DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Masoneria „musi być busolą społeczeństwa”. Tak twierdzi Wielki Wschód Francji

Masoneria „musi być busolą społeczeństwa”. Tak twierdzi Wielki Wschód Francji
By Declic [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

Wybrany zaledwie kilka dni temu na Wielkiego Mistrza największej obediencji, Wielkiego Wschodu Francji (GODF), Jean-Philippe Hubsch został przyjęty przez ministra terytoriów zamorskich, Annick Girardin. Znając francuskie warunki, nie ma w tym nic dziwnego, bo masoni są bardzo zaangażowani w debaty polityczne dotyczące wyspy Majotty i Gujany.

 

Wielki mason udzielił też wywiadu tygodnikowi Express. Z jego wypowiedzi wynika, że będzie on odgrywał bardzo ważna rolę we francuskim świecie wolnomularzy. Hubsch potwierdził swoje członkostwo w masońskiej strukturze bractwa parlamentarnego (Fraternelle parlementaire), organizacji skupiającej masonów, parlamentarzystów różnych obediencji. Hubsch należy do niej, bo w przeszłości pełnił funkcję asystenta parlamentarnego.

 

Na pytanie: Jakie są pryncypialne zagrożenia dla Republiki, które GODF chcę zwalczyć, mason odpowiedział: „Zasadniczo chodzi o prawo z 1905 r. dotyczące separacji Kościoła od Państwa, które jest atakowane przez organizacje polityczne, religijne I inne. Zarówno partie skrajnej prawicy jak skrajnej lewicy (…) starają się utrącić laickość i wartości Republiki”.

 

Zdaniem Wielkiego Mistrza GODF masoneria musi przyczynić się do poprawy społeczeństwa. „Jest czymś koniecznym, by angażowała się w to bardziej skutecznie i ewidentnie” – deklarował, zapewniając, że „jeżeli nawet GODF mniej informuje obecnie o swoich działaniach niż przedtem, to reaguje i robi bardzo wiele”.

 

„Uczestniczymy na przykład w debatach dotyczących bioetyki, końca życia (eutanazji) czy trwałego rozwoju, w kwestiach w jakich jesteśmy regularnie konsultowani przez parlament. Musimy być busolą społeczeństw, a nasze prace, niedostatecznie znane, powinny wyjść poza zbory” – przekonywał szef masonów.

 

W jaki sposób masoneria ma zamiar wywierać swoje wpływy? „Wszędzie, gdzie znajdują się nasi bracia i siostry, faworyzują oni ewolucję pozytywną społeczeństwa – niezależnie od tego czy są członkami jakiejś partii czy związku zawodowego. Nasza rolą jest czasami tylko przekazanie przesłania. Dzisiaj spotkałem się na dwugodzinnej rozmowie z ministrem terytoriów zamorskich, Annick Girardin i z jej poprzednikiem na tym stanowisku, Philippem Foussier. Dyskutowaliśmy przede wszystkim o sytuacji na Majotcie i w Gujanie. To są zasadnicze wymiany opinii, bo pozwolą nam zaproponowanie tematów refleksji w naszych lożach, których prace mogą wzbogacić nowe debaty z władzą” - stwierdził Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji.

 

FLC


DATA: 2018-09-02 18:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Katolicki ksiądz Kerry Costigan z Ausralii potwierdził, że jest członkiem loży Ashlar Lodge od ponad 10lat. Twierdzi on, że Australijska Konferencja Biskupów Katolickich zatwierdziła udział katolików w wolnejmasonerii w roku 2016. Czy ktoś z redakcj przeprowadzi śledztwo w jego sprawie?
11 miesięcy temu / www
 
Panie Adamie póki będzie równowaga będzie wolny świat
ponad 1 rok temu / Mib
 
Szanowna pani Barbaro. Słaba ta pani ironia. Jednak za wstęp do masońskiego wychowania, a później do jego kontynuacji można przyjąć fakt istnienia przedszkoli i szkół waldorfskich. Przypuszczam, że słyszała pani o nich. Dla tych z państwa, którzy sprawy jeszcze nie znają, polecam zapoznanie się z problemem. Sprawa o tyle ważna, że takowe placówki "oświatowe"funkcjonują również i w Polsce. Wystarczy wstukać do wyszukiwarki odpowiednie hasło i potem czytać i dziwić się....
ponad 1 rok temu / west
 
Masoni tak wychowują swoje dzieci ze jak ma 3 lata wsadza się go do metalowej klatki i puszcza prad o niskim natężeniu zmuszając do zabicia kotka.ktoś jeszcze chce się przyłączyć?
ponad 1 rok temu / Barbara Kowalczyk
 
Dopóki będzie masoneria to nie będzie wolnego świata.
ponad 1 rok temu / Adam
 
A tymczasem podróżując samochodem przez Polskę usłyszałem w Radiu Koszalin radośnie obwieszczoną informację o tym, że Muzeum w Koszalinie organizuje wystawę pt. "Masoni w Koszalinie". Organizatorzy byli zadowoleni z tego, że mogą popularyzować w pozytywnym świetle temat masonerii. A gdzie nasza rzekomo katolicka PiS-owska władza?! Dlaczego na dzień dzisiejszy w Polsce, która ma szansę być iskrą nawrócenia dla narodów świata, instytucje publiczne dają pełną swobodę działania współczesnemu wcieleniu antychrysta? XIX-wieczny katolicki biskup G.F. Dillon w swojej książce "Masoneria zdemaskowana" jako główną przyczynę ostatecznej porażki Burbonów w starciu z masonerią podczas Rewolucji Lipcowej 1830 r. wymienia dopuszczenie do sprawowania przez masonów odpowiedzialnych funkcji w państwie i przyznanie im wolności słowa. Czyli tak jak w Polsce jest dzisiaj.
ponad 1 rok temu / krisbac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.