DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Lis i Balcerowicz obelżywie zaatakowali księdza profesora Guza

Lis i Balcerowicz obelżywie zaatakowali księdza profesora Guza
Fot. Forum

Prezenterka telewizyjna, znana też jako była życiowa partnerka redaktora naczelnego springerowskiego „Newsweeka”, z gracją i polotem pancernych oddziałów Wehrmachtu zaatakowała wybitnego duchownego i filozofa, który „ośmielił się” wypowiedzieć niepoprawną politycznie krytykę przedstawicieli narodu żydowskiego. Do wulgarnej napaści Hanny Lis na księdza profesora Tadeusza Guza dołączył… Leszek Balcerowicz.

 

Wszystko zaczęło się od zamieszczonego na Twitterze krótkiego nagrania wykładu, w którym duchowny wypominał prominentnym Żydom obojętność wobec zagłady ich rodaków podczas II wojny światowej, a także wspieranie zbrodniczych przedsięwzięć Hitlera przez banki i zakłady przemysłowe pozostające w rękach osób tej narodowości.

  

Nagranie wywołało nietypową reakcję Hanny Lis, która w serii wpisów nazwała księdza profesora "idiotą", „Panem Guzem”, „hejterem w koloratce”. Pisała również o „rasiście w sutannie” , a także „chorej, antysemickiej wyobraźni księdza Guza”, określenie jego kapłańskiej godności umieszczając w cudzysłowie.

 

 

lis 3

„To przechodzi wszelkie granice antyinteligenckiego populizmu” – napisał w odpowiedzi mecenas Jerzy Kwaśniewski. Prezes instytutu Ordo Iuris w kilku polemicznych wypowiedziach cierpliwie stawiał czoła historycznej ignorancji oraz wulgarnej napastliwości dziennikarskiej celebrytki, do której dołączył też między innymi... Leszek Balcerowicz.

  

balcer lis

 

Obelżywe i oparte na historycznych fałszach oraz uproszczeniach ataki przeciwko wybitnemu naukowcowi komentują się same i znacznie więcej mówią o autorach ataku niż o jego adresacie. Nie mogą jednak dziwić w czasach gdy na lewicowych salonach brylują jednostki pokroju Jerzego Urbana, czołowego patrona wszystkich funkcjonariuszy antykatolickiego frontu propagandowego. Ci wulgarni celebryci to jego naśladowcy.

 

 

Źróło: Twitter

RoM

 

 

 


DATA: 2018-10-31 21:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

prawda zawsze kole w oczy najbardziej.
ponad 1 rok temu / alex
 
Ale nie zaprzeczali podanym faktom, tylko obrzucali inwektywami.
ponad 1 rok temu / Czesław
 
Ks prof Tadeusz Guz to jeden z najwybitniejszych kapłanów dzisiejszego Kościoła katolickiego w Polsce.Jak ktoś ma coś przeciw niemu , temu co powiedział to proszę o fakty a nie inwektywy....Moj mistrz ....
ponad 1 rok temu / Tomas
 
Ks.M.Maliński w swej książce pt "Dlaczego chrześcijanie nie są żydami" pisze:Talmud odnotowuje siedem rodzajów faryzeuszów,przykładowo- 1*faryzeusz-"gdzie jest moja korzyść",5*faryzeusz-"spełniam codziennie dobry uczynek".F.byli nastawieni nacjonalistycznie.Objawienie traktowali jako narodowa własność która uprawnia ich do wynoszenia się ponad wszystkie narody świata. Nienawidzili wszystkich pogan.Pytanie za dwa szekle = dwa złote,czy coś się do dzisiaj zmieniło?
ponad 1 rok temu / stan
 
Określenie: "Izrael" oznacz w tym wypadku naród a nie kraj...
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 
Nie wypowiadalem się o celebrytach i pseudodobrodziejach 3RP. JEDNAK po tym ataku potwierdzają swoją nienawiść do Polski. Zaś atak na księdza to ubecka tradycja.
ponad 1 rok temu / Mataleo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.