DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Ludzie Bidena. Na nich postawi, kiedy zostanie prezydentem USA

Ludzie Bidena. Na nich postawi, kiedy zostanie prezydentem USA
fot. Wikipedia

Joe Biden powoli kompletuje swoją administrację. Zdecydował się desygnować na najwyższe stanowiska w państwie absolwentów Yale University. Należą do nich m.in. John Kerry i Jake Sullivan wyznaczeni do zespołu bezpieczeństwa narodowego, czy Janet Yellen, Neera Tanden oraz Adewale Adeyemo powołani do zespołu gospodarczego. Ci kandydaci stawiają na budowę społeczeństwa różnorodnego, inkluzywnego i nową ekonomię.

 

Była szefowa Rezerwy Federalnej Yellen zajmie stanowisko sekretarz skarbu. Jeśli zostanie zatwierdzona przez Kongres, będzie pierwszą kobietą, która kiedykolwiek pełniła tę rolę. Tanden i Adeyemo odpowiednio zajmą stanowiska dyrektora Biura Zarządzania i Budżetu oraz zastępcy sekretarza skarbu. Sullivan ma objąć stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. Już wcześniej pełnił on podobną funkcję, gdy Biden był wiceprezydentem. sulliklimatu.

 

Przedstawiciel Yale Alumni Association, Weili Cheng, zaznaczył, że „wśród absolwentów Yale istnieje długa i dumna historia służby dla kraju, społeczeństwa i innych członków wspólnoty Yale.”

Ani Kerry, ani Sullivan nie wymagają zatwierdzenia przez Senat. Yellen, Tanden i Adeyemo już tak. Senatorowie podejmą decyzję o akceptacji ich kandydatur po oficjalnej nominacji już zaprzysiężonego nowego prezydenta.

 

Kerry ukończył Yale College w 1966 roku i obecnie pracuje w Jackson Institute for Global Affairs. W 2004 r. ubiegał się o prezydenturę z ramienia Partii Demokratycznej. W administracji Baracka Obamy w latach 2013 - 2017 był sekretarzem stanu. To on m.in. ustalał ramy porozumienia paryskiego dot. klimatu.

 

Obecnie będzie pierwszym w historii wysłannikiem ds. klimatu. Będzie zasiadał także w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i zgodnie z życzeniem Bidena, ma zapewnić, iż „zmiany klimatyczne znajdą są na porządku dziennym.”

 

W swoim inauguracyjnym przemówieniu Biden zwracał uwagę, że „żaden kraj nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać tego wyzwania” i „aby zakończyć kryzys, cały świat musi się zjednoczyć (…) wszystkie narody muszą zwiększyć ambicje, inaczej wszyscy razem poniesiemy porażkę. A porażka nie wchodzi w grę ”.

 

Sullivan ukończył Yale College w 1998 r. i Yale Law School w 2003 r. Już jako student zajmował ważne stanowiska w News i Yale Law Journal. W ostatnich latach był wykładowcą wizytującym na Wydziale Prawa.

 

Wcześniej zdobywał doświadczenie pełniąc funkcję zastępcy szefa sztabu sekretarz stanu Hillary Clinton. Teraz ma być najważniejszą postacią i głównym doradcą prezydenta we wszystkich kwestiach bezpieczeństwa narodowego.

 

„Prezydent elekt Biden nauczył mnie, czego potrzeba, aby zabezpieczyć nasze bezpieczeństwo narodowe na najwyższych szczeblach naszego rządu” – tweetował.

 

Yellen otrzymała doktorat z ekonomii na Yale w 1971 roku. W latach 2014-2018 pełniła funkcję prezesa Rezerwy Federalnej. Obiecała przywrócić „amerykański sen”, czyli „społeczeństwo, w którym każdy może zrealizować swój potencjał i jeszcze silniej marzyć o potencjale swoich dzieci.”

