DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Media: Parlament Europejski szykuje rezolucję przeciw Polsce ws. aborcji

Media: Parlament Europejski szykuje rezolucję przeciw Polsce ws. aborcji

Parlament Europejski zamierza ogłosić rezolucję krytykującą Polskę w kwestii aborcji. - Właśnie zdecydowaliśmy o przygotowaniu tak szybko, jak się da, mocnej rezolucji przeciwko zakazowi aborcji, który łamie podstawowe prawa kobiet - powiedziała Evelyn Regner, eurodeputowana, która zajmuje się kwestiami równouprawnienia.

 

Evelyn Regner to austriacka lewicowa polityk. W Parlamencie Europejskim kieruje Komisją Praw Kobiet i Równouprawnienia. W rozmowie z korespondentką radia RMF FM powiedziała, że środowiska lewicowe w PE przygotowują rezolucję krytykującą Polskę za rzekome łamanie praw kobiet. Chodzi naturalnie o niezgodność z konstytucją procederu zabijania chorych dzieci nienarodzonych.

Według RMF FM rezolucja może być głosowana w połowie listopada, a zatem na najbliższej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Rozgłośnia podaje, że według jej rozmówców rezolucję w obronie zabijania dzieci poprzeć może większość eurodeputowanych, także z Europejskiej Partii Ludowej, czyli frakcji formalnie chadeckiej. Część unijnych dyplomatów twierdzi, że Trybunał Konstytucyjny nie ma odpowiedniej legitymizacji i nie jest niezawisły.

 

Co ciekawe wcześniej rzecznik Komisji Europejskiej, Christan Wigand, pytany o decyzję Trybunału Konstytucyjnego, wskazał na pozostawanie kwestii aborcji w kompetencjach państw członkowskich. - Zgodnie z traktatami UE nie ma kompetencji w sprawie prawa dotyczącego aborcji. Legislacja w tym obszarze należy do państw członkowskich - powiedział Wigand. Stwierdził przy tym, że Komisja ma zastrzeżenia co do funkcjonowania i niezależności samego Trybunału.

 

Źródła: rmf24.pl, interia.pl

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-10-23 16:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak, jak swego czasu czasu masoneria przenosiła się z Londynu do Nowego Jorku - tyle że z Titanikiem mieli pecha - tak też i czerwoni zamienili swoje "gniazdo" z Moskwy na Brukselę... ale po kiego licha, mając takie doświadczenia, podążyła za nimi Polska?
1 miesiąc temu / W-Sawa
 
Nie martwy się mamy mocna grupę PiS ,dadzą radę na pierwszy ogień wyślą p posła Pieche,już po wyroku TK,pokazał na co go stać,jakie ma zdanie,brawo PiS
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
Zapraszam wszystkich tak namiętnie "broniących" przestrzegania konstytucji aby teraz z taką samą zawzietoscią załozyli swe koszulki i staneli w obronie Polski przed eurodyktaturą w sprawie obrony KAZDEGO ZYCIA. Szczególnie zapraszam szanownego wąsatego elektryka stoczniowego o obronę kOnsTytUcjA.
1 miesiąc temu / OTUA
 
Precz z bolszewicką dyktaturą PE! Niech żyje wolna Polska! RÓŻANIEC! Oto nasza odpowiedź.
1 miesiąc temu / magis
 
A kiedy zrozumiecie, ze macie dac świadectwo. Chrześcijanin nie idzie przez swiat cialem, a duchem. Jak zabiorą kasę to co? Jak chcecie udowodnić, ze wierzycie? Jedzac kremówki?
1 miesiąc temu / Second
 
A co z kwestią innych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego? Były dobre? @rrr Taką partią jest POLEXIT założona przez pana Stanisława Żółtka.
1 miesiąc temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.