DZIŚ JEST:   30   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Marelego, męczennika
Św. Benwenuty Bojani
 
 
 
 

Miał być ruch obywatelski, a będzie partia polityczna? Hołownia o przyszłości projektu „Polska 2050”

Miał być ruch obywatelski, a będzie partia polityczna? Hołownia o przyszłości projektu „Polska 2050”
fot. Maciej Biedrzycki/FORUM

„Ruch Polska 2050 wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych”, poinformował były kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Publicysta nie wykluczył powołania partii politycznej.

 

„Ruch Polska 2050 wystartuje w najbliższych wyborach, dlatego nie wykluczam przekształcenia jego części w partię polityczną”, napisał na Twitterze Szymon Hołownia.

 

„Po dwudziestu latach XXI w. czas już na coś innego w polskiej polityce. My nie idziemy tego systemu zniszczyć, tylko go reformować”, dodał.

 

 

Co ciekawe 30 czerwca – 2 dni po I turze wyborów prezydenckich – Hołownia powołując Stowarzyszenie Polska 2050 podkreślał, że organizacja będzie przede wszystkim ruchem społecznym i obywatelskim. – Potrzebujemy świeżej krwi, obywatelskiej działalności. Uśmiechu i nadziei. Zbudowaliśmy Polskę solidarną. Teraz będziemy to pomnażać. Mam nadzieję, że każde z naszych biur stanie się ambasadą Polski. Że będzie obywatelskim hotspotem. Przyjmiemy wszystkich, którzy chcą zmiany – zadeklarował wówczas były prezenter TVN.

 

 – Chciałbym, żeby to było jasne, że to nie będzie tak, że Polska 2050 nagle staje się partią polityczną, jakaś część tego ruchu, w sytuacji, w której będzie to niezbędne i potrzebne być może stanie się partią polityczną, natomiast ta część ekspercka, ta część działalności społecznej - one nigdy nie będą partią polityczną, bo mamy różnych Polaków, a ja chcę być szefem ruchu, który, o ile ludzie będą chcieli, zgrupuje różnych Polaków – dodał 30 czerwca Hołownia.

 

Jeden z najbardziej znanych w Polsce „katolików otwartych” w I turze wyborów prezydenckich uzyskał 13,87 proc. i zajął trzecie miejsce.

 

W najnowszym sondażu partyjnym, wykonanym przez IBRiS dla Onetu, stowarzyszenie „Polska 2050”, mimo że formalnie jeszcze nie powstało, notuje poparcie na poziomie 11,9 proc.

 

Wybory do Sejmu i Senatu planowo mają się odbyć jesienią 2023 roku.

 

Źródło: Twitter, PCh24.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-07-06 09:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hołownia ZROBIŁ najwięcej w czasie kampanii prezydenckiej, to ja za nim stoję i jest nas więcej. Ja oceniam ludzi po dokonaniach, a nie po gadaniu, a Wy? To będzie koniec dla PIS i PO. Hołownia nigdy nie przejdzie do PO, jakby wielu redaktorów sobie życzyło. Nie ma takiej opcji. Nie macie już dość tego błota w polityce? Podobały się Wam jednoosobowe debaty? Chyba panowie zapomnieli dla kogo pracują. Dlaczego głosujecie tak jak Wam karze Wasza partia? Obudźcie się!
3 miesiące temu / Suweren
 
Od początku było wiadomo, że Hołownia jest tajną przystawką Koalicji Obywatelskiej. Miał zwyczajnie przejąć głosy części elektoratu a potem przekazać Trzaskowskiemu. Jak było ze skandalistą Palikotem a poteem finansistą Petru - tak jest z postępowym katolikiem Hołownią. Celem jest przywrócenie pełni władzy w szpony Platformy Obywatelskiej i tych, co idą za nią: LGBTQ, lewicą, zielonymi terrorystami, i resztą mrocznego towarzystwa spod sztandaru Neo-Marksizmu. Zadziwiające, ja wielu ludzi udało mu się zwieść, bo wielu go popierało utożsamiając Hołownię z Chrześcijaństwem.
3 miesiące temu / cynik
 
Ten pan jest bardzo niekonsekwentny w swoich deklaracjach, nie można mu w ogóle wierzyć. Miał się z wiarą nie afiszować jako prezydent, żeby po chwili żalić się na księdza który nie chce udzielić komunii. Teraz ruch najpierw żadnej partii, teraz tylko część ma zostać partią, a za chwilę się okaże że jednak cały. Miesza się ten człowiek w zeznaniach jak wszyscy na lewicy.
3 miesiące temu / Ewa
 
Udaje katolika a jest zagorzałym marksistą. Precz z Hołownią!
3 miesiące temu / DNA
 
Są tylko dwie partie które chętnie widziałabym w rządzie to PiS i Konfederacja. Choć nie we wszystkim się zgadzacie to nauczcie się współpracy dla dobra Polski i obalenia lewackich rządów. Jeśli będzie dla Was ważna Polska to będziecie potrafili wznieść się ponad podziały. Nie wyobrażam sobie, że ktokolwiek z konfederacji może zagłosować na lewaków. To zdrada.
3 miesiące temu / Kasia
 
Moim zdaniem Pan Hołownia idzie w ślady Pana Kukiza
3 miesiące temu / aaaggg
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.