DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Londyn: do ekoterrorystów dołączyło 20 naukowców. Nie cofną się przed złamaniem prawa

Londyn: do ekoterrorystów dołączyło 20 naukowców. Nie cofną się przed złamaniem prawa
fot. HENRY NICHOLLS / Reuters

Grupa 20 naukowców współpracujących z międzynarodową ekoterrorystyczną organizacją Extinction Rebellion wystosowała deklarację „nieposłuszeństwa” wobec brytyjskiego rządu. „Brak reakcji wobec obecnego kryzysu ekologicznego (…) usprawiedliwia pokojowy protest i konkretne działania, nawet jeżeli wykraczają poza granice obecnego prawa” – przekonują.

 

Grupa 20 klimatologów, fizyków, biologów i inżynierów ubrana w białe kitle dołączyła do protestu organizowanego przez Extinction Rebellion – założoną ponad rok temu w Wielkiej Brytanii międzynarodową organizację odpowiedzialną za przeprowadzania strajków klimatycznych w wielu krajach.

 

We wspólnym oświadczeniu, naukowcy wyrazili swoje „poparcie dla tych, którzy poprzez swój pokojowy protest, sprzeciwiają się nie podejmującym proporcjonalnych działań w stosunku do obecnego kryzysu rządom na całym świecie”.

 

„Wierzymy, że ciągły brak działań rządów wobec klimatycznego i ekologicznego kryzysu, usprawiedliwia pokojowy protest i konkretne działania, nawet jeżeli wykraczają poza granice obecnego prawa” – przekonuje biolog molekularny, dr Emily Grossman.

 

W poniedziałek Extinction Rebellion rozpoczęła kolejną falę masowych strajków w centrum Londynu. Protestujący domagają się od rządu podjęcia konkretnych działań wobec rzekomego kryzysu ekologiczno-klimatycznego, oraz o objęcie ochroną gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. W samym Londynie od poniedziałku aresztowano 1037 aktywistów, a w przeciągu ostatnich 20 dni łącznie – 1463. Protesty trwają też w takich miastach jak Amsterdam, Bruksela, Sydney czy Toronto.

 

Protesty zapoczątkowane przez organizację mają dość specyficzny przebieg. Przez Londyn przeszedł osobliwy marsz aktywistów przebranych za kościotrupy niosące wielką czaszkę. Co jakiś czas odbywają się performanse, których uczestnicy udają osoby chore psychicznie lub zwierzęta. W Melbuerne całkowice roznegliżowani lub bardzo skąpo ubrani uczestnicy marszu wymalowali na swoich ciałach hasła i symbole organizacji. 

 

Zdaniem naukowców, protestujący mają „moralne prawo” do podejmowania coraz bardziej radykalnych działań. Wśród ekoterrorystów znalazły się też wezwania do wprowadzenia obowiązkowego weganizmu. Exinction Rebellion współpracuje ze szkolnymi strajkami klimatycznymi zapoczątkowanymi przez Gretę Thunberg. Wpływ Szwedki widoczny jest także w naszym kraju, gdzie polski oddział ER współorganizował uczniowskie strajki w ok. 60 miastach.

 

Źródło: reuters.com

PR


DATA: 2019-10-13 16:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawdziwy cel tej akcji to obniżka cen ropy i węgla żeby Putin miał mniej pieniędzy.
8 miesięcy temu / ala wilk
 
Wiedza z ktorej strony jest "chleb posmarowany"... Proponuje zastanowic sie nastepnym razem jak ktorys "naukowiec" Panstwu cos bedzie opowiadal...
8 miesięcy temu / markusl
 
nowa mutacja marksizmu bojowego
8 miesięcy temu / aj waj
 
Szaleństwo eko-propagandy narasta, stopniowo przebijajac się do umysłów odbiorców mediów. Gdy nastąpi globalne oziębienie - zadziałają cykliczne zmiany w aktywności słońca, czy nastąpi erupcja większeego wulkanu, to nawet spalanie na gwałt wszystkiego co byłoby źródłem emisji CO2 nie pomoże i będziemy marznąć. Pan Bóg dopuści, to i utrze nosa eko-terrorystom, a oni dalej będą twierdzić, że to wina emisji CO2. Gorzej, że ze strony Kościoła słychać rezonans tej globalnej manipulacji, usypiającej czujność katolików, nie dostrzegających prawdziwego celu całej akcji.
8 miesięcy temu / Nemo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.