DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Maski opadają. Dziennikarze i celebryci popierają feministyczne prowokacje w kościołach

Maski opadają. Dziennikarze i celebryci popierają feministyczne prowokacje w kościołach
fot. Twitter @KZiemiec

Środowiska feministyczne prowadzą akcję zakłócania Mszy świętych w kościołach. Pomimo tego, że jest to czyn zabroniony przez art. 195 Kodeksu karnego, lewicowe prowokacje popierają dziennikarze, politycy, a także celebryci. Wśród nich Tomasz Lis, Dominika Wielowieyska, Robert Biedroń czy Joanna Scheuring-Wielgus.

 

Niedziela 25 października upływa pod znakiem radykalnych, lewicowych ataków na kościoły, a także feministycznych prowokacji. Dopuszczają się ich zorganizowane grupy lewicowych aktywistów. Do poważnego zakłócenia Mszy świętej doszło m.in. w katedrze w Poznaniu, bazylice w Gdańsku, ale także podczas Mszy świętych w innych znanych kościołach w całym kraju. Dzięki postawie wiernych, w niektórych miejscach nie dopuszczono do profanacji i przerwania modlitwy w kościele. Tak było chociażby w kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie, którego wejścia chroniła grupa mężczyzn ze Straży Marszu Niepodległości.

 

Media społecznościowe obiegły zdjęcia aktów wandalizmu budynków kościelnych, na których znalazły się lewicowe i proaborcyjne hasła, a także zdjęcia z feministycznych prowokacji podczas Mszy świętych. Co ciekawe, lewicowe działania spotykają się z akceptacją, a nawet pochwałą niektórych dziennikarzy, celebrytów czy polityków.

 

„Taki protest wg mnie jest absolutnie ok, w granicach prawa i dobrego smaku” – ocenia Tomasz Lis, który opublikował zdjęcie z zakłócenia Mszy świętej. Także dziennikarka Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. „Tak, nawoływałam do szacunku dla uczuć religijnych innych ludzi. Dziś oskarżenia o profanację mam w głębokim poważaniu wobec ofensywy fanatyków religijnych, którzy za nic mają życie kobiet. Dość!” – napisała.

 

Nie tylko słowem, ale i czynem w akcję zaangażowała się Joanna Scheuring-Wielgus, która zakłóciła Mszę świętą w kościele św. Jakuba w Toruniu. „Kobieto, sama umiesz decydować” – to treść transparentu trzymanego przez posłankę w trakcie Mszy świętej. Warto dodać, że wraz z mężem stała tuż przed prezbiterium. Akcję wspiera również Robert Biedroń. Europoseł i znany homoseksualista napisał na Twitterze: „Ich cierpienie jest dzisiaj naszym cierpieniem i nie możemy być obojętni”.

 

Mszę świętą poważnie zakłócili również aktywiści Grupy Stonwall, którzy weszli do katedry w Poznaniu i grupą kilkunastu osób zakłócili modlitwę.

 

 

Źródło: Twitter

WMa

Czytaj także:
DATA: 2020-10-25 23:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

NIE dla bezkarnych profanacji, przerywania Mszy Św., agresji, wandalizmu i dewastacji mienia! Na to wszystko są paragrafy. To są czyny karalne. Liczę na ukaranie sprawców tych czynów, bo tego wymaga po prostu sprawiedliwość.
1 miesiąc temu / Czytelniczka
 
To nie PRL to brutalny bolszewizm rodem z ZSRR tam się zaczynało tak samo w imię wolności dobrobytu i równości wymordowano miliony ludzi
1 miesiąc temu / Yanek
 
Jednym słowem mamy dowód na to że rzeczywistość w której przyszło na znosić nasze dni powszednie to ciąg dalszy PRL tym razem jest to PRL 2.0 wer. uzupełniona o bohaterów okrągłego stolca.
1 miesiąc temu / ErikVrndee
 
@Antyadolf: Właśnie dzięki narodowcom w Warszawie nie doszło do takich akcji wewnątrz kościołów, jak np. w Poznaniu.
1 miesiąc temu / Ruben
 
Kto sieje deszcz ten zbiera burzę. Nie można wpływać na polityka i nie ponosić za to konsekwencji.
1 miesiąc temu / Lee
 
Dlaczego policja i wierni na to pozwalają? Księdza Woźnickiego policja siłą wyciągnęła po schodach od ołtarza, przeciwników opresyjnej polityki rządu traktuje gazem, wypisuje setki mandatów, ale z tą hołotą obchodzi się w białych rękawiczkach. A jeśli policja nie chce, to czy w kościołach nie ma mężczyzn, którzy zaprowadziliby porządek?
1 miesiąc temu / TZ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.