DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Masz dzieci? Wstydź się! Nowy absurd radykalnych ekologistów

Masz dzieci? Wstydź się! Nowy absurd radykalnych ekologistów
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Ekologiści nie poprzestają na wpędzaniu ludzi w poczucie winy z powodu latania samolotami, czy też jedzenia mięsa. Ostatnio powstał nowy termin barnskam. Oznacza on wstyd z powodu płodzenia dzieci. Zieloni przekonują, że powstrzymanie się od posiadania dzieci radykalnie zmniejszy emisję CO2. Remedium na przyszłe trudności na rynku pracy widzą w robotyzacji i imigracji.

 

Gurgin Bakircioglu, szwedzki dziennikarz z armeńsko-kurdyjskimi korzeniami wysterylizował się, aby nie mieć dzieci. Podkreśla, że decyzja ta nie wynika z jego uprzedzeń do najmłodszych, lecz ma wymiar polityczny. Mężczyzna przyjął też weganizm i zamieszkał w kamperze. Jego zdaniem rozwiązaniem dla problemu starzenia się jest migracja.

 

Kimberly Nicholas i Seth Wynes z uniwersytetu w Lund zajęły się czteroma czynnikami o największej szkodliwości dla klimatu. Wyodrębniły one cztery postawy najkorzystniejsze dla ochrony klimatu: rezygnacja z samochodu, z samolotu, z jedzenia mięsa oraz ograniczenie liczby dzieci. Kimberly Nicholas zapewnia jednak, że jej celem nie jest wpędzenie rodziców w poczucie wstydu.

 

Takich skrupułów nie ma natomiast Hanne Kjöller. W artykule opublikowanym „Dagens Nyheter” stwierdziła, że wstyd z powodu posiadania dzieci jest nawet lepszy niż wstyd z latania samolotem.

 

Ekologizm stał się nową quasi-religią. Ziemia staje się bożkiem, a jej zanieczyszczanie powodem do wstydu („grzechem”). Owa „religia” wymaga od swych adeptów niebagatelnych poświęceń, których istotą jest negacja rozwoju demograficznego i cywilizacyjnego. Krótko mówiąc, chodzi o zaprzeczenie wezwania z Księgi Rodzaju:

 

„Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi”. [Rdz 1,28].

 

Ekologiści nie chcą przyjąć tego Bożego błogosławieństwa. Zamiast wzywać do mądrego zarządzania ziemią, usuwania nadużyć i doskonalenia dzieła stworzenia, traktują człowieka jako intruza. Zapominają o tym, że nowi ludzie to także potencjalne nowe wynalazki, mogące przysłużyć się między innymi dobrze rozumianej ochronie środowiska.

 

Źródła: rp.pl / komentarz pch24.pl

mjend

 

 czytaj więcej:

 

Projekt Greta” i „projekt Inga” – rebelia kontrolowana i kalkowana

 

Ascetyzm bez nagrody – czyli o wyrzeczeniach w imię lewactwa 

 


DATA: 2019-07-15 10:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja mam bardzo proste rozwiazanie dla ekologistow. Eutanazja pomoze im w spelnieniu ,poswiecajac sie zmniejsza wytwarzanie co2. Jak chcesz cos zmienic zacznij od siebie
ponad 1 rok temu / Haha
 
no no płódźcie się dalej i czejamy aż umrzemy bo wasze ego i bombelki na pewno uratują świat
ponad 1 rok temu / e
 
potop i wolna wola hm
ponad 1 rok temu / do Adam
 
Przecież to oczywiste skąd mają inspirację. Szatan nienawidzi człowieka - człowiek ma zostać unicestwiony jako ukochany przez Pana Boga - ekologiści jako słudzy szatana starają się na polecenie swego bossa niszczyć człowieka i jego cywilizację ukształtowaną przez wiarę w Boga.
ponad 1 rok temu / Adam
 
Osoby propagujące tego typu hasła powinny być izolowane od społeczeństwa i leczone.
ponad 1 rok temu / L
 
I w czym problem skoro lewaki nie chcą się mnożyć? To będzie ich na świecie mniej.
ponad 1 rok temu / trooper
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.