DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Marsz LGBT w Płocku: „tęczowe” prowokacje, lewicowy desant i nastolatek, który zachwycił media

Marsz LGBT w Płocku: „tęczowe” prowokacje, lewicowy desant i nastolatek, który zachwycił media
Płock, 10 sierpnia 2019. Fotograf: Wiktor Dabkowski/Archiwum: Zuma Press/FORUM

Ruch LGBT+ powoli zaczyna przypominać biuro podróży. Tym razem „tęczowi” aktywiści i ich sojusznicy wybrali się na wycieczkę do Płocka, by tam uśmiechać się w blasku fleszy oraz walczyć o przywileje dla homoseksualistów. Być może wielu z maszerujących w sobotę ulicami trzeciego co do wielkości miasta województwa mazowieckiego było tam po raz pierwszy. Nie po raz pierwszy natomiast środowiska postępowe postanowiły zakpić sobie z katolików i świętości. Na uwagę zasługuje ponadto postawa 15-letniego Jakuba Baryły.


Na płockiej „paradzie równości” pojawiły się osoby jednoznacznie kojarzone z tym mazowieckim miastem, takie jak wybrana z okręgu toruńskiego poseł Joanna Scheuring-Wielgus, warszawska radna Agata Diduszko-Zyglewska, profesor Monika Płatek z Uniwersytetu Warszawskiego, była kandydatka na prezydenta Wrocławia Marta Lempart, pochodzący z województwa podkarpackiego były prezydent Słupska Robert Biedroń (aktualnie europoseł z okręgu obejmującego Warszawę i sąsiednie powiaty), związany z Warszawą lider partii Razem Adrian Zandberg, również związany ze stolicą przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty (który w roku 2015 startował do Sejmu z okręgu obejmującego Płock), startujący do europarlamentu z okręgu obejmującego województwa małopolskie i świętokrzyskie prof. Maciej Gdula, europoseł z okręgu obejmującego województwo wielkopolskie Sylwia Spurek oraz inni płocczanie w mniej niż pierwszym pokoleniu. Komentarze sugerujące, że manifestacje ruchu LGBT nie mogą – tak jak chociażby Marsze dla Życia i Rodziny – odbywać się w kilku polskich miastach w jednym czasie, gdyż w wielu ośrodkach zwyczajnie zabrakłoby uczestników, są z całą pewnością jedynie złośliwością ze strony prawicowych internautów. Z kolei zdjęcia prezentujące autobusy na obcych rejestracjach, które zawsze pojawiają się w miastach, gdzie dochodzi do „parad równości”, to tylko halucynacje wywołane homofobią.


Natomiast wszelkie działania aktywistów LGBT zawsze są przejawem miłości, tolerancji, szacunku dla osób o odmiennych przekonaniach lub – w ostateczności – artystyczną prowokacją, której nie potrafi zrozumieć katolicki ciemnogród. Nie inaczej było w Płocku, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. „tęczowego” orła na koszulce poseł Scheuring-Wielgus, uczestnika marszu tańczącego z przerobionym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, wizerunek św. Jana Pawła II z elementami symboliki ruchu LGBT oraz... godziną jego śmierci, osoby przebrane za siostry zakonne czy emblematy anarchistycznej bojówki „Antifa”. Strona „tęczowa” zaprezentowała więc w Płocku swoje „stałe fragmenty gry”, a środowisku LGBT+ ewidentnie brakuje świeżych pomysłów (być może towarzysze z zagranicy jeszcze ich nie przysłali). Na uwagę zasługuje natomiast postawa reprezentanta drugiej strony.


Nielewicowe serwisy internetowe oraz profile w mediach społecznościowych wyrażają aplauz dla postawy 15-letniego Jakuba Baryły, który postanowił zaprotestować przeciwko marszowi LGBT+ z krzyżem w ręce. Zdjęcia prezentujące wynoszonego przez policję nastolatka z krzyżem są niezwykle wymowne.

 


Źródło: Twitter / Facebook / petronews.pl
MWł

 

 


DATA: 2019-08-13 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Irena Dunst:właśnie trwa infekowanie społeczeństwa bardzo grożną zarazą, która pożera już w najlepsze miliony istnień na świecie. To następuje i idzie gładko po zniszczeniu systemu immunologicznego i witalnego społeczeństw. Tą odpornością jest łaska uswięcająca. Bez tego kombinezonu dusze padają jak muchy. W Polsce działa ta sama zasada. Czas działa na niekorzyść. Nikt nie przeciwdziała konkretnie. Protesty sprawiedliwych nie pomagają. Władza zezwala.
11 miesięcy temu / Antymodernista
 
Kuba jesteś wspaniały.Nasi Biskupi są wciąż bierni,poza nielicznymi osobistościami.
11 miesięcy temu / Anna-Teresa
 
@velario :D pierw cytata za słownikiem, poczem ,,W Kodeksie wykroczeń ma ono znaczenie zbliżone do wynikającego z języka potocznego...,, a więc często sprzeczne z prawdziwym, słownikowym znaczeniem:D
11 miesięcy temu / szpulas11
 
@szpulas11 - "niezakazane zgromadzenie" to zgromadzenie, które nie zostało zakazane, a "przebieg" to ro zwijanie się czegoś w czasie i sposób, w jaki coś przebiega Słownik Języka Polskiego PWN. Co do bolszewików - chyba błędnie interpretuje Pan/Pani/Ono samo pojęcie zgromadzenia. W Kodeksie wykroczeń ma ono znaczenie zbliżone do wynikającego z języka potocznego, a więc oznacza grupę osób zebranych w jednym miejscu dla wyrażenia swojego stanowiska w jakiejś sprawie, nie może więc być utożsamiane z ogółem osób, które takie stanowisko reprezentują. Jeżeli coś jeszcze wymaga wyjaśnienia, zachęcam do lektury dowolnego komentarza do Kodeksu wykroczeń.
11 miesięcy temu / velario
 
@velario a czy może pan, pani, ono, /niepotrzebne skreślić/ co to jest ,,przebieg niezakazanego zgromadzenia,, przecież bolszewicy w Rosji też byli ,,niezakazanym zgromadzeniem,, a póżniej mordowali setkami milionów na całym świecie
11 miesięcy temu / szpulas11
 
Kogo zachwycił tego zachwycił. Mi go tam szkoda.
11 miesięcy temu / kaja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.