DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Mateusz Morawiecki: odrzucenie porozumienia ONZ w sprawie migracji „bardzo prawdopodobne”

Mateusz Morawiecki: odrzucenie porozumienia ONZ w sprawie migracji „bardzo prawdopodobne”
fot By Photo: Gémes Sándor/SzomSzed [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że „bardzo prawdopodobne” jest odrzucenie przez Polskę oenzetowskiego globalnego paktu dotyczącego światowej migracji. Wypowiedź premiera padła w obecności kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która była gościem XV polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych.

 

Polski premier nawiązał do decyzji państw, które już zadeklarowały odrzucenie paktu takich jak Węgry, Austria czy Stany Zjednoczone. Choć nie padły słowa jednoznacznie stawiające Polskę poza grupą sygnatariuszy porozumienia, to szanse jego odrzucenia premier określił jako „bardzo prawdopodobne”. Jednocześnie dodał, że priorytetem w działaniach na rzecz suwerenności są dla niego kwestie związane z ochroną granic i kontrolą migracji. Morawiecki podkreślił, że polityka imigracyjna dotyczy poszczególnych krajów w różnym stopniu, w zależności od ich położenia.

 

Słowa premiera skomentował na łamach portalu wPolityce były minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski. „W Polsce nie ma politycznego klimatu na tak otwarte przyjmowanie migracji z całego świata. Tym bardziej, że zachowujemy się solidarnie, ponieważ otworzyliśmy nasze granice dla dużej rzeszy Ukraińców, których nie włącza się w bilans migracyjny w Europie, a powinno się to robić”. Dodatkowo wskazał, że wejście w ramy takich porozumień nie ma charakteru wiążącego. Może jednak być przedmiotem późniejszego nacisku politycznego na nasz rząd.

 

"To trzeba łączyć z koncepcją, rozpowszechnianą w tej chwili w Europie na temat paktu Europa-Afryka (…) my możemy przystąpić do tego paktu, ale pod warunkiem, że będziemy tworzyć programy pomocowe dla Afryki, natomiast nie będziemy otwierać Europy dla Afryki i Afrykanów (…) Jeśli nie możemy im tam pomóc, to zaimportujmy ich do Europy i pomagajmy tutaj. To jest absurdalna sytuacja, bo doprowadzi do całkowitej zmiany struktury etnicznej, kulturowej, a w końcu i politycznej" – przekonuje Waszczykowski.

 

Czytaj także:
Czy premier podpisze umowę otwierającą drogę do masowej imigracji?

 

Źródło: rmf24.pl / wpolityce.pl
PR


DATA: 2018-11-02 20:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najpierw Morawiecki za plecami wyborców chciał przyjąć najwięcej w EU i nasycic Polskę bandytami. Już ich nie wyrzuci. Teraz sprawa się rypla. Rządzą okupanci.
8 miesięcy temu / gry
 
A czy nie lepiej było od razu odrzucić?
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Co to za gadanie >PRAWDOPODOBNIE
8 miesięcy temu / iskierka
 
Jeśli chodzi o Polskę to prawda jest taka że imigrantow już jest za dużo i naturalna rzeczą jest stawianie barier a nie ich luzowanie. Inaczej pójdziemy jedynie droga Francji i Niemiec.
8 miesięcy temu / alldown
 
Kłamie. Nie o to chodzi masonerii.
8 miesięcy temu / 12g
 
Ciekawe, czy na "żywca" i w "biały dzień" PiS posunie się do tego, by zdradzić naród polski. My, Polacy, poza zdegenerowanymi mniejszościami, nie chcemy być "ubogacani kulturowo". Już na Zachodzie widać upadek cywilizacji łacińskiej i katolickiej
8 miesięcy temu / irtur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.