DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Marcin Rola dla PCh24.pl: YouTube dąży do zniszczenia wolności słowa w sieci

Marcin Rola dla PCh24.pl: YouTube dąży do zniszczenia wolności słowa w sieci
Marcin Rola. FOT.:Marcin Rola/YouTube

- Żyjemy w czasach skrajnego marksizmu kulturowego, który jest wzmacniany każdego dnia przez globalne korporacje. To właśnie one poprzez wyznawaną przez ich właścicieli ideologię robią wszystko, aby zamknąć usta i usunąć z przestrzeni publicznej konserwatywnych dziennikarzy - powiedział w rozmowie z portalem PCh24.pl Marcin Rola - twórca niezależnej telewizji internetowej wRealu24 TV, która została usunięta z platformy YouTube pod pretekstem „szerzenia mowy nienawiści”.

 

Nasz rozmówca zrelacjonował jak krok po kroku wyglądała sprawa usunięcia wRealu24 TV z YouTube. - Na początku dostaliśmy ostrzeżenie, co w praktyce oznacza zablokowanie kanału na tydzień. Z tego ostrzeżenia jednak włodarze YouTube nam zeszli przed 1 sierpnia, co pozwoliło przywrócić nasz kanał. Co ciekawe: my sami się o to nie upominaliśmy - YouTube przywrócił nas sam z siebie. Następnie po transmisji z Marszu Powstania Warszawskiego nagraliśmy jeszcze dwa programy. Mieliśmy nadzieję, że wszystko wraca do normy. Tak się jednak nie stało. Następnego dnia dostaliśmy kolejne ostrzeżenie, po czym w sobotę dostaliśmy informację, że YouTube już bez kolejnego ostrzeżenia całkowicie zlikwidował nasz kanał. W przesłanym do nas piśmie można było przeczytać między wierszami: mamy taki swoje „widzimisię”, usuwamy wasz kanał i co nam zrobicie? - tłumaczył.

 

- Ćwierć miliona subskrybentów. Kolejne dziesiątki tysięcy widzów spoza subskrypcji straciło dostęp do naszych treści na YouTube, ponieważ według właścicieli platformy niezależna telewizja nie ma prawa pokazywać obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego czy Marszu Niepodległości, nie wolno mówić o ideologii LGBT, gender, o atakach na Kościół, o ustawie 447 i wielu innych sprawach, o których Polacy nie usłyszą w dominujących ośrodkach medialnych - zaznaczył.

 

W jego ocenie istnienie niezależnych telewizji internetowych, takich jak wRealu24 TV pozwala na przebijanie się do opinii publicznej tematów spoza mainstreamu. - Przeciwstawiamy się propagandzie dwóch największych sił politycznych w Polsce. Przeciwstawiamy się polaryzowaniu naszego społeczeństwa. Nie chcemy, aby Polacy zajmowali się rzeczami nieistotnymi. Zablokowanie naszego kanału na YouTube to poważny krok w celu zaorania ostatniego bastionu wolności słowa. Jeśli zostaniemy usunięci z internetu, to tak naprawdę stracimy prawo głosu, ponieważ nie możemy liczyć na udział w debatach i dyskusjach w największych ośrodkach medialnych, gdzie albo jesteśmy zapraszani „raz na ruski rok”, albo wcale nas nie zapraszają - podkreślił.

 

Twórca wRealu24 TV zwrócił również uwagę, że cała ta sytuacja pokaże, po czyjej stronie stoją polscy politycy. - Konstytucja mówi, że III RP jest demokratycznym państwem prawnym. Teraz przekonamy się, ile są warte te zapisy, na które powołują się zarówno rządzący jak i opozycja - powiedział.

 

Marcin Rola zwrócił również uwagę na „dziwne” standardy YouTube, które są sprzeczne z zapisami polskiego prawa. - Zarzucono nam „szerzenie mowy nienawiści”, a w Polsce nie ma prawnej definicji mowy nienawiści. Jeżeli już o cokolwiek można się do nas przyczepić, to raczej albo o zniesławienie, albo o pomówienie, ale od tego typu spraw są polskie sądy i one rozstrzygają tego typu sprawy - powiedział. - YouTube staje się globalnym cenzorem, który jednocześnie jest sądem i katem, a oskarżony nie ma prawa do obrony. To jest coś nieprawdopodobnego. Niestety nikt z władz na to nie reaguje i powiem szczerze, jestem w szoku, że nie znalazł się nikt, kto pochyliłby się nad 250 tysiącami osób, które straciło swój kanał informacyjno-publicystyczny. Jestem przekonany, że gdyby coś takiego stało się z jedną z tzw. prawicowych stacji telewizyjnych, która momentami miała oglądalność kilkukrotnie mniejszą od wRealu24 TV, to wówczas głos zabrałby sam premier i kilku ministrów - dodał.

 

- W tym miejscu chciałbym zwrócić się z apelem do rządzących. Można mnie nie lubić, można nie akceptować sposobu, w jaki prowadzę moje programy. Można się ze mną nie zgadzać. Możemy spierać się na argumenty i poglądy, ale nie pozwólcie na zamykanie ludziom ust. Cenzura to wstęp do totalitaryzmu. Wielu Polaków nadal pamięta, jak funkcjonuje państwo totalitarne i nie możemy pozwolić, aby ponownie jego „standardy” zostały wprowadzane w naszej ojczyźnie - wskazywał.

 

- To jest ten moment, w którym trzeba się opowiedzieć. Albo jesteśmy po stronie prawdy i wolności słowa albo po stronie kłamstwa i kneblowania ust. Dzisiaj wRealu24 TV, jutro GadowskiTV, wSensieTV, a potem kolejni. Jeśli się nie zmobilizujemy i nie zaczniemy przeciwdziałać, to globalny cenzor zwyczajnie będzie sobie wycinał kolejnych niezależnych dziennikarzy i publicystów. Musimy solidarnie, ponad podziałami stanąć po jednej stronie, ponieważ jedziemy na jednym wózku i tak jak zniszczono nasz kanał, tak mogą zostać zniszczone kolejne prawicowe, patriotyczne i katolickie media internetowe - podsumował nasz rozmówca.

 

TK


DATA: 2019-08-04 20:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To idź sobie na inną platformę albo w końcu załóżcie coś indywidualnego wolnego od cenzury i manipulacji. A najlepsza karą dla YT byłoby gdyby wszyscy którzy są świadomi wyłączyli konta. Ile wtedy więcej czasu zyskał każdy taki człowiek
3 miesiące temu / Adam
 
Boze co to sie dzieje????
3 miesiące temu / pati
 
Dlaczego nie zrobicie własnej platformy ?
3 miesiące temu / Roman
 
Jestem oburzony na tą chazarską cenzurę !
3 miesiące temu / Gość
 
YT nie interesuje wolność słowa. Tak walczy się z prawdą i polskim ruchem narodowym. Przecież jesteśmy przed wyborami. Za chwilę zamkną resztę.
3 miesiące temu / Robi
 
Pis wykancza konkurencje po prawej stronie przed wyborami.
3 miesiące temu / rafal
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.