DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Mieszkańcy Kielc nie chcą ławek w kolorach LGBT. Kibice przemalowują je w barwy klubu

Mieszkańcy Kielc nie chcą ławek w kolorach LGBT. Kibice przemalowują je w barwy klubu
Ławka w Kielcach, fot. Twitter @MateuszCK

W Kielcach zamontowano ławki w tęczowych barwach LGBT. Władze zrobiły to pomimo sprzeciwu mieszkańców. Kilka dni później, ławki zostały przemalowane lub pozostawiono na nich napisy krytyczne wobec środowisk homoseksualnych. Prawdopodobnie dokonali tego kibice miejscowej Korony, ponieważ ławki są teraz w żółto-czerwonych barwach klubu.

 

Projekt instalowania kilkunastu tęczowych ławek w mieście budził wielkie kontrowersje, ponieważ wprost nawiązywał do barw flagi ruchu LGBT. Mimo wszystko miejscowy Ratusz zdecydował się na realizację pomysłu wartego aż 130 tys. zł. W skład każdej z instalacji wchodziła ławka w tęczowych barwach, ale również stojak na rowery, kosz na śmieci oraz miski na wodę dla zwierząt. Propozycja kolorystyczna była na tyle bulwersująca mieszkańców, że zaledwie kilka dni po zainstalowaniu ławek, zostały one przemalowane przez kibiców.

 

Jak informują w mediach społecznościowych mieszkańcy Kielc, ławki już zmieniły barwy i przemalowano je na żółto – czerwono. Kolorystyka nawiązuje do koszulek, w których na co dzień występują piłkarze Korony Kielce. „Tęczowa ławeczka przemalowana. Jedna z tęczowych ławeczek ustawionych w Kielcach została przemalowana na żółto-czerwone barwy. Teraz lepiej wygląda?” – czytamy na facebookowym profilu „Nasze Kielce”.

 

 

Czy taki los czekają wszystkie kontrowersyjne ławki? Użytkownicy mediów społecznościowych informują, że odbiór projektu jest na tyle negatywny, że ławki mogą zostać wkrótce najzwyczajniej zniszczone przez niezadowolonych mieszkańców. 

 

 

Źródło: Facebook.com

WMa

 


DATA: 2020-12-20 22:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

miasto Kielce to miały fajną galerię , z obrazami, zachęcam do zakupów bo i dobrzy mogą się trafić
1 miesiąc temu / szpulas11
 
"Inicjatywę obywatelską" poparło tylko aż 1300 osób, ale dziwnym trafem przeszła. Natomiast żółto - czerwone barwy są przede wszystkim barwami miasta Kielce.
1 miesiąc temu / jac
 
A przypadkiem z tymi ławkami to nie było tak, że to była inicjatywa obywatelska, którą poparło wiele osób a sprzeciw pojawił się dopiero po ich wykonaniu? Niemniej sprzeciw cieszy, ale z drugiej strony to są akty wandalizmu, na które my-katolicy sami psioczymy po akcjach z protestującymi mordercami dzieci.
1 miesiąc temu / Akwin
 
czyli wygłupili się
1 miesiąc temu / do qwe
 
Brawo Kielczanie, bardzo dobra inicjatywa. Jeśli gdziekolwiek w Polsce pojawi się gejowska tęcza, to powinna być właśnie tak pomysłowo przemalowana
1 miesiąc temu / Kolo
 
oba pytania zasadne
1 miesiąc temu / do Pokręć
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.