DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Mathias von Gersdorff ostrzega: zielonym utopistom blisko do totalitaryzmu

Mathias von Gersdorff ostrzega: zielonym utopistom blisko do totalitaryzmu
Autobus partii Związek 90/Zieloni w trakcie homo-parady w Berlinie. Autor: Kpjas (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

Nie ma w Niemczech drugiej partii politycznej, która tak bardzo jak Zieloni chciałaby na siłę przemodelować społeczeństwo, nawet wbrew faktom. Według Mathiasa von Gersdorffa ta skłonność do utopijnego myślenia jest dla narodu szalenie niebezpieczna.

 

Niemieccy „Zieloni” zaproponowali niedawno głębokie przemodelowanie współczesnego rozumienia rodziny. Ich zdaniem dzieci nie powinny być „skazane” na dwoje rodziców, ale miałyby zyskać możliwość posiadania nawet czworga tychże. Pierwszą dwójkę stanowiliby rodzice biologiczni, drugą – rodzice „socjalni”.

 

Pomysł ma być odpowiedzią na „potrzeby” homoseksualnych par, trójkątów i czworokątów, „rodzin patchworkowych” czy rozwodników. Pisaliśmy o tym niedawno na portalu PCh24.pl.

 

Teraz postulat „Zielonych” skomentował na swoim blogu katolicki publicysta Mathias von Gersdorff. Jego zdaniem to kolejny dowód na to, „jak wielka jest pogarda Zielonych dla tradycyjnego małżeństwa i dla rodziny”. W ocenie autora cała polityka tej partii na polu rodziny i małżeństwa jest ukształtowana przez takie postrzeganie. Von Gersdorff przypomniał kilka postulatów Zielonych:

 

Zielona młodzież chce zniesienia małżeństwa; Zielona młodzież chce adopcji dla kilkorga rodziców; Związek 90/Zieloni chcą otwarcia prawa małżeńskiego dla par homoseksualnych; chcą także uniemożliwić wspólne opodatkowanie małżeństw i generalnie wyżej opodatkować rodziny.

 

„Wrogość Zielonych wobec rodziny jest dostatecznie znana” – stwierdza autor.

 

„Jednak o innej właściwości tej partii mówi się w przestrzeni publicznej zbyt mało: to silna skłonność do utopijnego myślenia, sprawiająca, że chcieliby zmuszać społeczeństwo, by się zginało i łamało. Zieloni zazwyczaj funkcjonują w następujący sposób: w swojej fantazji odmalowują sobie to, jakiego życzyliby sobie świata i społeczeństwa. Wreszcie domagają się polityki wprowadzającej te fantazje w życie. Czy jest to zgodne z rzeczywistością, a zatem z naturą rzeczy, nie odgrywa żadnej roli. Nigdzie nie widać tego tak dobrze, jak w polityce gender” – pisze von Gersdorff.

 

„Gotowość do wcielania w życie utopii jest [u Zielonych] tak wielka, że partia ta chce przezwyciężyć nawet podział na dwie płcie. Warto zauważyć, że jest to cel polityczny. W przypadku przejęcia władzy dojdzie do próby zrealizowania tych utopii. Rzeczywistość jednak nie pozwoli się ukształtować podług fantazji Zielonych. Wskutek tego skłonność do utopijnego myślenia idzie często w parze z innymi bardzo negatywnymi własnościami, będąc powiązana nawet z totalitaryzmem. Żadna inna partia nie moralizuje wynosząc swoje własne polityczne żądania do rangi absolutnej, tak, jak robią to Zieloni. Kto tylko krytykuje Zielonych, ten jest atakowany z najwyższą brutalnością” – przekonuje dalej publicysta.

 

Jak wskazuje von Gersdorff, każdy, choćby najbardziej łagodny krytyk polityki gender, jest piętnowany przez Zielonych jako wróg całej ludzkości. W jego ocenie takie zachowanie jest wprost niebezpieczne dla ładu państwowego, bo poprzez swoją pozbawioną granic krytykę Zieloni próbują uczynić z własnych przeciwników politycznych podludzi.

 

„Łatwo przyszłoby zdominowanemu przez Zielonych rządowi zamienienie praw podstawowych na ich własną ideologię i osądzenie ich krytyków jako wrogów całego społeczeństwa” – puentuje autor.

 


Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach
  


DATA: 2016-09-14 07:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zieloni bolszewicy! No, ale coż tutaj daleko szukać, kiedy to czołowy propagandzista zielonych w Niemczech, Hans-Christian Ströbele, jest marksistą, a w latach 70 bronił jako prawnik terrorystów RAFu!
ponad 3 lata temu / ą ć ę ł ń ó ś t ź ż
 
Teraz wiadomo dlaczego powiedzenie "być zielonym" oznacza ignorancję ;)
ponad 3 lata temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.