DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Macron zamierza zakazać nauczania domowego i cenzurować niezależne szkoły

Macron zamierza zakazać nauczania domowego i cenzurować niezależne szkoły
Fot. Reuters / Forum

Prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił zamiar wprowadzenia zakazu nauczania domowego wszystkich dzieci, z wyjątkiem tych, których stan zdrowia uzasadniałby przebywanie z dala od szkoły – informuje portal Life Site News.

 

 

Projekt ustawy ma na życzenie prezydenta przedstawić rząd. Nowe prawo obowiązywać będzie od roku szkolnego 2021-2022. Macron chce radykalnie przeciąć wpływ rodziców na treści wychowawcze przekazywane dzieciom pod pretekstem szerzenia się „separatyzmu”, którym to określeniem eufemistycznie nazywa się islamski radykalizm.

 

Francuski przywódca zamierza również wzmocnić kontrolę nad szkołami prywatnymi niezależnymi od pieniędzy z budżetu państwa czy gmin. Pojawią się inspekcje programów nauczania i surowsze egzekwowanie przepisów wymagających respektowania określonego, wspólnego zasobu treści edukacyjnych.

 

Ustawa obejmie wszystkie dzieci w wieku od 3 do 16 lat. Już w trakcie prezydentury Macrona edukacja stała się obowiązkowa dla najmłodszych w wieku przedszkolnym. 

 

W trakcie wystąpienia uzasadniającego projekt prezydent nawiązał do przykładu tajnej szkoły, w której młodzi muzułmanie uczyli się głównie modlitw i Koranu. Przemawiał w podparyskim Les Mureaux, jednym z wielu miast, gdzie większość stanowią imigranci z wielu krajów, głównie z Afryki Północnej i Afryki Subsaharyjskiej. Les Mureaux było miejscem zamieszek etnicznych w 2005 roku i od tego czasu jest uważane za ognisko radykalnego islamu.

 

Według Lionela Devica, prezesa Fondation pour l'Ecole, stowarzyszenia wspierającego tworzenie i funkcjonowanie niepublicznych placówek nauczania, „wyraźnie ustalono, że ani jeden sprawca ataków terrorystycznych we Francji nie pochodził z niezależnych szkół”. 

 

„Macron narzekał na nielegalne, niezarejestrowane szkoły, w których dzieci otrzymują kiepskie zalecenia i są programowane ideologiczne; potępił rodziców, którzy zabierają dzieci z zajęć muzycznych lub pływania w szkołach państwowych. Ale używa ich jako wymówki, by sprawować coraz większą kontrolę nad całkowicie legalnym nauczaniem w domu i niezależną edukacją” – komentuje Life Site News.

 

Obecnie we Francji około 50 tysięcy uczniów w wieku obowiązkowej edukacji uczy się w domach. 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 


DATA: 2020-10-03 21:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Swoje dzieci pozabijali i cudzymi chca rzadzic .bydlaki
1 miesiąc temu / Monika
 
To jest zmuszanie do laicyzmu siłą . Likwidacja niezależnych placówek, aby broń Boże nikt się nie dowiedział o istnieniu religii i przypadkiem nie doszedł do poznania Boga, co by automatycznie spowodowało że taki człowiek stałby się wolny i zacząłby walczyć o swoje podstawowe prawa . Bo nikt nie powie że Macron jest stwórcą i że on stworzyl świat, dał człowiekowi wolną wolę rozum, życie itd...
1 miesiąc temu / Anonim
 
@ZBIGNIEW: ale chyba zdajesz sobie sprawę, że nauczanie zdalne nie ma nic wspólnego z nauczaniem domowym. A co do tego drugiego, nie słyszałam, żeby w planie był zakaz. Ktoś coś wie?
1 miesiąc temu / Margeritta
 
Na pyt. dziennikarza odwlolujacego sie do niepokoju rodzicow "innych religii niz islam" wiadomo, ze chodzilo o katolikow, Macron odp., ze ci z pewnoscia znajda to co im odpowiada w calym wachlarzu szkol francuskich: prywatnych Z KONTRAKTEM czy tych BEZ. Tyle, ze zastanawiam sie jak on zabroni ostentacyjnych znakow religijnych w tych drugich?? Skonczy sie kiedys ich zamknieciem i tyle :
1 miesiąc temu / Lucie
 
Do końca kadencji PiS także w czeciejerpe. Edukacja domowa jest groźna dla władzy bo dzieci z ED nie mają wypranych mózgów, nie są klonami. To wielkie zagrożenie dla władzy.
1 miesiąc temu / Narysuj
 
@asdf - skoro zadajesz takie pytanie, to oznacza, że nie masz bladego pojęcia na ten temat. Może zamiast tracić czas na pisanie jałowych komentarzy, to pogłębisz nieco swoją wiedzę biorąc się za lekturę tekstów źródłowych i solidnych opracowań?
1 miesiąc temu / Akwin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.