DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Michigan: ksiądz odprawił tradycyjną Mszę na parkingu przed kościołem

Michigan: ksiądz odprawił tradycyjną Mszę na parkingu przed kościołem
fot. lifesitenews.com

Nie chcąc pozbawiać Eucharystii swoich wiernych, ks. David Gillilan z Bractwa św. Piusa X (FSSPX) zdecydował się na nietypowe rozwiązanie. Odprawił Mszę na ołtarzu polowym postawionym obok kościoła, a wierni uczestniczyli w niej znajdując się w zamkniętych samochodach.

 

W stanie Michigan restrykcje związane z pandemią koronawirusa objęły także związki wyznaniowe. W uroczystościach i ceremoniach religijnych nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób. Ks. David Gillilan FSSPX, posługujący w tamtejszym kościele pw. św. Małgorzaty Marii Alacoque, wpadł na niecodzienny pomysł.

 

W niedzielę 22 marca o godz. 9.00 odprawił Mszę na parkingu, podczas której wierni uczestniczyli w samochodach. Inicjatywa zdobyła szeroką popularności i podczas pierwszej celebracji na parking zajechało dużo więcej wiernych niż zazwyczaj uczęszcza na niedzielne Msze święte w kościele ks. Gillilana.

 

W związku ze stagnacją kraju, jaką przynosi szalejąca pandemia koronawirusa, kapłani poszukują nowych sposobów posługi duszpasterskiej takich jak msze online, wspólny różaniec, spowiedź na parkingach bez wychodzenia z samochodu czy adoracje na zewnątrz kościołów.

 

W stanie Michigan odnotowano 1791 przypadków zakażeń, oblicza się, że nosicieli może być nawet 5 tys. W całych Stanach Zjednoczonych na chorobę COVID-19 cierpi prawie 70 tys. osób, z czego ponad tysiąc zmarło.

 

Źródło: lifesitenews.com / worldmeters.com

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-26 22:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hahaha.No i da się obejść przepisy jednocześnie zachowując Msze i bezpieczeństwo...Może to samo w Polsce??
10 dni temu / kasiakasia
 
Ostatnio, też w Łodzi kapłan na Mszy św. w tygodniu poinformował wiernych, że komunia św. w ogóle nie będzie rozdawana... Potrzeba nam naprawdę wierzących kapłanów
13 dni temu / Ja
 
Bóg przemówił do św. Pawła: "Nie bój się, ale mów, a nie milcz" Dz 18, 9. Pan Jezus mówi: "Jam jest pasterz dobry. Dobry pasterz duszę swoją daje za owce swoje. Lecz najemnik, i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własne, widząc wilka przychodzącego, opuszcza owce i ucieka, a wilk porywa i rozprasza owce; najemnik zaś ucieka, bo jest najemnikiem, i nie zależy mu na owcach" J 10, 11-13.
13 dni temu / Sacerdos
 
jeszcze miesiąc temu to samo zachowanie byłoby uznane za bluźnierstwo
13 dni temu / @Marek
 
I to jest kapłan. W Łodzi w kościele 25 marca 2020 r Sw. Teresy kapłan nie udzielił wiernej komunii św. ponieważ chciała przyjąć Pana Jezusa klęcząc. Kapłan kazał wstać. W kościele byłam piątą ostatnią osobą do przyjęcia komunii. Ponieważ ksiądz nie odpuścił w swoim postanowieniu- ja również nie . Wstałam i odeszłam . Przyjęłam komunie duchową . .Modlę się za tego kapłana.
13 dni temu / Kristel
 
FSSPX - Fraternitas Sacerdotalis Sancti Pii Decimi, czyli Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa Dziesiątego.
13 dni temu / Owca
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.