Tanden i Adeyemo ukończyli Yale Law School odpowiednio w 1996 i 2009 roku. Tanden miałaby kierować Biurem Zarządzania i Budżetu, które przygotowuje budżet i czuwa nad wdrażaniem wizji prezydenta.

 

Obecnie Tanden pełni funkcję prezes i dyrektora generalnego Center for American Progress.

Z kolei Adeyemo kieruje Fundacją Obamy, a wcześniej pracował jako zastępca dyrektora Narodowej Rady Gospodarczej i zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego w administracji Obamy.

W tym gronie szczególnie ważną rolę do spełnienia ma Jack Sullivan. Joe Biden miał mu zlecić przedefiniowanie pojęcia bezpieczeństwa narodowego w taki sposób, by uwzględnić „pandemię, kryzys gospodarczy, klimatyczny, zakłócenia technologiczne, zagrożenia dla demokracji, niesprawiedliwość rasową i nierówność we wszystkich formach.”

 

Chociaż Biden deklaruje chęć zjednoczenia spolaryzowanego społeczeństwa, to najprawdopodobniej będzie dalej eskalował napięcia, gdyż zamierza wypowiedzieć wojnę tzw. terroryzmowi krajowemu. Będzie więc walczyć z wszelkimi „ekstremistami”, w tym białymi nacjonalistami, organizacjami MRA, MGTOW, KKK itp.  

 

Według Bidena szczególne zagrożenia dla dobrobytu Amerykanów stanowią: Covid-19, ryzyko utraty miejsc pracy, „kryzys klimatyczny”, zakłócenia technologiczne, niesprawiedliwość rasowa i nierówność w każdej postaci.

 

Administracja Bidena ma walczyć z „trumpizmem” i w celu stworzenia w pełni zróżnicowanego oraz integracyjnego społeczeństwa. Konieczna jest więc walka z rasizmem, seksizmem, z homofobią, transfobią itp. Jak sugeruje firma Deloitte, w pełni zróżnicowane i integracyjne systemy zapewniają sześć razy więcej  innowacji. Działania administracji skupią się na zwalczaniu dezinformacji i wszelkich antydemokratycznych ruchów.

 

Sullivan zaznaczył, że Stany Zjednoczone muszą mieć „silniejszą gospodarkę dla ludzi pracujących.” Znaczne środki mają pomóc pobudzić badania i rozwój, by zachować przewagę w kluczowych gałęziach przemysłu, takich jak „czysta energia” i zaawansowana produkcja. Demokracja ma być silna i sprzyjająca tak zwanemu „włączeniu społecznemu”, a także zróżnicowana. Wzmocniona Ameryka będzie mogła lepiej promować swoje interesy zagranicą.

 

Za czasów Hillary Clinton w Departamencie Stanu, Sullivan dużo podróżował i uczestniczył w tajnych rozmowach z Iranem w Omanie. Odwiedził 112 krajów. Uchodzi za człowieka bardzo pracowitego i nadzwyczaj dojrzałego jak na 43-latka.

 

To on miał też odgrywać kluczową rolę w negocjowaniu porozumienia nuklearnego z Iranem i wyjątkowo poważnie traktuje zagrożenie klimatyczne. 

 

Sullivan dorastał z czwórką rodzeństwa w domu klasy średniej w Minneapolis. Ojciec pracował w biznesie, a później w szkole dziennikarstwa na Uniwersytecie Minnesota. Matka była zatrudniona jako nauczycielka w szkole publicznej. Jego rodzeństwo kształciło się na Yale University lub w Cornell.

Sullivan fascynuje się reformami społecznymi. Po ukończeniu politologii w 1998 r. w Yale otrzymał stypendium Rhodesa na studia w Oksfordzie, gdzie uzyskał w 2000 roku tytuł magistra stosunków międzynarodowych. Zajął także drugie miejsce w debatach mistrzów świata w 2000 roku. Studia prawnicze na Yale ukończył w 2003 roku. Pracował w kancelarii Faegre & Benson, a później jako główny doradca senator Amy Klobuchar, która przedstawiła go Clinton.

