DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Mateusz Morawiecki: zmian kompromisu aborcyjnego nie będzie bo… wywołują napięcia

Mateusz Morawiecki: zmian kompromisu aborcyjnego nie będzie bo… wywołują napięcia
źródło: Twitter / Kancelaria Premiera

Widzieliśmy w ostatnich latach, jakie napięcia wywołują próby przeprowadzenia zmian tzw. kompromisu aborcyjnego. Te próby zamiast przybliżać nas do celu, jakim jest pełna ochrona życia, polaryzują Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

 

Morawiecki został zapytany przez „Gościa Niedzielnego” m.in. o kwestie dotyczące ochrony życia nienarodzonych dzieci. W odpowiedzi na pytanie, czy tzw. aborcja eugeniczna powinna zostać zakazana, stwierdził, że „widzieliśmy w ostatnich latach, jakie napięcia wywołują próby przeprowadzenia zmian tzw. kompromisu aborcyjnego”.

 

Zdaniem szefa rządu, próby te „zamiast przybliżać nas do celu, jakim jest pełna ochrona życia, polaryzują Polaków”.

 

Premier zaznaczył, że „być może ten kompromis nikogo nie satysfakcjonuje, ale nie udało się wypracować lepszego”. – Chrześcijańska metoda jest tu niezmienna od lat: „zło dobrem zwyciężaj” – dodał Mateusz Morawiecki.

 

Szef rządu zwrócił uwagę, że jego ekipa polityczna musi odpowiadać za skutki swoich działań i brać pod uwagę to, co wydarzyło się w innych krajach.

 

Wiemy na przykładzie Hiszpanii i Irlandii, co się stało, kiedy lewicy udało się rozhuśtać nastroje społeczne wokół tego tematu. Nie chodzi zatem tylko o to, byśmy przeforsowali rozwiązania prawne, ale byśmy podjęli próbę odmienienia sumień tych ludzi, którzy w kwestii życia nie podzielają naszych wartości – podkreślił Morawiecki.

 

Pytany o dalsze losy konwencji stambulskiej, która pod pozorem obrony kobiet przed przemocą przemyca ideologię gender, premier zadeklarował, że opowiada się zdecydowanie przeciwko ideologii gender i przeciwko przemocy domowej.

 

To bardzo poważny problem. Wraz z żoną mamy wiele kontaktów z domami dziecka, z dziećmi, które doświadczyły wielkiej krzywdy i wiemy, jak wiele jest jeszcze przemocy domowej w Polsce. Choć według raportów np. Rady Europy tej haniebnej przemocy domowej u nas jest zdecydowanie mniej, niż wynosi średnia europejska. Ale każdy przypadek takiej przemocy to zło – powiedział Mateusz Morawiecki, dodając, że „z tym zjawiskiem trzeba bezwzględnie walczyć i polskie prawo ma do tego narzędzia, problemem jest wciąż zmowa milczenia i strach ofiar”.

 

KAI

TK


DATA: 2019-09-27 11:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odrzucenie aborcji eugenicznej to tylko prawne wyjasnienie tego, co już uchwalone, a nie zmiana prawa. Więcej odwagi Premierze.
9 miesięcy temu / admirał
 
5G i przymusowe szczepienia ciągle rozszerzane też wywołują napięcia a nikt nie zwraca uwagi na to co ludzie mówią czy im się podoba czy nie podoba, na to co mówią naukowcy albo czy są albo będą jakieś konsekwencje. Można ? Można.
9 miesięcy temu / marian
 
Jeśli premier Morawiecki boi się napięć społecznych wywołanych przez zwolenników aborcji, to ciekawe dlaczego nie boi się napięć społecznych wywołanych przez przeciwników aborcji??!! Może trzeba czynnie się sprzeciwić kompromisowej ustawie a nie tylko biernie przyglądać, co tam rząd robi w tej sprawie, a raczej czego nie robi, bo się boi!!
9 miesięcy temu / A. Łaska
 
Każdy Chrześcijanin, a w szczególności Katolik - jest zobowiązany do przestrzegania Przykazań Bożych. Jeżeli jest inaczej, to automatycznie wyklucza siebie z tego kręgu. Chrześcijaństwo jest religią bez kompromisów w tych kwestiach, inaczej nie byłoby już Chrześcijaństwem. Albo przyjmujesz naukę Chrystusa w całości, albo nie. Nie ma nic ponadto. Wszelkie kompromisy, a w tym przypadku dot. V Przykazania - pochodzą od Złego. I nie ma tu żadnej dyskusji. Gdy władza się kiedyś zmieni i będzie chciała całkowicie zliberalizować przepisy aborcyjne, wówczas nikt nie będzie się nikogo pytał o zdanie. Po prostu to zrobią. Trzeba zatem wykorzystać ten wyjątkowy czas i odważnie wprowadzić takie zapisy, które bezwzględnie zabronią zabijania tych, którzy zostali powołani do życia. Nie można służyć dwóm panom. Nie można wszystkich zadowolić. Prawda jest tylko jedna i objawiona została w Jezusie Chrystusie. Trzeba być jej wiernym i jej bronić!
9 miesięcy temu / Robert
 
Szanowni Państwo. Bardzo proszę wszystkich obywateli, którzy mają taką możliwość, o wydrukowanie karty do zbierania podpisów ze strony stop477 jeden z pierwszych wyników w wyszukiwarce i zebranie przynajmniej tych 10 podpisów w ramach najbliższego otoczenia. Pokażmy realny sprzeciw dla bezzasadnych roszczeń żydowskich, zamiast milcząco się zgadzać, podobnie z resztą jak ofiary wspomnianej w tekście przemocy domowej.
9 miesięcy temu / Patriotka
 
Ma rację, że nie wolno dać się sprowokować do rewolty - roztropność chrześcijańska !!! Dialog i nieustanna praca nad uświadamianiem jest też dobrą metodą ... niż rzucanie kamieniami w rząd, od którego każdy inny będzie gorszy pod tym względem.
9 miesięcy temu / rabarbar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.