DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Masoni i sztuczna inteligencja. Francuscy wolnomularze analizują zagadnienie

Masoni i sztuczna inteligencja. Francuscy wolnomularze analizują zagadnienie
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Gerd Altmann)

Francuska masoneria pochyla się nad tematyką sztucznej inteligencji. Kwestia została wybrana na temat aż dwóch konferencji.

 

Pierwsza z nich – organizowana przez lożę Praw Człowieka – odbyła się 26 października w Strasburgu. Referat wygłosił Yannick Meneceur, konsultant Rady Europy w sprawach polityki transformacji cyfrowej oraz sztucznej inteligencji.

Natomiast drugie spotkanie w tej sprawie odbędzie się 16 listopada w Tulonie – w siedzibie Wielkiego Zboru szkockiego klubu tulońskiego. Konferencję organizuje Wielka Loża Koedukacyjna Francji (GLMF). Prelegentem będzie Christophe Habas, Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji (GODF) w latach 2016-2017.

 

Informatycy sztuczną inteligencją nazywają techniki programowania lub zarządzania informacjami inspirowanymi funkcjonowaniem ludzkiego mózgu, w tym uczeniem się, które pozwala zaprogramowanemu automatowi na dynamiczne wzbogacenie swojej wiedzy, a tym samym możliwości rozwiązywania problemów.

 

Zdaniem Christopha Habasa „dla masonów problem sztucznej inteligencji jest związany ze sposobem, w jaki kwestionuje ona specyfikę człowieka i grozi rozpadem dziedzictwa Oświecenia”. Uważa on, że napẹdzana chẹcią jak najszybszego i najwiẹkszego rozwoju sztuczna inteligencja stwarza ryzyko hiperindywidualizmu, zastępczego życia, zanikania zbiorowego zaangażowania i desocjalizacji. – W tych warunkach braterstwo znika, a humanizm wyparowuje – twierdzi mason.

 

Wolnomularze opowiadają się za pozycją obywatelskiego oporu i zwracają szczególną uwagę na fakt, by postęp przynosił korzyści wszystkim mężczyznom i kobietom, szczególnie najmniej uprzywilejowanym, a jego negatywne skutki powinny być kontrolowane z dala od jakichkolwiek interesów i dogmatów – deklaruje były Wielki Mistrz GODF.

 

 

FLC

 

 

Polecamy wybrane teksty portalu PCh24 na temat sztucznej inteligencji.

Aby przeczytać cały tekst należy kliknąć w tytuł.

 

Technoreligie – złudna nadzieja na samozbawienie
„Gdy człowiek nie wierzy w Boga, uwierzy w cokolwiek” – powiedział rzekomo Gilbert Keith Chesterton. W rzeczywistości to miejska legenda – słowa te nie padły z ust pisarza. Nic to jednak nie zmienia! Trafność tych słów obrazują technoreligie – wierzenia oparte na nadziei na radykalną transformację świata dzięki technologii.

Elon Musk: sztuczna inteligencja to zagrożenie, a twórca Facebooka nie zdaje sobie z tego sprawy
Sztuczna inteligencja (SI) stała się przedmiotem debaty wśród czołowych postaci w branży IT. Pozytywnie o możliwościach zapewnianych przez nią wypowiedział się twórca Facebooka, Mark Zuckerberg. Stwierdził, że można ją wykorzystać do wielu dobrych celów. Wkrótce w polemikę z nim wszedł założyciel PayPala Elon Musk, uznający SI za zagrożenie dla egzystencji ludzkości. Zarzucił twórcy Facebooka ograniczoną znajomość tematu. Zapowiedział także emisję filmu uświadamiającego zagrożenia płynące ze sztucznej inteligencji.

Nie dla humanizacji robotów. Europejscy biskupi przeciw projektowi PE
W związku z propozycją Parlamentu Europejskiego, mającemu nadać godność zaawansowanym robotom, Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) wydała krótki dokument, sprzeciwiający się „uczłowieczeniu” maszyn. Nadanie im postulowanej „osobowości prawnej” przerzucałoby odpowiedzialność z producentów maszyn na same maszyny za szkody wyrządzone ludziom, chroniąc korporacje przez zapłatą wysokich odszkodowań.

