DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Mec. Kwaśniewski: zgodnie z konwencją stambulską dzieci mają być „agentami zmian”

Mec. Kwaśniewski: zgodnie z konwencją stambulską dzieci mają być „agentami zmian”
PCh24 TV

Mimo szumnych zapowiedzi polityków PiS sprzed wyborów parlamentarnych, Polska wciąż jest sygnatariuszem tzw. konwencji stambulskiej. Tymczasem, jak zauważył mec. Jerzy Kwaśniewski, dokument ten jest instrumentem inżynierii społecznej.

 

W opublikowanym na Facebooku wpisie mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris zauważył, że „Rada Europy potwierdza, że zgodnie z konwencją stambulską dzieci mają być agentami zmian”. Mimo to, w czasie debat zwolennicy konwencji banalizują problem, wręcz wyśmiewają twierdzenia, że „konwencja jest instrumentem inżynierii społecznej”.

 

„Żadna władza nie chce być posądzona o stosowanie ideologicznych instrumentów inżynierii społecznej - sprzecznych z zasadą neutralności światopoglądowej państwa i stanowiących jednoznaczne przekroczenie kompetencji władzy demokratycznego państwa prawa. Demokratyczna władza ma bowiem wolę demokratycznego suwerena wykonywać, a nie kształtować w oparciu o nowe założenia ideowe” – napisał mec. Kwaśniewski.

 

Prezes Ordo Iuris powołał się na zapisy dokumentu Rady Europy, zatem autora konwencji stambulskiej, pt. „Konwencja Stambulska. Prawa dzieci. Bezpieczni od strachu, bezpieczni od przemocy”. Tak oto czytamy w nim:

 

„Konwencja stambulska nie tylko uznaje dzieci za ofiary przemocy fizycznej, seksualnej i psychicznej, ale również powierza im wielką odpowiedzialność jako agentów zmian. Dzisiejsze dziewczyny są kobietami jutra, podobnie jak dzisiejsi chłopcy są jutrzejszymi mężczyznami. Postawy, przekonania i wzorce zachowań kształtują się bardzo wcześnie w życiu. Aby przerwać ciągłość przemocy ze względu na płeć, konwencja stambulska kładzie duży nacisk na znaczenie zmiany mentalności, postaw i relacji między płciami. Wymaga zatem od państw-stron nauczania dzieci pojęcia równości kobiet i mężczyzn, niestereotypowych ról płciowych i pokojowego rozwiązywania konfliktów w relacjach międzyludzkich (art. 14). Budowanie relacji między płciami w zakresie wzajemnego szacunku i uznawania, a nie dominacji i kontroli, jest najlepszym sposobem zapobiegania przemocy ze względu na płeć. Dlatego konwencja wzywa wszystkich członków społeczeństwa, w szczególności mężczyzn i chłopców, do aktywnego udziału w zapobieganiu dalszej przemocy (art. 12)”.

 

 

„Dzieci agentami zmian? To już było. Leninowi przypisuje się słowa Dajcie mi cztery lata edukacji dzieci, a ziarno które zasiałem będzie nie do usunięcia oraz Dajcie nam dziecko na 8 lat, a będzie bolszewikiem na zawsze. W czasie Maoistowskiej Rewolucji Kulturalnej zwalczano natomiast Cztery stare rzeczy czyli stare idee, starą kulturę, stare zwyczaje i stare nawyki - głównie poprzez zaangażowaną, młodzieżową Czerwoną Gwardię przewodniczącego Mao.

 

Mec. Kwaśniewski zauważył przy tym, że Konwencja Stambulska jest dokumentem nieprecyzyjnym i za „przemoc” uważa „niezwykle szeroką i niedookreśloną gamę zjawisk prowadzących do fizycznej, seksualnej, psychologicznej lub ekonomicznej szkody kobiet”. „W myśl Konwencji przemoc wobec kobiet stanowi jeden z podstawowych mechanizmów społecznych, za pomocą którego kobiety są spychane na podległą wobec mężczyzn pozycję” – napisał.

 

Jak dodał, jeszcze bardziej ideologicznie brzmi wskazanie na źródła wszelkiej przemocy, których Konwencja upatruje w: „nierównym stosunku sił pomiędzy kobietami a mężczyznami na przestrzeni wieków, który doprowadził do dominacji mężczyzn nad kobietami i dyskryminacji tych ostatnich”, co – zdaniem mec. Kwaśniewskiego – „prowadzi do wniosku że eliminacja zróżnicowanych ról społecznych mężczyzn i kobiet wyeliminuje przemoc (na co brak empirycznych dowodów)”.

 

Źródło: Facebook

MA


DATA: 2019-06-13 11:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W takim razie trzeba zbierać podpisy pod petycją wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Trzeba wywrzeć presję na rząd bo inaczej nic nie zrobi!
4 miesiące temu / Mariusz
 
Natura nierówno oddzieliła....Typowa wściekłość idioty że słońce świeci albo deszcz pada, chociaż z tym to spadkobiercy Lenina sobie poradzili chemicznie likwidując chmury deszczowe
4 miesiące temu / Awantii
 
Hej, Karol, twoje poglądy prowadzą do tego, że dziewczyny muszą w zawodach sportowych rywalizować z facetami, którzy sprytnie zostają na czas zawodów kobietami. Inni osobnicy domagają się wejścia do damskich toalet bądź molestują kobiety w oddziałach szpitalnych, jak to się zdarza w W. Brytanii.
4 miesiące temu / Zgred
 
[email protected] nie jest to rozwój, jeno REWOLUCJA!!! Rewolucja, co na sztandarach ma rozwój, tolerancja, a niesie śmierć "aborcję i "eutanazję" oraz: "zero tolerancji dla przeciwników tolerancji". +++ Cywilizowani na sposób łaciński od wieków wołamy; "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Bożą Rodzicielko Matko i Królowo nasza..."
4 miesiące temu / Jurek
 
Nie jest istotne czy to brzmi ideologicznie czy nieideologicznie, chodzi o wyeliminowanie krzywdzenia połowy ludzkości.Wtedy możemy mówić, że wszyscy jesteśmy ludźmi, nie mężczyznami i kobietami. To mentalność, rozwój. Dziwię się, że nie widzicie, nie czujecie zmian w mentalności ludzi. Rozwoju, jaki się dokonuje, też nie zatrzymacie.
4 miesiące temu / Karol
 
Teczowa rewolucja doprowadza do zmian w prawie wedle których normalność jest delegalizowana. I wychowuje się janczarów, którzy na dane hasło wyeliminują stary porządek w przekonaniu, ze czynią dobrze. Potrzebne są zdecydowane działania.
4 miesiące temu / Trąbolot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.