 

Po porażce Hillary Clinton, która ustąpiła ze stanowiska sekretarza stanu, został najmłodszym dyrektorem planowania polityki w historii Departamentu Stanu. Później pełnił funkcję doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego wiceprezydenta Bidena.

 

Sullivanowi udało się uniknąć ostrej krytyki ze strony konserwatystów, z którymi mieli do czynienia inni czołowi urzędnicy epoki Obamy. W Białym Domu dał się poznać jako „adwokat diabła,” który lubił zastanawiać się nad każdym aspektem  polityki zagranicznej.

 

W 2016 roku Sullivan zaangażował się w kampanię prezydencką Clinton. Jako starszy doradca polityczny wypowiadał się we wszystkich kwestiach, od opieki zdrowotnej przez kontrolę broni po imigrację.

 

Obecny sekretarz stanu Mike Pompeo kpi z zespołu doradców Bidena, w tym z Sullivana, zaznaczając, że „żyją w trochę fantastycznym świecie” i praktykują „multilateralizm w celu miłego spędzenia czasu z kumplami na fajnym koktajlu”.

 

Sam Sullivan zapowiedział przedefiniowanie pojęcia bezpieczeństwa narodowego i restrukturyzację Rady Bezpieczeństwa Narodowego, by kwestia zdrowia publicznego stała się priorytetem bezpieczeństwa.

 

Jest zdeterminowany, by budować globalny zarząd zdrowia publicznego. - Sposób, w jaki faktycznie upewniasz się, że to się nie powtórzy [kryzys koronawriusowy] polega na wysłaniu bardzo jasnego komunikatu do Chin, że Stany Zjednoczone i reszta świata nie zaakceptują okoliczności, w których nie mamy skutecznego systemu nadzoru zdrowia publicznego o wymiarze międzynarodowym w Chinach i na całym świecie - stwierdził.

 

Sullivan chce także odbudować dawne sojusze i partnerstwa oraz walczyć z pomocą sojuszników z korupcją, kleptokracją i „systemami autorytarnego kapitalizmu.”

 

Źródło: yaledaillynews.com, mpnews.org, politico.com

 

AS


DATA: 2020-12-01 11:55
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten komunista nigdy nie zostanie prezydentem USA bo nie zostal wybrany. W przypadku kiedy globalisci oszukaja i wymusza odejscie prezydenta Trump, to ten czerwony i tak zostanie zastapiony przez swoja wybranke, ktora to dopiero POprowadzi stany zjednoczone ku zupelnemu rozpadowi.
1 miesiąc temu / Bartek
 
Amerykanie , a przynajmniej ich przeważająca część przez ostatnie trzy dziesieciolecia zostali tak ogłupieni, że nadchodzący lada dzień ultra marksistowski totalitaryzm nie będzie miał z nimi kłopotów .Dodatkowo dochodzący do władzy psychopatyczni marksiści mają dla niepokornych przygotowane obozy FEMA, o których mało kto z amerykańskiego społeczeństwa ma jakiekolwiek pojęcie czym one są i do czego mają służyć .
1 miesiąc temu / agaton
 
Jeśli sposobem na przezwyciężenie kłopotów jest rozprawa z wrogami wewnętrznymi, to znaczy że nadchodzi dyktatura . Co za paradoks że dzieje się to we wzorcowej do niedawna demokracji
1 miesiąc temu / Kolo
 
Będą uciekali z Ameryki nawet na lupinie od orzecha taka jest przepowiednia. Czy za tego prezydenta elekta zobaczymy
1 miesiąc temu / ztula
 
Ludzie sklerotyka, będą go pilnowali, ze by nie nabroił.
1 miesiąc temu / DNA
 
Boys, we did it... USA is no more!
1 miesiąc temu / ktoś taki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.