Naukowcy pokazali cierpiące oczy robota. To krok ku prawom człowieka dla maszyn?
Francuscy badacze z Claude Bernand University postanowili pokazać ludziom „cierpienie” inteligentnego robota. W związku z tym postanowili pokazać im, jak wygląda „bycie w skórze” „cierpiącej” maszyny. Czy to krok w kierunku nadania maszynom praw człowieka?

„Prawa człowieka” dla robotów? To realna perspektywa!
Sztuczna inteligencja już dawno przestała być wyłącznie obiektem zainteresowania Hollywoodu. Współcześnie interesują się nią także naukowcy i prawodawcy. Gwałtowny rozwój robotyki prowadzi w Unii Europejskiej do propozycji konkretnych rozwiązań legislacyjnych. Padają pomysły stworzenia odpowiednich zabezpieczeń, a także nadania niektórym maszynom statusu... elektronicznych osób posiadających prawa i obowiązki.

 

Obiecała zniszczyć ludzkość, ale co tam, bo bywa też miła. Robot Sophia z indeksem AGH
Na krakowski kongres nowych technologii Impact'18 przybył przypominający człowieka robot Sophia. Inteligentna maszyna wygłosiła referat. Przekazano jej także indeks studencki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Szaleńczy rozwój sztucznej inteligencji. Fikcja z „Terminatora” staje się faktem?
Sztuczna inteligencja nie spędza raczej snu polskim politykom i intelektualistom. Preferują oni bieżące gierki, ewentualnie historyczne spory. Tymczasem problem niekontrolowanego rozwoju SI spędza sen z powiek specjalistów z tej dziedziny. Co więcej, jest nam bliższy, niż się większości osób wydaje.

Transhumanizm – „nowy wspaniały człowiek” czy „technologiczna utopia”?
W mediach od dłuższego czasu pojawiają się teksty omawiające problematykę niezwykle szybkiego rozwoju technologii sztucznej inteligencji. Jest ona opisywana w różnych formach i odmianach, często wskazując na zagrożenia związane z jej stosowaniem. Łącznie z zagadnieniami dotyczącymi zastosowania sztucznej inteligencji pojawiają się zagadnienia związane z robotyką, autonomicznymi maszynami i zintegrowanymi systemami podejmowania decyzji.

Polecamy również nasz e-tygodnik. Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

   

  


DATA: 2019-10-29 13:20
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Parafrazując słowa Jana Wincenta Rostowskiego ws 500+ - sztucznej inteligencji ni ma i nie będzie. To mżonka bajdurzona od - jak pamiętam - co najmniej lat 80tych ubiegłego stulecia. W 1987 szumnie zapowiadano, że SI za 5-8 lat będzie pisać poezje, interpretować Szekspira, wszczynać międzyludzkie intrygi ... Minęło ponad 30 lat i nie ma widoków, by miała choć cień szansy osiągnąć choćby ułamek inteligencji debila. Po prostu ludzie zajmujący się SI to duzi chłopcy bawiący się klockami w wojnę - trzymają w rękach kawałki plastiku a w ich wyobraźni to bitwa z prawdziwymi samolotami.
ponad 1 rok temu / czloax
 
To oczywiste, że masoni cytowani wyżej mają rację, oczywiste też, iż z pewnością ich motywacja jest inna, niż głoszą. Najgorsze jest jednak to, że organizacja jeszcze do niedawna prawie tajna dziś pokazuje się wszędzie, a jej członkowie pełniący ważne urzędy wcale nie kryją się z przynależnością do lóż. Widać, że czują się już całkowicie pewni zwycięstwa. Co do sztucznej inteligencji, "Terminator" nie wydaje się już filmem fantastycznym.
ponad 1 rok temu / L
 
Sztuczna inteligencja = brak uczuć, emocji = sztuczny Bóg = odmóżdżony człowiek. Nie na taki wzór został stworzony człowiek.
ponad 1 rok temu / Radek
 
masoni analizują zagadnienie a bać się powinien ktoś inny
ponad 1 rok temu / @hejnal
 
Podli masoni obawiają się, że sztuczna inteligencja będzie moralna w porównaniu do nich i będzie miała w sobie dużo więcej etyki i empatii niż oni.
ponad 1 rok temu / hejnal
 
Demokracja liberalna ,w której rolę "pani wychowawczyni" - aristoi pełnią "rozumni" i "oświeceni" , "Pokusa" ,której trudno nie uledz .
ponad 1 rok temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.