DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

Masz dzieci? Wstydź się! Nowy absurd radykalnych ekologistów

Masz dzieci? Wstydź się! Nowy absurd radykalnych ekologistów
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Ekologiści nie poprzestają na wpędzaniu ludzi w poczucie winy z powodu latania samolotami, czy też jedzenia mięsa. Ostatnio powstał nowy termin barnskam. Oznacza on wstyd z powodu płodzenia dzieci. Zieloni przekonują, że powstrzymanie się od posiadania dzieci radykalnie zmniejszy emisję CO2. Remedium na przyszłe trudności na rynku pracy widzą w robotyzacji i imigracji.

 

Gurgin Bakircioglu, szwedzki dziennikarz z armeńsko-kurdyjskimi korzeniami wysterylizował się, aby nie mieć dzieci. Podkreśla, że decyzja ta nie wynika z jego uprzedzeń do najmłodszych, lecz ma wymiar polityczny. Mężczyzna przyjął też weganizm i zamieszkał w kamperze. Jego zdaniem rozwiązaniem dla problemu starzenia się jest migracja.

 

Kimberly Nicholas i Seth Wynes z uniwersytetu w Lund zajęły się czteroma czynnikami o największej szkodliwości dla klimatu. Wyodrębniły one cztery postawy najkorzystniejsze dla ochrony klimatu: rezygnacja z samochodu, z samolotu, z jedzenia mięsa oraz ograniczenie liczby dzieci. Kimberly Nicholas zapewnia jednak, że jej celem nie jest wpędzenie rodziców w poczucie wstydu.

 

Takich skrupułów nie ma natomiast Hanne Kjöller. W artykule opublikowanym „Dagens Nyheter” stwierdziła, że wstyd z powodu posiadania dzieci jest nawet lepszy niż wstyd z latania samolotem.

 

Ekologizm stał się nową quasi-religią. Ziemia staje się bożkiem, a jej zanieczyszczanie powodem do wstydu („grzechem”). Owa „religia” wymaga od swych adeptów niebagatelnych poświęceń, których istotą jest negacja rozwoju demograficznego i cywilizacyjnego. Krótko mówiąc, chodzi o zaprzeczenie wezwania z Księgi Rodzaju:

 

„Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi”. [Rdz 1,28].

 

Ekologiści nie chcą przyjąć tego Bożego błogosławieństwa. Zamiast wzywać do mądrego zarządzania ziemią, usuwania nadużyć i doskonalenia dzieła stworzenia, traktują człowieka jako intruza. Zapominają o tym, że nowi ludzie to także potencjalne nowe wynalazki, mogące przysłużyć się między innymi dobrze rozumianej ochronie środowiska.

 

Źródła: rp.pl / komentarz pch24.pl

mjend

 

 czytaj więcej:

 

Projekt Greta” i „projekt Inga” – rebelia kontrolowana i kalkowana

 

Ascetyzm bez nagrody – czyli o wyrzeczeniach w imię lewactwa 

 


DATA: 2019-07-15 10:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja mam bardzo proste rozwiazanie dla ekologistow. Eutanazja pomoze im w spelnieniu ,poswiecajac sie zmniejsza wytwarzanie co2. Jak chcesz cos zmienic zacznij od siebie
1 miesiąc temu / Haha
 
no no płódźcie się dalej i czejamy aż umrzemy bo wasze ego i bombelki na pewno uratują świat
1 miesiąc temu / e
 
potop i wolna wola hm
1 miesiąc temu / do Adam
 
Przecież to oczywiste skąd mają inspirację. Szatan nienawidzi człowieka - człowiek ma zostać unicestwiony jako ukochany przez Pana Boga - ekologiści jako słudzy szatana starają się na polecenie swego bossa niszczyć człowieka i jego cywilizację ukształtowaną przez wiarę w Boga.
1 miesiąc temu / Adam
 
Osoby propagujące tego typu hasła powinny być izolowane od społeczeństwa i leczone.
1 miesiąc temu / L
 
I w czym problem skoro lewaki nie chcą się mnożyć? To będzie ich na świecie mniej.
1 miesiąc temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.