DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Łotwa odrzuca migracyjny pakt ONZ. Grono zwolenników porozumienia z Marrakeszu topnieje

Łotwa odrzuca migracyjny pakt ONZ. Grono zwolenników porozumienia z Marrakeszu topnieje
Zdjęcie ilustracyjne. Credit Image: © Jodi Hilton/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM
#IMIGRACJA    #ONZ    #PAKT    #ŁOTWA    #SPRZECIW    #MARRAKESZ    #POROZUMIENIE

Łotewski parlament podjął decyzję o nie przystępowaniu kraju do paktu migracyjnego ONZ, który na początku przyszłego tygodnia miały podpisać kraje członkowskie tej organizacji.

 

Dyskusja o akceptacji lub odrzuceniu paktu z Marrakeszu trwała na Łotwie 18 miesięcy. Argumenty przeciwników Światowego Paktu w sprawie Bezpiecznej, Uporządkowanej i Uregulowanej Migracji (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration), zyskały większy oddźwięk, gdy okazało się, że w ślad za Stanami Zjednoczonymi zdecydowało się pójść kilka państw europejskich oraz Australia i Izrael. Premier Maris Kuczinskis jeszcze w tym tygodniu zadeklarował, że będzie respektował każdą decyzję parlamentu, niezależnie od tego, jakie będzie jej rozstrzygnięcie.

 

Przeciwni podpisaniu paktu na najbliższym szczycie (10-11 grudnia) byli łotewscy konserwatyści, którzy wskazywali na niejasności w pojęciach, jakie znalazły się w dokumencie ONZ. Uznali oni, że ten pakt może mieć wielki wpływ na to, co stanie się niebawem na całym świecie.

 

Oponenci paktu z Marrakeszu publicznie powoływali się na argumenty wskazywane w krajach, które wcześniej odmówiły złożenia podpisu pod tym kontrowersyjnym dokumentem, przede wszystkim podając argument o zagrożeniu zjawiskiem niekontrolowanego napływu imigrantów i spadkiem poziomu bezpieczeństwa publicznego.

 

Opinia publiczna na Łotwie w większości podziela zdanie przeciwników Światowego Paktu w sprawie Bezpiecznej, Uporządkowanej i Uregulowanej Migracji, ale w łotewskim sejmie podczas czwartkowego głosowania 43 deputowanych było za odrzuceniem paktu z Marrakeszu, natomiast za tym, aby ich kraj stał się sygnatariuszem dokumentu ONZ głosowało 31 deputowanych.

 

 

Źródło: Siegodnia, Al. Jazeera Balkans, Baltnews

PK

 

Protest „NIE! Dla pierwszej międzynarodowej umowy zachęcającej do masowej migracji!” można podpisać na stronie: protestuj.pl.DATA: 2018-12-07 13:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64667"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.