DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

LifeSiteNews cytuje wywiad PCh24.pl z kard. Josephem Zenem na temat sytuacji Kościoła w Chinach

LifeSiteNews cytuje wywiad PCh24.pl z kard. Josephem Zenem na temat sytuacji Kościoła w Chinach
lifesitenews.com

Rozmowa Krystiana Kratiuka z kard. Josephem Zenem została opublikowana na kanadyjskim portalu LifeSiteNews. Ceniony kanadyjski portal przytoczył wypowiedź kardynała z Hongkongu na temat fasadowości chińskiego Kościoła.


Przypomnijmy: emerytowany biskup Hongkongu udzielił PCh24.pl ekskluzywnego wywiadu. W rozmowie z Krystianem Kratiukiem, zastępcą redaktora naczelnego, opowiadał ze smutkiem o sytuacji Kościoła w Państwie Środka. Nie krył zawodu spowodowanego faktem łatwowiernością Stolicy Apostolskiej w stosunkach z chińskimi władzami. – Istnieje coś takiego jak Zgromadzenie Reprezentantów Katolickich Chin. To najbardziej dobitna manifestacja schizmatyckiej natury tego "kościoła". To jest schizma! Komuniści nie chcą niezależnego Kościoła! – mówił poruszony hierarcha.

 

Kard. Joseph Zen wyjaśnił również dlaczego podejście do komunizmu, w przypadku św. Jana Pawła II i Benedykta XVI, tak bardzo różniło się od podejścia Franciszka. Emerytowany biskup Hongkongu wskazuje, że w odróżnieniu do Polski czy Chin w Ameryce Południowej komuniści byli utożsamiani z ofiarami ­– nie sprawcami prześladowań. – Ojciec Święty może nie mieć dużego doświadczenia z naszymi komunistami, ponieważ w Ameryce Południowej komuniści byli prześladowani. Więc może on żywić jakieś naturalne współczucie do komunistów. Ojciec Święty może żywić pewną sympatię do komunistów, ale może nie znać prawdziwych komunistów – tłumaczył w rozmowie z PCh24.pl kardynał.

 

Cały wywiad można zobaczyć w PChTV

 

LifeSiteNews.com to portal informacyjny poświęcony sprawom kultury, życia i rodziny. Działająca od 1997 roku witryna skupia wokół siebie liczne organizacje, specjalistów, wychowawców oraz przywódców politycznych. Tym samym jest jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów internetowych o profilu konserwatywnym w Ameryce Północnej, co przekłada się na prestiż na arenie międzynarodowej.

 

 


 

om


DATA: 2017-07-18 07:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.