DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

„Mięsożerca. Wróg numer jeden” – film, który nie miał prawa powstać

„Mięsożerca. Wróg numer jeden” – film, który nie miał prawa powstać

28 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się premiera filmu w reżyserii Piotra Relicha i Łukasza Korzeniowskiego. Dlaczego już na etapie produkcji dzieło to wywołało oburzenie środowisk lewicowych, które oskarżały twórców o szerzenie nienawiści i nawoływanie do mordowania zwierząt (SIC!)? Kiedy weganizm przestał być tylko dietą a stał się ofertą ideologiczną? Co o filmie „Mięsożerca. Wróg numer jeden” myślą widzowie i przedstawiciele świata mediów? Na te i wiele innych pytań, znajdziecie Państwo odpowiedzi w specjalnym RAPORCIE PCh24.pl.

 

 

 

 

„Mięsożerca” w PeKiNie. Premiera filmu o szaleństwie ekologizmu

Liczna widownia, interesujące wystąpienia, a przede wszystkim wartościowy poznawczo film – to wszystko miało miejsce w czwartkowy wieczór podczas warszawskiej premiery dokumentu Piotra Relicha, pt. „Mięsożerca. Wróg numer jeden”.

 

 

Ks. Bortkiewicz na premierze „Mięsożercy”: weganizm to już nie dieta, tylko oferta ideologiczna

Film „Mięsożerca. Wróg numer jeden” nie jest o koncepcjach żywieniowych. Bo weganizm i wegetarianizm dzisiaj przestały być propozycjami dietetycznymi. Są ofertą ideologiczną. Są ofertą, która promuje godność zwierząt. Ale ta promocja dokonuje się kosztem degradacji człowieka. Im więcej szacunku dla zwierząt, tym więcej pogardy dla człowieka. To właśnie dlatego film, który mogą Państwo dzisiaj zobaczyć jest tak ważny, a zarazem tak niepopularny w pewnych kręgach. Skala i źródła ataków na ten film pokazują, że spór nie toczy się o dietę, spór toczy się o światopogląd, a ostatecznie toczy się o człowieka, jego wartość, jego godność - napisał w liście skierowanym do uczestników premiery filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

 

 

Czy film „Mięsożerca” spodobał się widzom? Relacja z premiery [VIDEO]

Za nami premiera filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden”. Czy dzieło Piotra Relicha i Łukasza Korzeniowskiego przypadło widzom do gustu? Zapraszamy do obejrzenia relacji video z wydarzenia, które odbyło się 28 listopada w Warszawie.

 

 

 

„Mięsożerca. Wróg numer jeden” – pasjonująca dyskusja po premierowej projekcji filmu [VIDEO]

Po premierowej projekcji filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” w reżyserii Piotra Relicha odbyła się dyskusja z udziałem twórców dzieła oraz części z osób wypowiadających się w dokumencie. Na końcu list od ks. prof. Pawła Bortkiewicza TChr do osób zebranych na pokazie odczytał prowadzący konferencję zastępca redaktora naczelnego portalu PCh24 Łukasz Karpiel.

 

 

 

Lewica w strachu. Przeraził ją film "Mięsożerca - wróg numer jeden"

Przedpremierowy sukces filmu "Mięsożerca - wróg numer jeden"! Lewicowe media - choć nie widziały dokumentu - już rozpisują się na jego temat. Czego się obawiają?

 

 

 

Prawy Prosty o ideologii eliminacji człowieka. To tylko weganizm i ekologizm?

Czy weganizm to tylko zwykła dieta, a walka z "globalnym ociepleniem" to troska o przyszłość dzieci? A może jest to coś więcej, dużo więcej? Łukasz Karpiel zaprasza na Prawy Prosty. W programie goszczą Piotr Relich, autor filmu "Mięsożerca wróg numer jeden" oraz Krystian Kratiuk, redaktor naczelny magazynu "Polonia Christiana" i portalu PCh24.pl.

 

 

 

Czy zwierzęta pójdą do nieba?

Czy katolik może jeść mięso? Oczywiście, że tak. Nigdzie nie sformułowano zakazu spożywania mięsa. Czy w ogóle można sobie wyobrazić Niebo bez dobrze wysmażonego steku? – mówi ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz TChr w rozmowie z Tomaszem D. Kolankiem.

 

 

Więcej na temat „kultu Matki Ziemi”; nowej świeckiej religii, jaką jest weganizm; humanizacji zwierząt; animalizacji człowieka oraz innych zagrożeń dla ludzkiego życia oraz naszej wolności i godności można przeczytać w najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana”.

 

W numerze m.in. Bogdan Dobosz przedstawia ekoterror, jaki w ostatnim czasie zapanował we Francji, co widać nie tylko w polityce i mediach, ale również… na pogrzebach.

 

Piotr Doerre zwraca uwagę, że ekototalizm to naturalne następstwo dotychczasowych rewolucji spod znaku neomarksistowskiego materializmu i ewolucjonizmu, zgodnie z którymi „najwyższą wartością jest Ziemia”, do której człowiek nie pasuje. „Czyż ratowanie świata, jego klimatu, bogactwa rośli i miliardów czujących istot – zwierząt, nie jest celem wystarczająco szczytnym, by w jego imię przekonstruować struktury społeczne, ekonomiczne i polityczne”? – pyta autor.

 

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr alarmuje, że kult Gai powoli, ale systematycznie, zastępuje wiarę w Boga, a dr Marcin Jendrzejczak i Piotr Relich rozprawiają się z tezami Szymona Hołowni na temat Sądu Ostatecznego i udziału, jaki – jego zdaniem – będą w nim miały „zwierzęta, jakie spotkaliśmy na swej życiowej drodze”.

 

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” jest dostępny w Księgarni „Polonia Christiana” – zarówno w formie tradycyjnej (papierowej) jak i elektronicznej.

 


DATA: 2019-12-01 08:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie i jak można obejrzeć ten film? Promocja w internecie jest dość szeroko zakrojona a nie jestem w stanie znaleźć informacji nt możliwości obejrzenia filmu poza trzema minionymi projekcjami.
2 miesiące temu / T
 
Temat trochę poboczny, ale co tam: czy godzi się, by wspierać Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina organizując tam premiery takich filmów? Zapewne trzeba było za to tej instytucji zapłacić...
2 miesiące temu / skp
 
Pora na katolicki odpowiednik koszer - tak abyśmy mogli się powoływać na wymogi religii. Czyli namaszczona wieprzowinka, cielęcinka, mięsko z królika itd. Bo Żydzi i muzułmanie mogą brutalnie zarzynać zwierzęta i właśnie wtedy jest koszer i jest halal. Nie można tego zakazywać. Pora wyciągać wnioski.
2 miesiące temu / Jot
 
LWY jedzą mięso,Barany jedzą trawę...pax
2 miesiące temu / Paweł
 
Trailer nie działa.
2 miesiące temu / czloax
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.