DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Mateusz Morawiecki: zmian kompromisu aborcyjnego nie będzie bo… wywołują napięcia

Mateusz Morawiecki: zmian kompromisu aborcyjnego nie będzie bo… wywołują napięcia
źródło: Twitter / Kancelaria Premiera

Widzieliśmy w ostatnich latach, jakie napięcia wywołują próby przeprowadzenia zmian tzw. kompromisu aborcyjnego. Te próby zamiast przybliżać nas do celu, jakim jest pełna ochrona życia, polaryzują Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

 

Morawiecki został zapytany przez „Gościa Niedzielnego” m.in. o kwestie dotyczące ochrony życia nienarodzonych dzieci. W odpowiedzi na pytanie, czy tzw. aborcja eugeniczna powinna zostać zakazana, stwierdził, że „widzieliśmy w ostatnich latach, jakie napięcia wywołują próby przeprowadzenia zmian tzw. kompromisu aborcyjnego”.

 

Zdaniem szefa rządu, próby te „zamiast przybliżać nas do celu, jakim jest pełna ochrona życia, polaryzują Polaków”.

 

Premier zaznaczył, że „być może ten kompromis nikogo nie satysfakcjonuje, ale nie udało się wypracować lepszego”. – Chrześcijańska metoda jest tu niezmienna od lat: „zło dobrem zwyciężaj” – dodał Mateusz Morawiecki.

 

Szef rządu zwrócił uwagę, że jego ekipa polityczna musi odpowiadać za skutki swoich działań i brać pod uwagę to, co wydarzyło się w innych krajach.

 

Wiemy na przykładzie Hiszpanii i Irlandii, co się stało, kiedy lewicy udało się rozhuśtać nastroje społeczne wokół tego tematu. Nie chodzi zatem tylko o to, byśmy przeforsowali rozwiązania prawne, ale byśmy podjęli próbę odmienienia sumień tych ludzi, którzy w kwestii życia nie podzielają naszych wartości – podkreślił Morawiecki.

 

Pytany o dalsze losy konwencji stambulskiej, która pod pozorem obrony kobiet przed przemocą przemyca ideologię gender, premier zadeklarował, że opowiada się zdecydowanie przeciwko ideologii gender i przeciwko przemocy domowej.

 

To bardzo poważny problem. Wraz z żoną mamy wiele kontaktów z domami dziecka, z dziećmi, które doświadczyły wielkiej krzywdy i wiemy, jak wiele jest jeszcze przemocy domowej w Polsce. Choć według raportów np. Rady Europy tej haniebnej przemocy domowej u nas jest zdecydowanie mniej, niż wynosi średnia europejska. Ale każdy przypadek takiej przemocy to zło – powiedział Mateusz Morawiecki, dodając, że „z tym zjawiskiem trzeba bezwzględnie walczyć i polskie prawo ma do tego narzędzia, problemem jest wciąż zmowa milczenia i strach ofiar”.

 

KAI

TK


DATA: 2019-09-27 11:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko większość konstytucyjna PIS pozwoli dokonać takiego zapisu w Konstytucji RP, że życie podlega bezwzględnej ochronie oraz praca nad przemianą ludzkich sumień.
2 dni temu / gosia
 
Wybór jest bardzo trudny, ciągle się waham w swoim sumieniu. Wydaje mi się, że najrozsądniej będzie zagłosować jednak na PiS i modlić się z całych sił za nich, aby mieli odwagę zmienić tę ustawę. Wybrałabym Konfederację gdyby nie było w niej pana Korwina.
2 dni temu / Ewa
 
Mt 10,34-42. 11,1 34 Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz. 35 Sprzeciw wobec zabijania niewinnych dzieci powinien być stanowczy, nie ważne, czy pojawia się jakieś "napięcia", czy nie. PiS oszukał Polaków i katolików. To farbowane listy i miernoty. Pozostaje tylko Konfederacja, która jeszcze nie zdradziła.
4 dni temu / space
 
Wywołuje napięcia- zgadza się, ale jakoś protestów ws redormy sadów sie nie bali. A większosć społeczeństwa w Polsce ejst przeciwko aborcji eugenicznej.
4 dni temu / Domin
 
Jestem zachwycona postawa szefa rządu daj Boże mu zdrowie mad i bezpieczeństwo kochanemu premierowi
6 dni temu / Najmadrzejszy p
 
Dzisiaj w koscielel czytali list,w ktorym napisano,ze katolik nie moze glosowac na mordujacych przez aborcje=pis! W poprzednich wyborach pis-y szly z haslem likwidacji aborcji,a nie zrobili tego.Ludzie mogli miec wytlumaczenie,ze nie wiedzieli.Teraz glosujacy na pis sa swiadomi,ze mordowanie nienarodzonych dzieci sie nie skonczy, jezeli pis wygra.Znaczy sie glosujacy na pis jest wspol-mrderca kazdego nienarodzonego dziecka zabitego przez aborcje. w usa biskup exkomunikowal politykow wprowadzajacych aborcje. W Polsce gdyby biskupi sluzyli Bogu powinni zrobic to samo z pis i jego wyborcami.Morduja dzieci przez aborcje i nie chca sie poprawic......
7 dni temu / TYLKO KONFEDERA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.