DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Milion aborcji rocznie w USA. Była liderka Planned Parenthood zdradza kulisy działalności

Milion aborcji rocznie w USA. Była liderka Planned Parenthood zdradza kulisy działalności
Abby Johnson, fot. flickr.com

Aborcja nie jest tym, co o niej mówią. Możesz wymazać tę ciążę fizycznie, ale nigdy nie wymażesz jej ze swojej pamięci. Bo nie jesteśmy do tego zdolne jako kobiety i matki – mówiła Abby Johnson, była pracownik największego dostawcy „usług” aborcyjnych w USA, Planned Parenthood w rozmowie z Pauliną Guzik w programie „Między ziemią a niebem”.

 

Rozmowa na antenie TVP nawiązywała do polskiej premiery filmu „Unplanned” ("Nieplanowane"), który wejdzie do polskich kin w listopadzie. Sfabularyzowana biografia Abby Johnson, byłej liderki Planned Parenhood, a dzisiaj działaczki pro-life była prawdziwym ciosem dla największego aborcyjnego konglomeratu w USA. Rocznie wykonują oni ponad 300 tysięcy aborcji, co stanowi 1/3 aborcji w całych Stanach. „Unplanned” przez wiele tygodni utrzymywał się na szczytach list sprzedawanych DVD, a w amerykańskich kinach wyświetlany był przez cztery miesiące. Właśnie miał premierę w Kanadzie, Meksyku, wkrótce zobaczy go cała Ameryka Łacińska.

 

Johnson w rozmowie z Pauliną Guzik wspominała swoją przeszłość w Planned Parenthood. Jako dyrektor jednej z klinik „zarabiała mnóstwo pieniędzy”, lubiła swoją pracę i sądziła, że robi coś pożytecznego. W tamtym okresie sama nie miała problemów z dokoniem aborcji, jak wspomina: „stajesz się wtedy po prostu uodporniony na śmierć i zabijanie. Bo staje się to normalnością. A to nigdy nie powinno być normalne. Byłam uczona że płód to takie nic, że to tylko tkanka, po prostu nic ważnego”.

 

Moment przełomowy nastąpił, kiedy Johnson została poproszona o asystowanie przy aborcji 13-tygodniowego dziecka, którego walkę o życie z narzędziami „lekarza” widziała na ultrasonografie. Dopiero wtedy dotarło do niej, że każde nienarodzone dziecko to ludzka istota z przyrodzonym prawem do życia.

 

Odejście z pracy i uświadomienie sobie horroru aborcji nie miało dla niej jedynie wymiaru światopoglądowego. Dla Abby Johnson była to przede wszystkim przemiana duchowa. „Musiało tak być, bo musiałam skonfrontować się z tym co robiłam w klinice aborcyjnej. A więc po pierwsze zdałam sobie sprawę, że muszę też poszukać przebaczenia. I prawdziwe przebaczenie mogło przyjść tylko od Chrystusa, więc oczywiście w moim sercu dokonało się nawrócenie”.

 

Podczas wywiadu Johnson ukazała skalę kłamstwa i indoktrynacji w sprawie aborcji. „Mówię ludziom, że aborcja zabiera ludzkie życie. Niewinne, niepowtarzalne ludzkie życie. I że aborcja rani kobiety. Że nie jest tym co o niej mówią. Możesz wymazać tę ciążę fizycznie, ale nigdy nie wymażesz jej ze swojej pamięci. Bo nie jesteśmy do tego zdolne jako kobiety i matki (…) Najbardziej przerażającą rzeczą było to, jak udało im się zinfiltrować media. Jak z ogromnym sukcesem sprzedali swoje kłamstwo społeczeństwu na masową skalę. Mogą powiedzieć cokolwiek i ludzie po prostu w to wierzą. To jest najbardziej przerażające - ludzie przestali myśleć samodzielnie, wierzą w jakiekolwiek punkty debaty, jakie są im narzucane” – podkreślała.

 

Działaczka pro-life wskazała także na potrzebę aktywizacji osób o podobnych poglądach. Z jej doświadczenia wynika, że wiele osób określa się mianem przeciwnika aborcji, ale poprzestaje tylko na deklaracjach słownych. Dzisiaj potrzeba przede wszystkim działania, co wyraźnie pokazuje przykład amerykański. Planned Parenthood odpowiedzialny jest za ponad 345 tys. aborcji rocznie. Stanowi to ok. jedną trzecią wszystkich dzieciobójstw w Stanach Zjednoczonych. 45 proc. Amerykanów wierzy, że aborcja powinna być dostępna na każdym etapie ciąży, a Partia Demokratyczna zrobiła z zabijania nienarodzonych główny element kampanii. „Myślę że aborcja będzie wielkim tematem przyszłych wyborów” – przewiduje Johnson.

