DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Męskie spódnice? Moda seks-rewolucji

Męskie spódnice? Moda seks-rewolucji

Projektanci mody, których „kreacje” promuje tzw. „męska” prasa i portale internetowe, namawiają mężczyzn do zdjęcia spodni i porzucenia tej podstawowej części garderoby. Czy oznacza to czekający nas wysyp golizny na ulicach miast? Gorzej.


Zadziwiające różnorodnością, ozdabiane kolorowymi wzorami w egzotyczne kwiaty i rajskie ptaki, w kolorach intensywnego różu – nie jest to bynajmniej opis bielizny, która pozostanie mężczyźnie po pozbyciu się spodni. Projektanci rozpoczęli w Paryżu sezon wiosenny pokazem „męskich” spódnic, mających stanowić wyróżniający się trend we współczesnej modzie. Typowo postmodernistyczne, pełne chaosu, nieładu i brzydoty wzory przeplatają się z totalną zniewieściałością całości kompozycji. Najbardziej absurdalnie wygląda utrzymana w militarnej kolorystyce, krótka i prosta spódnica, która wraz z pozostałymi elementami stroju ma nawiązywać w swojej koncepcji do wojskowego munduru.

 

Nieuważny obserwator mógłby w pierwszej chwili pomyśleć, iż jest to po prostu kolejny wybryk współczesnego świata, kaprys znudzonych życiem i otumanionych zmysłowością ludzi. Zacieranie różnic między mężczyzną a kobietą na płaszczyźnie stroju byłoby dla niego jedynie spontaniczną, oddolną i zdziwaczałą inicjatywą grupki lewicowych radykałów. Inicjatywą, którą nie należy się zajmować ani tym bardziej przejmować, gdyż moda i trendy w ubiorze zmieniają się od zawsze.

 

W powyższym rozumowaniu trafny jest jedynie radykalizm, określający zapał i determinację środowisk pragnących wywrócić do góry nogami chrześcijański porządek społeczny. Ideologia feministyczna, w swej pierwszej fazie, domaga się zrównania „dyskryminowanych” kobiet z mężczyznami. W konsekwencji kobiety zamiast realizować swoje powołanie do macierzyństwa, zatracają się w czynnościach, które nigdy nie dadzą im spełnienia i satysfakcji. Uciekają w ten sposób od własnej kobiecości. Z drugiej strony mężczyźni poddawani są coraz silniejszemu praniu mózgów, skutkującemu postępującą zniewieściałością, sentymentalizmem i romantyzmem. Współczesny świat podpowiada im, iż wcale nie muszą być moralni, silni, zdecydowani i odpowiedzialni. Dzięki temu zmysłowość i emocje zaczynają dominować nad mężczyznami, niszcząc tym samym ich tożsamość.

 

Gdyby ta walka o męskość i kobiecość toczyła się jedynie na polu idei, prawdopodobnie jeszcze długo nie zauważylibyśmy jakichkolwiek zmian. Jednak obok ideologii równorzędne miejsce w procesie rewolucji zajmuje moda (spodnie u kobiet, niemęski strój u mężczyzn), kosmetyki (popularny już unisex), kultura (sentymentalizm i zmysłowość) i obyczaje (a raczej ich zanik). Dopiero wszystko to razem stanowi jedną całość – jeden, spójny plan antychrześcijańskiej rewolucji.

 

Skrajność niektórych postulatów jest przy tym świadomie użytym narzędziem, które ma nadawać ton i kierunek całemu procesowi. Negatywne komentarze internautów pod artykułami o męskich spódnicach nie pozostawiają wątpliwości – rewolucja w modzie jest zaplanowana i narzucana masom z góry, tak jak każda inna rewolucja w historii świata.


Oświecona mądrością orędzia fatimskiego błogosławiona Hiacynta Marto mówila, iż: mody, które nadejdą, będą bardzo obrażać Pana, nie podobają się one Jezusowi, nie są Boże. Droga ku zwycięstwu nad złem, obiecanemu nam przez Najświętszą Maryję Pannie w Fatimie, wiedzie przez konsekwentne trwanie przy Niej i przy dorobku cywilizacji katolickiej, w której mężczyzna jest mężczyzną a kobieta kobietą.

 

Marcin Musiał

http://www.logo24.pl/Logo24/56,85825,11391956,Styl__zdejmij_spodnie.html


DATA: 2012-04-04 16:36
AUTOR: MARCIN MUSIAŁ
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem mężczyzną ,ale chętnie chodził bym w spódnicy.
5 miesięcy temu / Kuba
 
Powrót do korzeni: nasi przodkowie jeszcze nie tak dawno, bo w średniowieczu - chodzili w sukienkach i spódnicach, i nikomu to nie przeszkadzało. Z tym, że krój damskich i męskich różnił się znacząco; za podszywanie się pod inną płeć groziły bardzo surowe kary. Obawiam się jednak, że nie chodzi tu o powrót do korzeni, lecz o kolejny podstęp mający uczynić z nas "genderowe" społeczeństwo.
ponad 2 lata temu / Republikanin
 
Jak mozna uzywac tak wielkich slow ze to obraza Boga - a widzial ktos swietego w spodnich lub Jezusa-przy okazji za czasow Jezusa nie tolerowano facetow w spodniach ai tak wszyscy chodzili w takich samych szatach ...
ponad 3 lata temu / chodzacy w spodnicy
 
cyt; "...wszystko to razem stanowi jedną całość ? jeden, spójny plan antychrześcijańskiej rewolucji...." A co w męskich spódsnicach jest antychrzescijańskiego? Chyba się autor wypowiedzi trochę zagalopował. NIe widziałek jak do tej pory żadnego obrazu z Chrystusem czy apostołem w spodniach. ====== Read more: http://www.pch24.pl/meskie-spodnice--moda-seks-rewolucji,1397,i.html#ixzz2nClclpjj
ponad 6 lat temu / bizarek
 
Bo ja wiem? Szkoci chodzili i rzymianie chodzili, ale to i tradycja. W ubraniu chodzi głownie o estetykę, wygodę i higienę. Kobiety chodzą w spodniach to i panowie mają prawo w spódnicach, ale czy powinni?
ponad 6 lat temu / bleac
 
A co z czarnymi sukienkami księży?
ponad 7 lat temu / a kuku!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.