DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Lizbona: rząd nie zgadza się na wznowienie publicznego kultu

Lizbona: rząd nie zgadza się na wznowienie publicznego kultu
Antonio Costa. Fot. Reuters / Forum

Rząd Portugalii nie wyraził w poniedziałek zgody na wznowienie publicznego sprawowania obrzędów religijnych w tym kraju z powodu epidemii koronawirusa. Według zapowiedzi szefa socjalistycznego gabinetu, wierni będą odcięci od udziału w liturgii jeszcze przez wiele kolejnych miesięcy.

 

- Zakaz ten zostaje utrzymany nie tylko w przypadku Kościoła katolickiego, ale również wobec innych związków wyznaniowych – powiedział premier Antonio Costa po spotkaniu z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Portugalii, kardynałem Manuelem Clemente.

 

Szef socjalistycznego rządu zapowiedział, że podobne rozmowy odbędzie w najbliższych dniach z przedstawicielami innych związków wyznaniowych, aby zakomunikować im konieczność kontynuowania obowiązkowej kwarantanny. Zastrzegł, że wprowadzone w połowie marca restrykcje w udziale w nabożeństwach mogą obowiązywać „przez wiele miesięcy”. – W najbliższym czasie nie wrócimy do normalnego życia, jakie wiedliśmy przed epidemią (…). Nie możemy pozwolić na jej nasilenie, dlatego wiele obostrzeń w dalszym ciągu będzie obowiązywało do czasu wynalezienia szczepionki przeciwko koronawirusowi. Ta prawdopodobnie pojawi się dopiero w 2021 roku – dodał Costa.

Premier pochwalił władze Kościoła katolickiego w Portugalii za wsparcie władz państwowych w walce z koronawirusem. Przypomniał, że w połowie marca krajowy episkopat zakazał organizowania wspólnotowych Mszy i innych nabożeństw. Mogą się one odbywać w wąskim gronie, ograniczonym do kapłana, organisty i osób z asysty liturgicznej.

 

 

KAI

 

 

 


DATA: 2020-04-20 16:57
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

zbrodniarze gorsi od sanhedrynu Sodomy Niniwy PURPURACI GDZIE WASZA ODWAGA !!!!
9 miesięcy temu / adam
 
Jaka jego narodowośc>
9 miesięcy temu / DEp
 
No i niech ktoś powie, że nie żyjemy w czasach ostatecznych.
9 miesięcy temu / wrona
 
Wspolczuje Portugalczykom...
9 miesięcy temu / Rrr
 
Czy może być ktoś gorszy od Judasza? Tak! Judasz zdradził Pana Jezusa i sam zabił siebie. Gorsi są jednak ci, którzy zdradzają Syna Bożego uniemożliwiając uczestnictwo we Mszy Świętej, zwłaszcza gdy są biskupami, mają na sumieniu wszystkich tych, którzy przestaną przychodzić do kościołów.
9 miesięcy temu / ot co
 
Jak to sie nazyuwa ? Zdaje sie ze samozaoranie.
9 miesięcy temu / Stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.