DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2019 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Masoneria „musi być busolą społeczeństwa”. Tak twierdzi Wielki Wschód Francji

Masoneria „musi być busolą społeczeństwa”. Tak twierdzi Wielki Wschód Francji
By Declic [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

Wybrany zaledwie kilka dni temu na Wielkiego Mistrza największej obediencji, Wielkiego Wschodu Francji (GODF), Jean-Philippe Hubsch został przyjęty przez ministra terytoriów zamorskich, Annick Girardin. Znając francuskie warunki, nie ma w tym nic dziwnego, bo masoni są bardzo zaangażowani w debaty polityczne dotyczące wyspy Majotty i Gujany.

 

Wielki mason udzielił też wywiadu tygodnikowi Express. Z jego wypowiedzi wynika, że będzie on odgrywał bardzo ważna rolę we francuskim świecie wolnomularzy. Hubsch potwierdził swoje członkostwo w masońskiej strukturze bractwa parlamentarnego (Fraternelle parlementaire), organizacji skupiającej masonów, parlamentarzystów różnych obediencji. Hubsch należy do niej, bo w przeszłości pełnił funkcję asystenta parlamentarnego.

 

Na pytanie: Jakie są pryncypialne zagrożenia dla Republiki, które GODF chcę zwalczyć, mason odpowiedział: „Zasadniczo chodzi o prawo z 1905 r. dotyczące separacji Kościoła od Państwa, które jest atakowane przez organizacje polityczne, religijne I inne. Zarówno partie skrajnej prawicy jak skrajnej lewicy (…) starają się utrącić laickość i wartości Republiki”.

 

Zdaniem Wielkiego Mistrza GODF masoneria musi przyczynić się do poprawy społeczeństwa. „Jest czymś koniecznym, by angażowała się w to bardziej skutecznie i ewidentnie” – deklarował, zapewniając, że „jeżeli nawet GODF mniej informuje obecnie o swoich działaniach niż przedtem, to reaguje i robi bardzo wiele”.

 

„Uczestniczymy na przykład w debatach dotyczących bioetyki, końca życia (eutanazji) czy trwałego rozwoju, w kwestiach w jakich jesteśmy regularnie konsultowani przez parlament. Musimy być busolą społeczeństw, a nasze prace, niedostatecznie znane, powinny wyjść poza zbory” – przekonywał szef masonów.

 

W jaki sposób masoneria ma zamiar wywierać swoje wpływy? „Wszędzie, gdzie znajdują się nasi bracia i siostry, faworyzują oni ewolucję pozytywną społeczeństwa – niezależnie od tego czy są członkami jakiejś partii czy związku zawodowego. Nasza rolą jest czasami tylko przekazanie przesłania. Dzisiaj spotkałem się na dwugodzinnej rozmowie z ministrem terytoriów zamorskich, Annick Girardin i z jej poprzednikiem na tym stanowisku, Philippem Foussier. Dyskutowaliśmy przede wszystkim o sytuacji na Majotcie i w Gujanie. To są zasadnicze wymiany opinii, bo pozwolą nam zaproponowanie tematów refleksji w naszych lożach, których prace mogą wzbogacić nowe debaty z władzą” - stwierdził Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji.

 

FLC


DATA: 2018-09-02 18:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Katolicki ksiądz Kerry Costigan z Ausralii potwierdził, że jest członkiem loży Ashlar Lodge od ponad 10lat. Twierdzi on, że Australijska Konferencja Biskupów Katolickich zatwierdziła udział katolików w wolnejmasonerii w roku 2016. Czy ktoś z redakcj przeprowadzi śledztwo w jego sprawie?
1 dzień temu / www
 
Panie Adamie póki będzie równowaga będzie wolny świat
11 miesięcy temu / Mib
 
Szanowna pani Barbaro. Słaba ta pani ironia. Jednak za wstęp do masońskiego wychowania, a później do jego kontynuacji można przyjąć fakt istnienia przedszkoli i szkół waldorfskich. Przypuszczam, że słyszała pani o nich. Dla tych z państwa, którzy sprawy jeszcze nie znają, polecam zapoznanie się z problemem. Sprawa o tyle ważna, że takowe placówki "oświatowe"funkcjonują również i w Polsce. Wystarczy wstukać do wyszukiwarki odpowiednie hasło i potem czytać i dziwić się....
11 miesięcy temu / west
 
Masoni tak wychowują swoje dzieci ze jak ma 3 lata wsadza się go do metalowej klatki i puszcza prad o niskim natężeniu zmuszając do zabicia kotka.ktoś jeszcze chce się przyłączyć?
11 miesięcy temu / Barbara Kowalczyk
 
Dopóki będzie masoneria to nie będzie wolnego świata.
11 miesięcy temu / Adam
 
A tymczasem podróżując samochodem przez Polskę usłyszałem w Radiu Koszalin radośnie obwieszczoną informację o tym, że Muzeum w Koszalinie organizuje wystawę pt. "Masoni w Koszalinie". Organizatorzy byli zadowoleni z tego, że mogą popularyzować w pozytywnym świetle temat masonerii. A gdzie nasza rzekomo katolicka PiS-owska władza?! Dlaczego na dzień dzisiejszy w Polsce, która ma szansę być iskrą nawrócenia dla narodów świata, instytucje publiczne dają pełną swobodę działania współczesnemu wcieleniu antychrysta? XIX-wieczny katolicki biskup G.F. Dillon w swojej książce "Masoneria zdemaskowana" jako główną przyczynę ostatecznej porażki Burbonów w starciu z masonerią podczas Rewolucji Lipcowej 1830 r. wymienia dopuszczenie do sprawowania przez masonów odpowiedzialnych funkcji w państwie i przyznanie im wolności słowa. Czyli tak jak w Polsce jest dzisiaj.
11 miesięcy temu / krisbac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.