DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Niemcy: lewacy sieją antyrodzinny zamęt i wspierają „tęczowych”. Chcą czworga rodziców dla dzieci

Niemcy: lewacy sieją antyrodzinny zamęt i wspierają „tęczowych”. Chcą czworga rodziców dla dzieci

Niemieccy „Zieloni” chcą, by dzieci mogły mieć nawet czworo rodziców – podaje lewicowa „Süddeutsche Zeitung”. Ta propozycja ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie czasu i dotyczyć choćby rozwodników czy homoseksualistów.


Z apelem o powołanie instytucji „rodziców społecznych”, którzy mieliby funkcjonować jako dodatkowi rodzice dziecka, wystąpili czołowi politycy niemieckich „Zielonych”,  deputowani do Bundestagu Volker Beck i Katja Dörner.

 

Beck i Dörner, by „rodzice społeczni” mogli w Niemczech przejmować część „rodzicielskiej odpowiedzialności” za dzieci. Ich zdaniem jest to potrzebne ze względu na nieregularność współczesnego życia rodzinnego. „Rodzice społeczni” mogliby mieć zastosowanie zwłaszcza w związkach homoseksualnych, u rozwodników czy w tak zwanych „rodzinach patchworkowych”. Dziś przecież rodzice  rozwodzą się i mają nowych partnerów; dwie rodziny ze względu na rozmaite relacje stają się jedną; para lesbijska i para homoseksualistów chciałyby wspólnie wychowywać biologiczne dziecko dwojga z nich… W tych wszystkich sytuacjach, argumentują Zieloni, dzieci powinny mieć możliwość posiadania czwórki rodziców, którzy mieliby nad nimi w świetle prawa oficjalną władzę.

 

Oczywiście „rodzice społeczni” nie musieliby być związani z biologicznymi rodzicami dziecka żadną cywilną umową. „Warunkiem jest, by uczestnicy się zgadzali i by nie powstały żadne spory na tle prawa do opieki” - argumentują deputowani Zielonych.

 

„Rodzice społeczni” mieliby zyskać prawo do chodzenia z dzieckiem do lekarza, wpływania na jego edukację szkolną czy wyjazdu z nim na urlop. Mieliby  też pewne zobowiązania finansowe względem dziecka, nie mając jednak żadnego prawa do domagania się później od niego pomocy finansowej. Z drugiej strony zdaniem Becka i Dörner „rodzice społeczni” mogliby pobierać na „wychowywane” przez siebie dzieci świadczenia socjalne. Wszystko musiałoby zostać uzgodnione z właściwymi rodzicami jeszcze przed narodzeniem dziecka.

 

Volker Beck to jeden z najbardziej znanych polityków „Zielonych” w RFN. Jest zagorzałym zwolennikiem subkultury LGBT. Popiera otwarcie małżeństw dla homoseksualistów. Jest także zwolennikiem powszechnego dostępu do aborcji. W tym roku Beck został oskarżony przez prokuraturę o posiadanie narkotyków. Nieco później ten otwarcie antychrześcijański polityk został  zaproszony do Lipska na Katholikentag, największe spotkanie świeckich katolików w Niemczech organizowane pod patronatem episkopatu. W miesiąc później został aresztowany w Stambule za udział w nielegalnej demonstracji homoseksualnej.

 

 

 

 

Źródła: sueddeutsche.de, pch24.pl

Pach

 

 

 


DATA: 2016-09-10 09:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czworo rodziców..., czemu nie? Może nawet pięcioro i więcej gdy już zaakceptowana będzie poligamia, multilateralizm, homozwiązki i inne zboczenia, o których jeszcze nawet nie wiemy. A zaczęło się niewinnie - od przyjęcia przez poszczególne kraje prawa do rozwodów cywilnych. Od tego faktu zaczęło się systematyczne niszczenie małżeństwa, jako trwałego, nierozerwalnego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety. Smutny jest fakt, że gdy to prawo wprowadzano we Włoszech, to Watykan milczał. Teraz co niektórzy duchowni się obudzili, ale nie wszyscy i za późno, by powstrzymać lawinę zboczeń.
ponad 3 lata temu / tradycyjny katolik
 
Moje dzieci mają po czworo rodziców! Żonę i mnie oraz chrzestnych!
ponad 3 lata temu / Gekon
 
jakby zastąpic słowo "homoseksualni" czy lewicowi" na słowo komuniści lub zamiast systemu homoseksualno-lewicowego wstawić system komunistyczny to niczym się ta ideologia nie różni od czasów ZSRR !
ponad 3 lata temu / ideologia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.