DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Międzynarodowy kongres „Nauka w służbie życiu”. List do uczestników od więzionej Mary Wagner

Międzynarodowy kongres „Nauka w służbie życiu”. List do uczestników od więzionej Mary Wagner
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W Rzeszowie zakończył się Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie życiu”. Spotkanie lekarzy, położnych, pielęgniarek, psychologów, studentów, pracowników poradni rodzinnych i przedstawicieli władz samorządowych jest eksperckim głosem „za życiem”. Uczestników spotkania pozdrowiła Mary Wagner, która nie mogła przybyć na spotkanie, gdyż po raz kolejny przebywa w areszcie za obronę życia.

 

W kongresie odbywającym się 21 i 22 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie uczestniczyli przedstawiciele świata nauki z 14 państw. Obydwa dni sesyjne rozpoczynała Msza św.

 

Tematyka wykładów dotyczyła zarówno wiedzy medycznej jak i wartości chrześcijańskich w medycynie. Prelegenci zwracali uwagę na godność człowieka i prawa każdej istoty ludzkiej od momentu poczęcia do naturalnej śmierci oraz bronili wolności sumienia osób, które wykonują zawody medyczne.

 

Celem Kongresu było poszerzenie wiedzy medycznej i udoskonalenie podejścia do człowieka cierpiącego, integracja wiary z praktyczną realizacją powołania w duchu filozofii chrześcijańskiej i deontologii zawodów medycznych, promocja godności człowieka i praw każdej istoty ludzkiej od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, obrona wolności sumienia zawodów medycznych i pacjentów oraz umocnienie duchowe chorych oraz tych, którzy troszczą się o zdrowie i życie innych.

 

Debata skupiała się wokół tematów: „Niepowodzenia prokreacji – jak zapobiec, jak postępować?, „Płodność, niepłodność – współczesna diagnostyka i postępowanie”, „Samorządy i organizacje społeczne w służbie życiu”, „Współczesne problemy rodzin”, Świętość i godność życia ludzkiego”, „Pomiędzy nauką, przepisami prawa i bioetyką” oraz „Dylematy opieki położniczo – neonatologicznej, sumienie lekarza i pacjenta”.

 

Na początku sobotnich sesji prof. Bogdan Chazan odczytał list od Mary Wagner, obrończyni życia z Kanady, która aktualnie odbywa kolejną karę więzienia za rozdawanie w klinikach aborcyjnych róż i ulotek nt. ratowania życia. Mary Wagner była na bieżąco informowana o przygotowaniach do Kongresu i ufano, że swoją obecnością uświetni to spotkanie.

 

Organizatorami Kongresu byli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski, Fundacja „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Partnerami kongresu byli: MaterCare International oraz Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich. Kongres objęli patronatem honorowym: Ministerstwo Zdrowia, abp Adam Szal, metropolita przemyski i bp Jan Wątroba, biskup rzeszowski.

 

Symbolicznym zakończeniem kongresu jest zaplanowany na 23 czerwca w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny.

 

Źródło: KAI, naukawsluzbiezyciu.podkarpackie.pl

MA


DATA: 2019-06-23 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hitler i dr Mengele byliby dumni z tych, co gnębią Mary Wagner. Ich duch żyje w lewacko liberalnym Zachodzie. Biedne te dzieci. Zakatowane zanim zobaczą własną matkę i Boży świat. Oby prawdą było, że idą do nieba.
ponad 1 rok temu / czloax
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.