DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Marsz Suwerenności przeszedł przez Warszawę. Antifa próbowała zablokować manifestację

Marsz Suwerenności przeszedł przez Warszawę. Antifa próbowała zablokować manifestację
Marsz Suwerenności, fot. Aleksiej Witwicki / FORUM

W Warszawie odbyła się manifestacja organizowana przez Konfederację Korwin Liroy Braun Narodowcy, która miała na celu sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez Unię Europejską. Manifestację chciała zablokować grupa lewicowych radykałów z Antify.

 

„Stop dyktatowi Berlina i Brukseli” – to hasło przewodnie pierwszomajowego „Marszu Suwerenności, który przeszedł ulicami Warszawy. Uczestnicy antyunijnej demonstracji podkreślali swoje niezadowolenie z obecnej formy funkcjonowania Unii Europejskiej, a także wyrażali sprzeciw wobec polityki uległości wobec Berlina i Brukseli. – Polacy mają prawo stanowić własne prawo, nie będzie Bruksela pisać polskiego prawa! – mówił poseł Robert Winnicki.

 

W pokojowej demonstracji sprzeciwu wobec Unii Europejskiej wzięło udział kilka tysięcy osób, które wykrzykiwały patriotyczne i antyunijne hasła. Na czele marszu niesiono transparent z napisem: „Nie dla UE”. Podczas manifestacji można było usłyszeć hasła: „Tu jest Polska, nie POLIN”, „PiS, PO jedno zło”, a także „Precz z Unią Europejską”.

 

– Nie chcemy cesarstwa niemiecko-radzieckiego. Suwerenność to polski język, polska złotówka – mówił poseł Marek Jakubiak. – PiS podpisywał Traktat Lizboński, to niech się tłumaczy. PiS spowodował, że utraciliśmy suwerenność. Powinni na kolanach przepraszać – wtórował mu Janusz Korwin Mikke.

 

Przebieg manifestacji relacjonował na Twitterze Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego. „Minęliśmy Królewską. Przesuwamy się przez prawdziwe morze pro unijnej propagandy POPISu dlatego poruszamy się dość wolno, ale nie odpuszczamy. Tu są dziesiątki stoisk, scen, namiotów etc. Wszystko w niebiesko-gwiazdkowej tonacji. Jakiś kosmos” – napisał.

 

Na trasie przemarszu nie zabrakło lewicowych prowokatorów, którzy w asyście flag Unii Europejskiej oraz tęczowych transparentów LGBT, próbowali zablokować manifestację. „Doszło do próby zablokowania legalnego zgromadzenia. Z naszej strony podjęliśmy stosowne działania. Osoby blokujące zostały usunięte z trasy. Wobec osób naruszających prawo podjęte zostaną kroki wynikające z obowiązujących przepisów prawa” – powiedział rzecznik warszawskiej policji kom. Sylwester Marczak.

 

Podczas końcowych wystąpień, które miały miejsce przed budynkiem Komisji Europejskiej w Warszawie, organizatorzy podkreślali, że manifestacja nie jest jedynie sprzeciwem wobec polityki UE. Politycy zachęcali do wzięcia udziału w wyborach do europarlamentu, a także mówili o konieczności walki o wolność. - Jeśli ja nazwę zboczeńca zboczeńcem to idę siedzieć. Czy to jest wolność? To jest wolność tylko dla tych z Unii, a reszta nie ma wolności – mówił Janusz Korwin-Mikke.

 

Z kolei Kaja Godek mówiła o tym, że Polacy powinni sprzeciwiać się zagrożeniom cywilizacyjnym płynącym z Zachodu. - Bruksela ma pomysł na Polskę: aborcja, lgbt, niszczenie gospodarki, pozbawianie możliwości suwerennego podejmowania decyzji. Za odebrane Polakom pieniądze sponsoruje lewackie organizacje, homobojówki i feministki – stwierdziła.

 

Przypomnijmy, że Marsz Suwerenności odbył się wbrew prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiego. Polityk Platformy Obywatelskiej zakazał manifestacji, ale organizatorzy odwołali się od tej decyzji. Sąd uwzględnił odwołanie i zezwolił na antyunijną demonstrację, nie znajdując podstaw do jej zakazania.

 

 

Źródło: polsatnews.pl, nczas.com

WMa

 


DATA: 2019-05-01 17:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
37
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jest Kaja? Jest. No to jest na Kogo głosować. Do tego poparcie Ks. Isakowicza i red. Michalkiewicza. Powinno być trochę powyżej 5 %.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Po piętnastu latach członkostwa w UE niektórzy pewnie spodziewaliby się marszow poparcia a tu nie ma.
ponad 1 rok temu / +
 
@ena: Unia Europejska to "cesarstwo niemiecko-radzieckie". Putin na swoich praktykach "studenckich" w NRD kolegował się z młodziutką Merkel. Stara miłość nie rdzewieje, wystarczy wpisać w google Merkel-Putin-grafika. Imperium USraelskie właśnie przymierza się do resetu z Rosją jak 17.09.2009, o czym powiadamia nas nowy "prezydent" Ukrainy wykreowany przez Chabad. Zdjęcia Putina, Kaczyńskich, Dudy, Karczewskiego, Kidawy-Błońskiej itd. z rabinami Chabadu oraz zdjęcia Kołomojskiego w żydowskiej placówce PE w Brukseli można obejrzeć w internecie. Córka Trumpa - nawrócona członkini Chabad i żona swojego męża członka Chabad - wnuka członka Chabad urodzonego na Białorusi na pewno przekona tatusia co do żydowskiego zarządu powierniczego w Polin. Czekam tylko co powie nam Kaczyński i PiS gdy nastąpi reset. W końcu sami zainwestowali wszystko w USrael i ukraiński Chabad, a wkrótce okaże się że zainwestowali w Rosję. A może Tomasz Piątek ma rację?
ponad 1 rok temu / logika
 
Jak socjalista coś daje, to nigdy nie daje za darmo. Nieważne czy jest to socjalistyczna UE czy socjalistyczny POPiS.
ponad 1 rok temu / zm
 
Kilka tysięcy brało udział... Nie potrafią policzyć? Zawsze była licytacja; Ratusz swoje, Policja swoje... teraz cisza......
ponad 1 rok temu / Paweł
 
Gdy wszyscy myślą tak samo - to myśli tylko ten, który to umie to spowodować, albo tak każe masom i potrafi te nakaz wyegzekwować. Gdy słyszę hymny pochwalne - w około - na temat Unii Europejskiej, to jakbym słyszał : " Ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer". Nie można deifikować czegoś, co jest "produktem" ideologii ułomnego człowieka, choćby się nazywało to Unią Europejską. Dla dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego zwykłego Polaka, takie manifestacje są potrzebne, ba, wymagane, żeby przypominać o tych którzy nie idą w stadzie bezmyślnych konsumentów. Ci wszyscy Europejczycy - euroentuzjaści; jakby nie rozumieli prostego faktu : gdyby Berlinowi się nie "opłacało" rozszerzenie Unii Europejskiej, to nigdy by do tego nie doszło. A tak na marginesie, może ktoś pomyśli - samodzielnie - z czego wynikał Niemiecki : "Drang nach Osten" jako i "Sonderweg" ? Unia Europejska jest wyrazicielem i egzemplifikacją - jako żywo - niemieckiego snu o potędze !
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.