DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Mec. Jerzy Kwaśniewski: symboliczne akty agresji środowisk LGBT mogą przerodzić się w rzeczywistą przemoc

Mec. Jerzy Kwaśniewski: symboliczne akty agresji środowisk LGBT mogą przerodzić się w rzeczywistą przemoc

Skandaliczna scena, do jakiej doszło w sobotę w Poznaniu, kiedy jeden z uczestników homoseksualnej imprezy na scenie zasymulował zabójstwo abpa Marka Jędraszewskiego to akt skrajnej chrystianofobii– mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

W sobotę w Poznaniu doszło do symbolicznego zabójstwa biskupa, który stanął jasno i jednoznacznie w obronie Prawd Wiary i nauki Kościoła Katolickiego, korzystając przy tym z konstytucyjnie gwarantowanej swobody publicznego wyznawania wiary. Mamy więc do czynienia z aktem jednoznacznie motywowanym nienawiścią religijną – podkreśla mec. Kwasniewski.

 

Nasz rozmówca przypomniał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych abp. Jędraszewskiego oraz (co jest kategorią pozaprawną) do obrażenia bardzo wielu chrześcijan. – Pada jednak pytanie o kwalifikację karną tego działania i tutaj trzeba powiedzieć, że w ostatnich latach orzecznictwo karne zmaga się z oceną takich symbolicznych aktów agresji powiązanych z nienawiścią etniczną albo nienawiścią wyznaniową – zauważa i jako przykład przywołuje „jednoznacznie formułowane postulaty środowiska Gazety Wyborczej dotyczące ścigania wpisanego w tradycyjną obrzędowość ludową palenia lub wieszania w Wielki Tydzień kukły Judasza”.

 

Różnica polega na tym, że w Poznaniu mieliśmy do czynienia nie z symboliczną kukłą polityka paloną czy wieszaną na manifestacji, nie z aktem oswojonym tradycją, ale z motywowanym antyreligijną nienawiścią bardzo konkretnym działaniem – poderżnięciem gardła – wobec konkretnego człowieka – metropolity krakowskiego – ocenia prezes Instytutu Ordo Iuris, co w jego ocenie stanowi złamanie art. 256 Kodeksu Karnego.

 

To jednak nie wszystko. Zdaniem mec. Jerzego Kwaśniewskiego „taki czyn, szczególnie w tak napiętej sytuacji w Polsce, wobec tak wyraźnej agresji ideologii LGBT, można również postrzegać jako groźbę karalną”. – Jeżeli byłaby to groźba karalna, to jest to czyn opisany w art. 190 KK i mógłby być ścigany na wniosek pokrzywdzonego – podkreśla.

 

Prezes Instytutu Ordo Iuris zauważa, że środowiska LGBT sondują, na ile mogą sobie pozwolić. – W środę guru środowisk LGBT profesor Uniwersytetu Warszawskiego Jacek Kochanowski ze swojego profilu na FB opatrzonego ramką „Strefa Wolna od Nienawiści” pisał o „poje..e z krzyżem” adresując te słowa do 15-letniego Jakuba z Płocka. Następnie usprawiedliwiał swoje słowa tym, że jest homoseksualistą tak jakby to miało go uprawniań do kierowania takich słów do dziecka – przypomina. – Z kolei sceny agresji z Poznania, co należy podkreślać na każdym kroku, są motywowane nienawiścią do chrześcijan i nauczania Kościoła Katolickiego, a konkretnie nienawiścią do jasno wyrażonego potępienia postulatów ideologii LGBT przez abp. Jędraszewskiego – dodaje.

 

Jego zdaniem tego typu akty „niszczą możliwość prowadzenia normalnej debaty publicznej”. – Jeżeli w debacie publicznej zaczynamy przechodzić na etap symbolicznych aktów agresji, symbolicznych mordów, to jest to ten moment, w którym należy mocno zastanowić się czy debata w ogóle jest jeszcze możliwa – zauważa.

 

Zapytany: „czy środowiska ideologiczne sięgające po tego typu gesty nie są gotowe sięgnąć również po przemoc rzeczywistą?” odpowiedział: „Jeżeli mamy do czynienia z aktem nienawiści i agresji, który ma miejsce podczas jakiegoś wydarzenia środowisk LGBT i nie znajduje potępienia w toku tego wydarzenia, to trzeba powiedzieć jasno: przedstawiciele tego środowiska akceptują takie zachowanie, akceptują symboliczne podrzynanie gardła. Wyrażane później, wobec medialnych nacisków, niejednoznaczne przeprosiny ze organizatorów Mister Gay 2019 niewiele zmieniają”.

 

Proszę zauważyć, że w środowisku, które się tam zgromadziło nie znalazł się nikt, kto powiedziałby, że nie godzi się w ten sposób działać! Jeżeli istnieje pełna akceptacja dla tego typu symbolicznych, ale krwawych, realistycznych aktów agresji i nienawiści to trzeba się zastanowić, co by się stało, gdyby doszło do rzeczywistego przelewu krwi. Czy on by nie znalazł poklasku i usprawiedliwienia? Proszę zwrócić uwagę, co się działo w środę po wulgarnych wpisach prof. Kochanowskiego. On znalazł bardzo wiele osób, które go wspierały i usprawiedliwiały. Mamy więc do czynienia z akceptacją nienawiści i agresji, a co za tym idzie z akceptacją sytuacji, w której pewne grupy ludzi są symbolicznie eliminowane – podsumowuje mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

Opracował TK


DATA: 2019-08-15 08:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Airam Starszym braciom wolno więcej.
7 miesięcy temu / uuuu
 
Google: Spalił kukłę Żyda. Wyrok więzienia bez zawieszenia http://www.tvn24.pl /fragment/: ,,Na karę 10 miesięcy więzienia bez zawieszenia skazał w poniedziałek wrocławski sąd Piotra Rybaka za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez spalenie na wrocławskim Rynku kukły symbolizującej Żyda".......... Mam za tym nadzieję, że ten kto zasymulował zabójstwo abpa Marka Jędraszewskiego zostanie równie surowo potraktowany. Mam nadzieję, że sędziowie nie zrobią różnicy między żydem, a abp Markiem Jędraszewskim.
7 miesięcy temu / Airam
 
Pan Mecenas dużo "powiedział" ale jeśli uważa , że jest to czyn opisany w art. 190 KK TO ZAMIAST POUCZANIA winien zawiadomić PROKURATURĘ w imieniu ŚWIADKA - pokrzywdzonego , który należy domniemywać POCZUŁ SIE DOTKNIĘTY i Jego uczucia RELIGIJNE zostały NARUSZONE. Pasterz , Biskup stoi na czele Wspólnoty Religijnej i każda agresja skierowana przeciwko Niemu jest Agresją Przeciwko Kościołowi / wiernym . Niepokoi tylko jedno pytanie : Co robił w KLUBIE ANONIMOWY "katolik" a może "postępowy" chrześcijanin ? Panie Mecenasie Katolicy Polscy czekają na sprawozdania ze spraw sądowych w sprawie OBRAŻANIA UCZUĆ RELIGIJNYCH i licznych Profanacji . Gdzie są WYROKI .
7 miesięcy temu / iskierka
 
Chcą mordować i będą mordować.
7 miesięcy temu / Sal
 
Należy jak najszybciej wprowadzić surowe kary za antypolonizm i antykatolicyzm i znieść karę za tzw antysemityzm, bo służy ona Żydom do walki przeciw mówieniu prawdy o ich ideologiach, działaniach i planach.
7 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.