DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Marek Jurek: Konwencja Stambulska może stać się podstawą do walki z Kościołem

Marek Jurek: Konwencja Stambulska może stać się podstawą do walki z Kościołem
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.REUTERS/FORUM

Jeżeli chcemy pozostać krajem o kulturze chrześcijańskiej – a dzięki tej kulturze obroniliśmy naszą wolność przez chociażby półwiecze komunizmu – to musimy wypowiedzieć Konwencję Stambulską – powiedział w środę na antenie TV Trwam europoseł Marek Jurek.

 

Polityk zwrócił uwagę, że w czasie rządów koalicji PO-PSL obecni ministrowie reprezentujący Zjednoczoną Prawicę, m.in. Jarosław Gowin, Beata Kempa czy Elżbieta Rafalska bardzo mocno krytykowali Konwencję Stambulską, a ich argumenty nadal są jak najbardziej aktualne i „nie straciły swojej ważności”. Niestety, dzisiaj sytuacja wygląda inaczej i wymienieni przez Marka Jurka politycy albo nie chcą, albo nie mogą zabrać głosu na temat tego dokumentu, albo diametralnie zmienili swój pogląd na tę sprawę.

 

Tu chodzi o przyszłość naszych dzieci. Konwencja Stambulska atakuje w art. 12 i art. 14 w tzw. stereotypowe role kobiety i mężczyzny, traktując normalne rozróżnienia ról społecznych – a w gruncie rzeczy i rozróżnienie biologiczne kobiety i mężczyzny – jako fakty przypadkowe, którym należy się przeciwstawić. Krótko mówiąc, oni twierdząc, że płeć jest faktem społeczno-kulturowym, twierdzą, że niedopuszczalne jest wyciąganie wniosków z tego, że np. mężczyzna jest mężczyzną i nie może rodzić dzieci – wskazał poseł do PE.

 

Marek Jurek zwrócił również uwagę, że istnieje poważne niebezpieczeństwo, iż Konwencja Stambulska może stać się „podłożem do tego, aby walczyć z Kościołem”. Jako przykład podał sytuację z niedzieli 26 sierpnia, kiedy to „w 90 proc. kościołów na całym świecie obchodzono 21. niedzielę zwykłą z czytaniem ze św. Pawła z Listu do Efezjan o relacjach między mężem a żoną. – Tam jest napisane, że to „mąż jest głową rodziny” i „powinien kochać żonę jak własne ciało. Kto kocha swoją żonę, kocha samego siebie”. Słowa: „Mąż jest głową rodziny” wywołały gwałtowny atak w Belgii. Minister kultury we flamandzkim rządzie regionalnym powiedział: „Jak takie rzeczy można czytać publicznie?” – chodziło o to, że Msza św. transmitowana była w telewizji. W radzie administracyjnej telewizji publicznej rozpoczęły się postulaty, by jak najszybciej transmisja ze Mszy św. została zdjęta z anteny, bo nie można tolerować takich cytatów – relacjonował Marek Jurek.

 

Jeżeli ktoś myślał, że te sformułowania Konwencji Stambulskiej nie oznaczają tego, co w istocie oznaczają, że one są rewolucją, która uderzy w najświętsze akty naszego życia duchowego, naszej kultury, to był w głębokim błędzie – podsumował były prezes Prawicy RP.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK


DATA: 2018-09-06 12:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A może dwie partie na przemian rządzące w ciągu ostatnich 13 lat uprawiają po prostu SPARRING? Podobnie jak ich poprzedniczki (SLD i AWS, razem AW$LD) w poprzednich 12 latach?
ponad 1 rok temu / Konrad Józef Turzyński
 
Przyjęcie Konwencji Stambulskiej oznacza w Polsce formalnie zmianę hierarchii wartości uznawanych w Polsce na hierarchię genderową z obowiązkiem dewiacyjnego deprawowania dzieci, młodzieży oraz z ogólnymi zapisami (art. 12) oznaczającymi przyjęcie polityki wykorzeniania i niszczenia tradycyjnych rodzin. Polityka obecnej partii rządzącej wydaje się być w tym względzie szantażem: wybierzcie nas jeszcze raz, to przedłuży się okres, kiedy Konwencja Stambulska nie będzie wprowadzana w życie. Tymczasem były minister Wojciech Kaczmarczyk działający z nadania i za zgodą obecnej partii rządzącej poparł pisemnie działania na rzecz genderyzacji Polski podane w "wykazie działań na rzecz postępów w zakresie równouprawnienia osób LGBTI" https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/lgbti-actionlist-dg-just_en.pdf Działania te są w pełni zgodne z linią niszczenia Polski w Konwencji Stambulskiej. Marek Jurek jest jedynym odważnym politykiem broniącym Polski!
ponad 1 rok temu / Paweł
 
Dlaczego Polska jeszcze nie wypowiedziała ten konwencji? Partia obecnie rządząca głosowała przeciwko jej ratyfikowaniu, ale wtedy była w opozycji, od 3 lat ma większość, na co czeka? Czy może głosowała przeciwko tylko po to, aby za rok przypomnieli sobie o tym wyborcy i aby zapomnieli, jako to główna wtedy partia opozycyjna głosowała w różnych sprawach tak samo jak główna wtedy partia rządząca. Czymś trzeba się różnić od rywalki, jeśli nie na serio, to przynajmniej na pokaz...
ponad 1 rok temu / Konrad Józef Turzyński
 
Kończ waść wstydu oszczędź. przez 4 lata nic nie zrobiłeś dla Polski i Kościoła prócz pustego nudnego gadania.
ponad 1 rok temu / puste słowa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.