DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2018 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Mariusz Dzierżawski: ellaOne na receptę to za mało. To wciąż działanie wbrew prawu

Mariusz Dzierżawski: ellaOne na receptę to za mało. To wciąż działanie wbrew prawu
Fot: Krystian Maj/FORUM

Przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt ustawy wprowadzającej zmiany w dostępie do antykoncepcji awaryjnej – pigułki mają być mniej dostępne niż obecnie, bo na receptę – jest sprzeczny z obowiązującą ustawą antyaborcyjną – ocenił Mariusz Dzierżawski szef Fundacji PRO-Prawo do Życia. Jak dodał takie działanie, to „właściwie poszerzenie zakresu aborcji”.

 

- Tabletka ellaOne to zabijanie dzieci na receptę - powiedział KAI Mariusz Dzierżawski szef Fundacji PRO-Prawo do Życia, oceniając przyjęty 14 lutego przez Radę Ministrów projekt ustawy zakładającej zmiany w dostępie do antykoncepcji awaryjnej. Według założeń, pigułki mają powrócić do grupy leków, których wydawanie będzie się wiązało ze ściślejszą kontrolą lekarską i możliwe będzie wyłącznie na receptę.

 

Zdaniem Dzierżawskiego projekt ten jest sprzeczny z obowiązującą ustawą antyaborcyjną, a ograniczenie dostępności tabletek ellaOne nie rozwiązuje problemu. Jego zdaniem sprzedawanie antykoncepcji awaryjnej, jest działaniem wbrew prawu i powinno zostać całkowicie zabronione. - Tabletka ellaOne to zabijanie dzieci na receptę, a jeśli ustawa, która będzie na to pozwalała zostanie wprowadzona, to na pewno nie jest krok w dobrym kierunku – podkreślił. Jak dodał, zabijanie nienarodzonych powinno być całkowicie zabronione, zarówno metodami chirurgicznymi, jak i farmakologicznymi.

 

Zdaniem Dzierżawskiego ministerialny projekt jest sprzeczny z obowiązującą ustawą antyaborcyjną. - Stosowanie środków poronnych to aborcja farmakologiczna i prowadzi do zamordowania człowieka w łonie matki. Środki te można stosować w sytuacjach, których nie opisuje ustawa antyaborcyjna, więc jest to właściwie poszerzenie zakresu aborcji - tłumaczył. Co więcej, antykoncepcja hormonalna, ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie kobiet. - To są trucizny. Oczywiście koncerny farmaceutyczne osiągają na tym ogromne zyski, mówię o milionach sprzedawanych opakowań - powiedział. Jak zauważył, na zachodzie zdarzały się sytuacje śmierci kobiet, spowodowanej przez pigułki hormonalne. - Były nawet procesy w tej sprawie, ale koncerny wolą zapłacić milionowe odszkodowanie i dalej sprzedawać antykoncepcje. Niestety wielu lekarzy i przedstawicieli mediów jest skorumpowanych przez koncerny antykoncepcyjne - podkreślił. Jak dodał, obecnie rządzący w Polsce, podczas kampanii wyborczej głosili hasła związane z obroną życia, o których teraz nie pamiętają.

 

Działanie ellaOne wyjaśnił polski serwis pro-life - HLI Polska. Jak podał, producent wyraźnie zastrzegł, że środek ten trzeba przyjąć natychmiast po współżyciu, najlepiej do 24 godzin, chociaż jak twierdzi powinien być skuteczny nawet do 120 godzin (5 dni). Jego działanie jest zależne od tego, w którym okresie cyklu znajduje się zażywająca go kobieta. Przyjęty w okresie przedowulacyjnym na tyle zakłóci naturalny przebieg cyklu, że spowoduje zagęszczenie śluzu, może nawet nie dopuścić do jajeczkowania, a tym samym do poczęcia. Natomiast przyjęty po owulacji, gdy zapłodnienie już nastąpiło, zatrzyma prawidłowy rozwój błony śluzowej macicy, co uniemożliwi zarodkowi dalszy rozwój i spowoduje jego śmierć. Substancją czynną jest octan ulipristalu, który łączy się z receptorami progesteronu (tzw. hormonu macierzyństwa), blokując jego wytwarzanie.

 

Źródło: KAI

MA


DATA: 2017-02-16 17:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No popatrz, wystarczyło że zastosowałem logiczne wnioskowanie do twoich bzdurnych wypocin i wreszcie zorientowałeś się że nie masz wyboru. Zapędzony w kozi róg, musiałeś w końcu zrzucić maskę dzięki której nieudolnie pozorowałeś tutaj znajomość zasad którymi kieruje się nauka. Pozostał ci tylko bezsilny szał, kłamliwy gawędziarzu :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@do Stormer: no popatrz, wystarczyło się posłużyć metodą, którą praktykujesz i od razu wyszło, że masz ciężko uszkodzony mózg ale chyba niekoniecznie od herbaty :-D
ponad 1 rok temu / Stormer
 
OK, niech będzie, zabawmy się tobą. Postawiłeś tezę: "picie herbaty poważnie uszkodziło twój mózg". Stwierdziłeś też, że obowiązek dowodu jest po stronie stawiającego. Czyli po twojej stronie. Przedstaw więc dowód. Jeśli tego nie zrobisz, tym samym wykażesz że nie masz bladego pojęcia zarówno o logice, jak i o procesie dowodzenia, kłamliwy gawędziarzu :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@do Stormer: obowiązek dowodu jest po stronie stawiającego twierdzenie. Np. stawiam tezę, że picie herbaty poważnie uszkodziło twój mózg. Udowodnij teraz, że tak nie jest. Tak działa logika, o której nie masz bladego pojęcia :-D :-D :-D
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Widać że nie masz pojęcia o naukowych badaniach, gdyż brak wskazania źródła JESZCZE NIE DOWODZI że są to kłamliwe gawędy. A poza tym, skoro jednak przyznałeś się że wyznajesz idiotyczną tezę "bez wskazania źródeł mamy do czynienia tylko z kłamliwymi gawędami", tym samym automatycznie uważasz WSZYSTKIE swoje wypowiedzi na tym forum za kłamliwe gawędy, bo przecież nigdy nie podajesz w nich naukowych źródeł. Coraz lepszy jesteś (sam wiesz w czym), gratuluję samokrytyki :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@do Stormer: fakt, brakuje w nich tylko drobnego szczegółu: wskazania źródła tych tez, czyli potwierdzonych naukowo badań. Bez nich to tylko kłamliwe gawędy :-)
ponad 1 rok temu / Stormer
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.