DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Mateusz Morawiecki zapowiada: Rząd rozważa nowe, dalej idące restrykcje

Mateusz Morawiecki zapowiada: Rząd rozważa nowe, dalej idące restrykcje
fot. POOL / Reuters / FORUM

Rząd rozważa wprowadzenie „dalej idących restrykcji, również dotyczących przemieszczania się”. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, potrzebna jest do tego zmiana legislacji i trwają już rozmowy na poziomie politycznym oraz z prezydentem.

 

Premier Mateusz Morawiecki mówił o rządowej polityce koronawirusowej w rozmowie z portalem WP.pl. Przekonywał, że jesteśmy tuż „przed świtem”, to znaczy – przed szczepieniami.

 

- Jeśli w innych rozwiniętych krajach - np. Kanadzie, USA czy Wielkiej Brytanii decyzje już zapadły, na co mamy czekać? Trzeba się jak najszybciej szczepić. Do tego zachęcamy wszystkich – mówił premier.

Według Morawieckiego nadchodzi teraz najtrudniejszy epidemiologicznie czas.

 

- W Brukseli i w Polsce usłyszałem od specjalistów, że styczeń i luty to miesiące, które wirusy z grupy koronawirusów "lubią" najbardziej. Dlatego musimy sobie powiedzieć jasno: trzecia fala jest przed nami – powiedział premier.

 

I tłumaczył wprowadzone wczoraj obostrzenia: - Dlatego zdecydowaliśmy się na obostrzenia, które mają zlikwidować fikcję, polegającą na tym, że całe rodziny wyjeżdżają na wyjazdy służbowe lub w siłowniach pojawiali się sami sportowcy zawodowi, a w galeriach handlowych są tłumy. Tu nie ma czasu na żarty i omijanie prawa, umierają ludzie. Nie można pozwolić na omijanie przepisów i na niefrasobliwość.

 

Szef rząd stwierdził, że „głównym celem” władz jest „wejście w okres szczepień w możliwie najlepszym stanie zdrowia publicznego”.

 

Wreszcie Morawiecki wyznał, że to jeszcze nie koniec restrykcji – i rząd zastanawia się nad nowymi obostrzeniami.

 

- Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji, również dotyczących przemieszania się. Ale one wiążą się z koniecznością wdrożenia nowej legislacji. […] Trwają rozmowy na poziomie politycznym oraz dyskusje z panem prezydentem. Obserwujemy dane i dalsze decyzje uzależniamy od nich – powiedział.

 

Morawiecki nie wskazał, jakie mogłyby to być obostrzenia. Niewykluczone jednak, że chodzi – między innymi – o godzinę policyjną. Oznajmił bowiem:

 

- Już dzisiaj jednak chciałbym bardzo mocno zaapelować, by zachowywać się tak, jakby była godzina policyjna. Tak jakby obowiązywały jeszcze dalej idące ograniczenia. Także w przemieszczaniu się. Zakres zmian zależy od naszej dyscypliny.

 

Premier mówił też o kompromisie zawartym z Unią Europejską, przekonując, że Polska odniosła duży sukces. Przyznał też, że osobiście był „zwolennikiem utrzymania kompromisu aborcyjnego”.

Źródło: wp.pl

 

Pach


DATA: 2020-12-19 08:24
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przypominam po raz kolejny. Prosze przeczytac ksiazke "Aniol Stróż Polski. Oredzia dla Polski i Polaków....". Tam jest jasno napisane, ze ".. ten rzad nie jest rzadem który idzie w zgodzie z prawem bozym - koncowka zdania to moje słowa, niestety nie pamietam dokładnie, lecz intencja jest zachowana. Nie ma co sie okłąmywac, ze PiS zabezpieczy interesy Polski i Polaków w zgodzie z Prawem Bozym. Tak jak pisał Pan Gadowski - czas na polska partię która bedzie reprezenowała chrzsijanską Polskę.
9 dni temu / Ra
 
Nie chcę takiego rządu,,,skoro Prezydent obiecał wolność a teraz rząd nas tylko straszy i wciska na hama szczepionki i straszy że będzie na s dyskryminować!
14 dni temu / alkaj
 
czy zaczyna się sgregacja i dyskrymianacja??,,straszenie i wymuszanie?? bo jak nie to co?? jestem zawiedziona,,przegracie pis,,,jeżeli nie zmienicie frontu,
20 dni temu / kasikas
 
1 sza sankcja to prokuratorska dla premiera i wicepremiera za czerwone bandyctwo ... i tworzenie struktur mafijno gangsterskich z wykorzystaniem służb specjalnych policji i Wojska RP
27 dni temu / komendant MO
 
Nie ma różnicy w ilości "zakażeń" w sąsiadujących obok siebie Stanach USA czy państwach Europy w których wprowadzono obostrzenia i tych w których nie wprowadzono. Dowodzi tego na oficjalnych danych rządowych Tomasz Sommer.
28 dni temu / wo
 
wasze bankowe miejsce to tylko podziemia bankow i nie wychodzic na powietrze bo siejecie wirusy
28 dni temu / olek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.