DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

„Makabryczne i nikczemne". Biskupi z Wirginii przeciwni proaborcyjnemu prawu

„Makabryczne i nikczemne". Biskupi z Wirginii przeciwni proaborcyjnemu prawu
#ABORCJA    #WIRGINIA    #USA    #PRWO    #RALPH NORTHAM    #DECYZJA    #KATOLICY    #BISKUPI    #POTĘPIENIE    #DEMOKRACI

Biskupi diecezji Arlington i Richmond w Wirginii, Michael Burbidge i Barry C. Knestout wystosowali oświadczenia potępiające propozycję wprowadzenia nowego prawa umożliwiającego aborcję do dziewiątego miesiąca ciąży włącznie. Gubernator stanu Wirginia Ralph Northam, opowiedział się dodatkowo za możliwością zabicia dziecka tuż po narodzinach.

 

„Propozycja została legalnie odrzucona, jednak wraz z innymi ludźmi dobrej woli jesteśmy załamani, że w ogóle takie prawo zostało zaproponowane” – powiedział bp Burbidge w oświadczeniu z 31 stycznia 2019 r. Jednocześnie zaznaczył, że nowe prawo „przygotowałoby drogę do makabrycznej i gwałtownej śmierci dla wielu dzieci oraz do ogromnego cierpienia ich matek”.

 

Prawo zaproponowane przez delegat Kathy Tran stało się przedmiotem ogólnonarodowej debaty, po tym jak został opublikowany film, w którym odpowiada na pytana lidera Izby Reprezentantów, Todda Gilberta. Z przesłuchania polityk Partii Demokratycznej wynika, że aborcja mogłaby być dostępna nawet do momentu rozpoczęcia porodu przez kobietę. Może się wydawać to niewiarygodne, ale dalsze rozszerzenie przepisów zezwalających na przeprowadzenie aborcji w dziewiątym miesiącu ciąży zaproponował gubernator Wirginii, Ralph Northam.

 

W wywiadzie dla radia WTOP-FM oznajmił, że w przypadku nieudanej aborcji, decyzja o pozostawieniu noworodka przy życiu będzie należeć do rodziny, która ma konsultować się z lekarzem. Co więcej, w wyniku fali oburzenia jaka przetoczyła się przez amerykańską opinię publiczną, polityk nie tylko nie wycofał się z wypowiedzianych słów, ale zaznaczył, że „nie ma się czego wstydzić”.

 

Oba te wydarzenia są zdaniem wirgińskiego biskupa znakiem tego „jak daleko orędownicy aborcji są w stanie posunąć się do odebrania dziecku cennego życia”. W osobnym oświadczeniu, biskup Knestout określił nowe prawo jako „makabryczne”, „skandaliczne’ i „nikczemne”. „Nie powinniśmy nigdy orzekać na korzyść aborcji, nie mówiąc już o aborcji w dziewiątym miesiącu (…) takie prawo nie powinno mieć miejsca w cywilizowanym społeczeństwie” – dodał.

 

Źródło: catholicherald.com

PR    

 

Zobacz także: Po trupach do celu. Nowy Jork celebruje rzeź niewiniątek

                                               


DATA: 2019-02-01 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65869"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.