef resortu zdrowia.

 

Minister Łukasz Szumowski w „Gościu Wiadomości”, audycji emitowanej na antenie TVP Info, starał się przybliżać filozofię stosowania przez rząd społecznych restrykcji w najbliższych miesiącach.

 

Będziemy proponować pewne formy życia normalnego, choć z obostrzeniami, bo inaczej poumierają ludzie chorzy na inne choroby, bo gospodarka się zawali, co również będzie skutkowało chorobami i śmiercią ludzi. Tutaj tańczymy na linie, tańczymy na brzytwie pomiędzy zakażeniami koronawirusem, a tym, że musimy gospodarkę powoli, w sposób ostrożny i racjonalny luzować – mówił Szumowski. Według jego zapowiedzi, plan „luzowania” zostanie zaprezentowany w czwartek.

 

- Czekamy cały czas na lek, który będzie skuteczny, który nie będzie lekiem krwiopochodnym, będzie pozbawiony wszystkich ryzyk związanych z takimi lekami, ale to jest kwestia roku. Podobnie jest ze szczepionką. Ja powtarzam, że z tą epidemią będziemy żyć 1,5 roku, jeśli nie dłużej, dopóki nie zaszczepimy się wszyscy na koronawirusa. Niestety taka jest rzeczywistość, a my musimy się do niej przyzwyczaić – przekonywał minister.

Będziemy proponować pewne formy życia normalnego, choć z obostrzeniami, bo inaczej poumierają ludzie chorzy na inne choroby, bo gospodarka się zawali, co również będzie skutkowało chorobami i śmiercią ludzi. Tutaj tańczymy na linie, tańczymy na brzytwie pomiędzy zakażeniami koronawirusem, a tym, że musimy gospodarkę powolutku, w sposób ostrożny i racjonalny luzować – zapowiedział.

 

 

Źródło: TVP Info

RoM

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-15 22:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech sobie rodzinkę zaszczepi ! Ode mnie trzymaj się koleś z daleka
19 dni temu / Kris
 
Niech się nasz rząd zaszczepi po 2 latach ja się zastanowię jak Bóg da dożyć.
2 miesiące temu / Dawid
 
Ten Szumowski powiedział że dopóki się wszystkich Polaków nie WYSZCZEPI! Chce nas szczepić jak bydło!
2 miesiące temu / Krzysztof
 
Nie zaszczepię się i nie pozwolę zaszczepić swoich bliskich. Jeżeli już to najpierw sprawdzimy jak działa szczepionka na tych, co tak bardzo chcą aby szczepienie było obowiązkowe. Tylko, że obowiązkowe nie oznacza przymusowe.
2 miesiące temu / Sarna
 
Dam się zaszczepić na COVID, jeżeli nie zachoruję, wierzę w działanie szczepionek, zostałem w życiu zaszczepiony jak większość już kilkanaście/ -dziesiąt razy, ostatnio w 48 r.ż. na odrę, żyję, nie zmieniło to mojego stanu zdrowia, przekonań, chyba nikt mną nie steruje. Co do aspektu finansowego to już i tak, jak każdy nabijam kabzy różnym instytucjom i potentatom. Jestem przeciwnikiem szczepienia przymusowego, jak ktoś chce ryzykować, to jego sprawa. Nawet jak zaszczepi się dużą część populacji, to zagrożenie dla niezaszczepionych spadnie. Nie odrzucam z góry tzw. teorii spiskowych, ale sądzę, że jeszcze nie przyszedł czas na masowe wszczepianie chipów, a mam ludzi wokół siebie, którzy tak myślą. Ruchy antyszczepionkowe budzą we mnie uczucia, jakie żywię do skrajnych poglądów politycznych, sekt czy fundametalizmów religijnych.
2 miesiące temu / Nikifor
 
NIE, panie Szumowski, nie będzie łatwo "wyszczepić" Polaków diabelskimi szczepionkami. Będziemy się bronić. Będziemy bronić zdrowia i życia naszego i naszych rodzin,będziemy bronić naszej wolności i prawa wyboru. A wy będziecie nas prześladować, wiązać pasami, kaftanami bezpieczeństwa i prześcieradłami, będziecie nas bić i poniewierać, kłuć diabelskimi szczepionkami na siłę, wsadzać do więzień, głodzić i wyrzucać z mieszkań. Wasze bojówki będą nas torturować i zabijać, bo NIE POZWOLIMY się dać "wyszczepić" dobrowolnie.Warto to wkalkulować w swoje wielkie plany, panie SZ. I również to, że "Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy".
2 miesiące temu / Noe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.