DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2019 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Marek Jurek i Kaja Godek łączą siły. Powstał Komitet Wyborczy PRAWICA

Marek Jurek i Kaja Godek łączą siły. Powstał Komitet Wyborczy PRAWICA
fot. Rafal Kuzma/FORUM

We wtorek do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęło zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Wyborczego Prawica w skład którego wejdą przedstawiciele Prawicy RP oraz Fundacji Życie i Rodzina Kai Godek.

 

O nowej inicjatywie na polskiej scenie politycznej poinformował we wtorek przed siedzibą PKW były marszałek Sejmu Marek Jurek. – Po to, żeby jakikolwiek projekt ustawy został zrealizowany potrzebna jest w Sejmie większość, ale potrzebni są również ci, którzy ten wniosek postawią. KW Prawica jest gwarancją, że w polskim parlamencie sprawy, których bronimy będą stawiane i skutecznie przeprowadzone – podkreślił.

 

Jako pierwszy postulat Marek Jurek zgłosił wypowiedzenie genderowej Konwencji Stambulskiej, która jak podkreślił „jest miną podłożoną pod polską edukację” i która „ma legitymować wprowadzanie ideologii gender do polskich szkół”. – Tu nie wystarczy mówić „wara”, tylko trzeba podjąć konkretne działania i tę konwencję wypowiedzieć – zaznaczył.

 

Nasza kampania wyborcza i nasza polityka jak zawsze będzie się koncentrować wokół spraw podstawowych: suwerenność Rzeczypospolitej, cywilizacja życia i prawa rodziny oraz wolność polityczna – zapowiedział były marszałek.

 

Po Jurku głos zabrała Kaja Godek. – Fundacja Życie i Rodzina oraz osoby z nią związane będą uczestniczyć w tym projekcie. Postaramy się, aby osoby związane z fundacją i szeroko pojmowanym środowiskiem Pro Life znalazły się na listach KW Prawica. Po tym jak nie uzyskaliśmy gwarancji działania ani możliwości wpływania na projekt, jakim była Konfederacja cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do projektu, gdzie takie gwarancje działania uzyskaliśmy – powiedziała.

 

Godek przypomniała, że od ponad roku w sejmowej zamrażarce znajduje się podpisany przez niemal milion Polaków projekt „Zatrzymaj Aborcję”. – W tym czasie straciło życie statystycznie 1100-1200 osób w Polsce. To jest rzecz, która się musi zmienić natychmiast. Jeżeli jest tak, że paraliżuje się komisję sejmową; jeżeli jest tak, że paraliżuje się Trybunał Konstytucyjny, aby nie orzekały w tej sprawie potrzebna jest siła polityczna, która wprowadzi przedstawicieli nurtu pro life, nurtu katolickiego do parlamentu – zaznaczyła.

 

Bardzo cieszymy się z tej współpracy z panem marszałkiem Jurkiem, z Prawicą RP. Jesteśmy przekonani, że będzie to dobra oferta dla katolickich wyborców, którzy życzą sobie zdecydowanego działania w obliczu ogromnego ataku strony lewicowej – podsumowała Kaja Godek.

 

TK


DATA: 2019-08-13 15:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zebraliśmy kilkadziesiąt podpisów w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci spośród 830tys. przekazanych pani Godek. Ile rozmów że znajomymi czy rodzinami zakończyło się konfliktem i niesnaskami. Czujemy się oszukani przez p. Godek, bo było dla nas jasne odrzucenie nakazów Boga przez PiS. Wierzymy ludziom z Konfederacji. Na tym zagraniu Godek i Jurka korzystają tylko PiS i PO. Hasło Bóg, Honor, Ojczyzna jest bezczeszczone codziennie przez PiS i PO. Myślę o braku rozeznania katolików polskich w polityce i przeraża mnie ten upór i brak odpowiedzialności za kraj i kolejne pokolenia. Wszystkie przesłanki przekonują o sabotażu tych osób, sabotażu wzmocnionego komentarzem Cejrowskiego, sabotażu wobec Katolickiej Polski. Osoby przeciwne Konfederatom i wierzące sabotażystom muszą być przeciwnikami zakazu aborcji eugenicznej. Nie mam żadnej wątpliwości.
2 dni temu / no
 
Wspaniale ! Popieram i zachęcam innych - M.Jurek i K.Godek
3 dni temu / Agnes
 
@pytanie: No to do wykazu Przykazań łamanych przez Marka Jurka należy dołożyć Pierwsze.
3 dni temu / rach sum
 
Czy Marek Jurek to ten sam Marek Jurek który wyszedł do toalety na moment głosowania i Jaruzelski przewagą jednego głosu został prezydentem "Niepodległej Polski"? Czy to ten sam marszałek Sejmu, który jako pierwszy zorganizował świętowanie żydowskiej Chanuki/Hanuki w Sejmie? To ten?
3 dni temu / pytanie
 
@Michał Obręba: Konfederacja nigdy nie odcięła się od katolicyzmu. To pani Godek zrezygnowała z całościowej możliwości naprawy Polski. Zmiana systemu jest konieczna aby ludzie nie chcieli mordować dzieci. Skłonność do klapek na oczach jest cechą ludzi płytkich, trzeba ogarniać całość, nie tylko, choć ważny, wycinek rzeczywistości. Nie słuchacie Mediów Narodowych i nic nie wiecie o Narodowcach. Nic nie wiecie o Konfederacji.
3 dni temu / kos
 
Weronika: Kaja Godek odmówiła przyjęcia okręgu podkarpackiego w zamian za jedynkę w Siedlcach, skąd startowała do PE. Miała być jedynką w Warszawie? Odpowiedz.
3 dni temu / os
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.