 

W Polsce na podstawie tzw. przesłanki eugenicznej dopuszczona jest aborcja jedynie ze względu na podejrzenie nieuleczalnej choroby lub trwałego niedorozwoju. Dzisiaj zabijanych jest w ten sposób ponad 1000 dzieci rocznie, a tendencja ciągle wzrasta. Ofiarami najczęściej padają dzieci, u których wykryto trisomię chromosomu 21, czyli zespół Downa.

 

KAI / własne PCh24.pl

Czytaj także:
DATA: 2019-10-01 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

musiałbyś sprawdzić rejestry w słowackich klinikach
11 miesięcy temu / @ciekawy
 
Nie trzeba byc osoba religijną, zeby byc przeciwną aborcji. Niechec, obrona dzieci, ktore sa niewinne, to czysty HUMANIZM.
11 miesięcy temu / DAN
 
Do @Katarzyna : starszemu bratu Syna marnotrawnego bardzo się nie podobało, że ojciec z okazji jego powrotu kazał zabić utuczone cielę, zwołał muzykantów, wyprawił ucztę i kazał się wszystkim radować z powodu nawrócenia tegoż marnotrawnego. To jedna sprawa. Druga to osobista relacja pomiędzy powracający grzeszników a Bogiem...nie chciejmy w nią wchodzić, bo jak napisałam - jest osobista i Pan Bóg lepiej od nas wie, jak rozegrać te trudne sprawy. A po trzecie - podobno najtrudniej jest przebaczyć sobie samemu . A po czwarte - sami nie możemy sobie zasłużyć na Niebo, chocbyśmy chodzili w wodach polarnych do końca swoich dni, bo...niepotrzebna byłaby wtedy Męka Pana Jezusa.
11 miesięcy temu / Hanna
 
Jezus zniósł karę na krzyżu za wszelki grzech ludzki a przyjmowanie na siebie cierpienia w ramach pokuty jest bluxnierstwem przeciw Niemu. Grzech to grzech i pokuta jest decyzja o jego zaniechaniu i zarówno ona jak i proces wygaszania złego drzewa jest z łaski Bożej. A także rosnąca nowa i dobrą roślina. Cierpienia które przeszedł Paweł dawniej Saul prześladowca mieszane do tego to mylenie pojec. Paweł był nienawidzony za to że odwrócił się od prześladowań idąc do Chrystusa i przechodził próby a nie że brak na siebie cierpienia innych. On głosił Chrystusa który je wziął na siebie.
11 miesięcy temu / Kasia
 
Własnie miałam takie doświadczenie o którym Pani pisze i dlatego tym bardziej czuje się uprawniona do głoszenia Pokuty i jej znaczenia w życiu byłego grzesznika. Miałam dokładnie taki sam sposób myślenia jak Pani i okazał on się błędny. Pokuta to nie sukcesy na innym polu działalności tym razem przeciwnym to oczyszczanie przez cierpienia. Proszę porównać jakiekolwiek zdjęcie Mary Wagner do tego zdjęcia , czystość serca jest u Mary widoczna na zewnątrz .... Dziś jest moda na promowanie grzeszników nawet w Kościele tym czasem prawda jest inna , żeby grzesznik stał się wielkim świętym musi cierpieniami dla Chrystusa po-wielokroć przewyższyć tego u którego grzech ciężki nigdy nie zagościł.. to jest prawda zarówno o miłosierdziu jak i o sprawiedliwości Bożej
11 miesięcy temu / Katarzyna
 
@Katarzyna czy uważasz że jej nawrócenie dokonało się wczoraj? Albo tydzień temu? Skąd wiesz ile i jak pokutowała? Dla mnie jest jasne że tylko z Chrystusem człowiek ma siłę do tak radykalnej zmiany życia i dziękujmy Bogu, że są takie nawrócenia. Życzę Ci doświadczenia radości nawrócenia. Ja nie powiedziałam że pokuta nie jest potrzebna-jest, ale nie przekreśla radości. Myślę że skoro ta kobieta teraz walczy o życie nienarodzonych to znaczy że w pełni zrozumiała tragedię aborcji i swoją winę, a swoją działalnością stara się zadośćuczynić Bogu i ludziom. Ja tak to widzę i cieszę się że ludzie się nawracają.
11 miesięcy temu / Polka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.