DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Masoński mistrz atakuje paragwajskiego arcybiskupa. Hierarcha demaskuje wolnomularskie kłamstwa

Masoński mistrz atakuje paragwajskiego arcybiskupa. Hierarcha demaskuje wolnomularskie kłamstwa
fot.REUTERS/Charles Platiau/FORUM

Katolik nie może być masonem – przypominał niedawno arcybiskup paragwajskiej Asunción, Edmundo Valenzuela. Przypomnieniem nauczania Kościoła masoneria jest oburzona. Wielki Mistrz Wielkiej Loży Paragwaju deklaruje, że 90 procent masonów to właśnie katolicy.


W środę po Wielkanocy w stolicy Paragwaju, Asunción, rozpoczął się światowy zjazd masonerii organizowany przez Międzyamerykańską Konfederację Wolnomularzy. Z tej okazji stołeczny arcybiskup Edmundo Valenzuela przypomniał wszystkim katolikom, że zgodnie z nauczaniem Kościoła świętego człowiek wierzący nie może być masonem. Zauważył, że przystąpienie do masonerii oznacza „apostazję i zakłamanie wiary chrześcijańskiej”, bo cele wolnomularzy są fundamentalnie sprzecznie z katolicyzmem, nawet, jeżeli masoni deklarują coś wprost przeciwnego.

 

Jasnym stanowiskiem zaprezentowanym przez arcybiskupa oburzony jest Wielki Mistrz Wielkiej Loży Paragwaju, Edgar Sanchez Caballero.

 

- 90 procent paragwajskich wolnomularzy to katolicy. Wszystkie kościoły chrześcijańskie mają złe wyobrażenie o wolnomularstwie, a jednak Wielka Loża Anglii została w 1717 roku założona przez protestanckich pastorów, nie katolickich, ale chrześcijańskich – stwierdził Wielki Mistrz na łamach paragwajskiego dziennika ABC Color.

 

- Nie chcę polemizować z biskupem. Mogę zrozumieć, że broni tego, co jest dla niego dogmatem. Moja wypowiedź opiera się jednak na twardych danych, bo wstępując do wolnomularstwa należy wypełnić formularz, w którym podaje się swoją przynależność religijną. Te formularze mówią mi, że 90 procent masonów wyznaje religię katolicką – kontynuował Sanchez.

 

- Jeżeli [biskup] nie wierzy w to, co mówię, to jego problem. Nie wiem, dlaczego tak bardzo zajmuje się wolnomularstwem przy tylu problemach, które trzeba rozwiązać w Kościele katolickim. Dlaczego nie walczy z pedofilią czy przypadkami molestowania, do których dochodzi na katolickich uniwersytetach? – pytał następnie.

Na łamach dziennika Wielki Mistrz próbował też wykorzystać Ojca Świętego do ataku na biskupa, twierdząc, że papież Franciszek jest „bardzo otwarty” i nadszedł czas, by taką otwartość zaaprobował także episkopat paragwajski. Podobnie rozgrywać następcę św. Piotra Edgar Sanchez próbował już w poprzednich latach kilka razy, w roku 2015 dążąc nawet do spotkania z papieżem podczas jego pielgrzymki do Paragwaju.

 

Arcybiskup Valenuzela nie pozostawił słów Wielkiego Mistrza bez odpowiedzi. W homilii wygłoszonej w ostatnią niedzielę wskazał, że mason po prostu kłamie.

 

- Zwróćmy uwagę na słynnego wolnomularza Edgara Sancheza, który mówi, że wielu katolików to masoni. To kłamstwa, te kłamstwa odrzucamy. Dlaczego? Ponieważ katolicy wierzą w Jezusa Chrystusa, uznają Słowo Boże, uznają Boże Objawienie, uznają Eucharystię. Masoni wierzą w abstrakcyjnego boga, Wielkiego Budowniczego. To nie jest nasz Bóg. Nasz Bóg jest Bogiem Jezusa Chrystusa, Bogiem miłości i Bogiem miłosierdzia, Bogiem, który odpuszcza nam nasze grzechy – powiedział katolicki hierarcha.

 

 

Źródło: Katholisches.info

Pach

DATA: 2017-04-30 09:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ten " wielki mistrz" zapomniał dodać, że wszyscy członkowie masonerii w 32 - gim stopniu wtajemniczenia przechodzą na islam.
ponad 2 lata temu / syk
 
Hugon - faktem jest również, że każdy katolik działający w masonerii jest apostatą, więc nie wiem do czego zmierzasz tym komentarzem?
ponad 2 lata temu / Akwin
 
@Hugon de Payns Skąd znasz tych pasterzy?
ponad 2 lata temu / TROOPER
 
Faktem jednak jest, że papieże posoborowi wielokrotnie spotykali się z przedstawicielami masonerii,w tym b,naj b,rith i wdzięcznie się z nimi fotografowali.Papież Franciszek nie jest w tym odszczepieńcem.Autor artykułu wyraźnie jakby chce to zakamuflować.Dla nas ma to znaczenie.Podobnie jak obecność katolików w organizacji.Jest niemal powszechna, od zwykłych "owieczek" po grubych pasterzy.Nie znam ani jednego narodowości Paragwajskiej ale znam przynajmniej kilku narodowości Polskiej.
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 
Do masonerii nie przyjmuje się ateistów. Muszą to być osoby religijne, najlepiej mocno, później są odpowiednio obrabiane. Zdaje się, że często nie mają świadomości w co zostały wciągnięte. Pamiętam telefoniczne pytanie matki zaniepokojonej zaangażowaniem syna w spotkania Różokrzyżowców zadane na antenie RM. Odpowiedź prowadzącego księdza brzmiała: "nie ma w tej organizacji nic złego".
ponad 2 lata temu / fra
 
Odważny biskup. Takich potrzebuje Kościół nie zalęknionych czy kolaborujących ze złem
ponad 2 lata temu / fidelis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.