DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Masoński mistrz atakuje paragwajskiego arcybiskupa. Hierarcha demaskuje wolnomularskie kłamstwa

Masoński mistrz atakuje paragwajskiego arcybiskupa. Hierarcha demaskuje wolnomularskie kłamstwa
fot.REUTERS/Charles Platiau/FORUM

Katolik nie może być masonem – przypominał niedawno arcybiskup paragwajskiej Asunción, Edmundo Valenzuela. Przypomnieniem nauczania Kościoła masoneria jest oburzona. Wielki Mistrz Wielkiej Loży Paragwaju deklaruje, że 90 procent masonów to właśnie katolicy.


W środę po Wielkanocy w stolicy Paragwaju, Asunción, rozpoczął się światowy zjazd masonerii organizowany przez Międzyamerykańską Konfederację Wolnomularzy. Z tej okazji stołeczny arcybiskup Edmundo Valenzuela przypomniał wszystkim katolikom, że zgodnie z nauczaniem Kościoła świętego człowiek wierzący nie może być masonem. Zauważył, że przystąpienie do masonerii oznacza „apostazję i zakłamanie wiary chrześcijańskiej”, bo cele wolnomularzy są fundamentalnie sprzecznie z katolicyzmem, nawet, jeżeli masoni deklarują coś wprost przeciwnego.

 

Jasnym stanowiskiem zaprezentowanym przez arcybiskupa oburzony jest Wielki Mistrz Wielkiej Loży Paragwaju, Edgar Sanchez Caballero.

 

- 90 procent paragwajskich wolnomularzy to katolicy. Wszystkie kościoły chrześcijańskie mają złe wyobrażenie o wolnomularstwie, a jednak Wielka Loża Anglii została w 1717 roku założona przez protestanckich pastorów, nie katolickich, ale chrześcijańskich – stwierdził Wielki Mistrz na łamach paragwajskiego dziennika ABC Color.

 

- Nie chcę polemizować z biskupem. Mogę zrozumieć, że broni tego, co jest dla niego dogmatem. Moja wypowiedź opiera się jednak na twardych danych, bo wstępując do wolnomularstwa należy wypełnić formularz, w którym podaje się swoją przynależność religijną. Te formularze mówią mi, że 90 procent masonów wyznaje religię katolicką – kontynuował Sanchez.

 

- Jeżeli [biskup] nie wierzy w to, co mówię, to jego problem. Nie wiem, dlaczego tak bardzo zajmuje się wolnomularstwem przy tylu problemach, które trzeba rozwiązać w Kościele katolickim. Dlaczego nie walczy z pedofilią czy przypadkami molestowania, do których dochodzi na katolickich uniwersytetach? – pytał następnie.

Na łamach dziennika Wielki Mistrz próbował też wykorzystać Ojca Świętego do ataku na biskupa, twierdząc, że papież Franciszek jest „bardzo otwarty” i nadszedł czas, by taką otwartość zaaprobował także episkopat paragwajski. Podobnie rozgrywać następcę św. Piotra Edgar Sanchez próbował już w poprzednich latach kilka razy, w roku 2015 dążąc nawet do spotkania z papieżem podczas jego pielgrzymki do Paragwaju.

 

Arcybiskup Valenuzela nie pozostawił słów Wielkiego Mistrza bez odpowiedzi. W homilii wygłoszonej w ostatnią niedzielę wskazał, że mason po prostu kłamie.

 

- Zwróćmy uwagę na słynnego wolnomularza Edgara Sancheza, który mówi, że wielu katolików to masoni. To kłamstwa, te kłamstwa odrzucamy. Dlaczego? Ponieważ katolicy wierzą w Jezusa Chrystusa, uznają Słowo Boże, uznają Boże Objawienie, uznają Eucharystię. Masoni wierzą w abstrakcyjnego boga, Wielkiego Budowniczego. To nie jest nasz Bóg. Nasz Bóg jest Bogiem Jezusa Chrystusa, Bogiem miłości i Bogiem miłosierdzia, Bogiem, który odpuszcza nam nasze grzechy – powiedział katolicki hierarcha.

 

 

Źródło: Katholisches.info

Pach

DATA: 2017-04-30 09:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ten " wielki mistrz" zapomniał dodać, że wszyscy członkowie masonerii w 32 - gim stopniu wtajemniczenia przechodzą na islam.
ponad 2 lata temu / syk
 
Hugon - faktem jest również, że każdy katolik działający w masonerii jest apostatą, więc nie wiem do czego zmierzasz tym komentarzem?
ponad 2 lata temu / Akwin
 
@Hugon de Payns Skąd znasz tych pasterzy?
ponad 2 lata temu / TROOPER
 
Faktem jednak jest, że papieże posoborowi wielokrotnie spotykali się z przedstawicielami masonerii,w tym b,naj b,rith i wdzięcznie się z nimi fotografowali.Papież Franciszek nie jest w tym odszczepieńcem.Autor artykułu wyraźnie jakby chce to zakamuflować.Dla nas ma to znaczenie.Podobnie jak obecność katolików w organizacji.Jest niemal powszechna, od zwykłych "owieczek" po grubych pasterzy.Nie znam ani jednego narodowości Paragwajskiej ale znam przynajmniej kilku narodowości Polskiej.
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 
Do masonerii nie przyjmuje się ateistów. Muszą to być osoby religijne, najlepiej mocno, później są odpowiednio obrabiane. Zdaje się, że często nie mają świadomości w co zostały wciągnięte. Pamiętam telefoniczne pytanie matki zaniepokojonej zaangażowaniem syna w spotkania Różokrzyżowców zadane na antenie RM. Odpowiedź prowadzącego księdza brzmiała: "nie ma w tej organizacji nic złego".
ponad 2 lata temu / fra
 
Odważny biskup. Takich potrzebuje Kościół nie zalęknionych czy kolaborujących ze złem
ponad 2 lata temu / fidelis
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.