DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

LifeSite News: szef niemieckiego episkopatu chce zmiany nauczania Kościoła o homoseksualizmie

LifeSite News: szef niemieckiego episkopatu chce zmiany nauczania Kościoła o homoseksualizmie
fot. bibel.tv [kadr z filmu Klausa Depta; produkcja Jacqueline Bohrmann, Volker Fischer, Lukas Happ, Monika Kramer, Rolf Strohmann, Dirk Vollmar]

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec biskup Georg Bätzing wezwał do zmiany nauczania Kościoła w kwestii homoseksualizmu. Jego zdaniem społeczeństwo odebrałoby taki gest jako „budowanie mostu”.

 

„Katechizm stwierdza przede wszystkim, że musimy traktować takie osoby z szacunkiem” – powiedział przewodniczący niemieckiego episkopatu w wielkanocnym wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung". „Jednak każdy akt seksualny jest postrzegany jako dowód na nieuporządkowane życie seksualne […] Coraz więcej osób nie chce zrozumieć takiego twierdzenia lub nie zgadza się z nim” – zaznaczył w kontekście osób z tendencjami homoseksualnymi.

 

Biskup Bätzing wybrany na szefa biskupów niemieckich zaledwie w zeszłym miesiącu podkreślił, że w teologii moralnej „od dawna dążyliśmy do stwierdzenia”, że jeśli „żyje się prawdziwą miłością i wiernością”, nawet wśród partnerów tej samej płci, to należy w końcu ten stan rzeczy zaakceptować. 

 

Przewodniczący niemieckiego episkopatu wyraził też wątpliwości, czy Kościół dzisiaj jest w stanie przekonać kogokolwiek do zmiany. „Ludzie dzisiaj i tak żyją, jak chcą” – oznajmił. Biskup Limburga zastanawiał się „czy możemy powiedzieć, że ich związkom błogosławi Bóg?”

 

„Możemy dojść do takiego stanowiska podczas trwającej Drogi Synodalnej. To byłby znak, który społeczeństwo uznałoby za budowanie mostu” – stwierdził.

 

Biskup Georg Bätzing stanął na czele niemieckiego episkopatu w marcu 2020 roku. Zastąpił na tym stanowisku arcybiskupa Monachium i Fryzyngi Reinharda Marxa.

 

Wypowiedzi te pokazują, że Niemcy znajdujący się w awangardzie postępu w Kościele za czasów kardynała Marxa, nie zamierzają spowalniać kursu. Przyczynia się do tego rozpoczęta jeszcze za tego ostatniego Droga Synodalna bardziej radykalna niż synod amazoński.

 

Jak twierdzi na łamach portalu pch24.pl Paweł Chmielewski „Konferencja Episkopatu Niemiec pod kierownictwem nowego przewodniczącego, bp. Georga Bätzinga, stwarza bardzo poważne zagrożenie parcia w tym właśnie kierunku. „Domowa” wspólnota świeckich kobiet i mężczyzn ogłaszających, że sami, bez kapłana, „celebrują Eucharystię”, wprost popierana jest przez postępowych biskupów lub przynajmniej milcząco akceptowana… To bynajmniej nie ekstrawagancka wizja, ale realne zagrożenie, które epidemia koronawirusa czyni jeszcze bardziej palącym niż wcześniej”.

 

Źródła: lifesitenews.com / pch24.pl 

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-04-21 13:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak żyje z kolegą, to wypadałoby najpierw ogłosić że jest z tego dumny
2 miesiące temu / dgfd
 
Innymi słowy pan biskup z Niemiec chce zmienić naukę Starego i Nowego Testamentu. Brawo. W sumie niech robią co chcą i tak niemieckie kościoły zostały wyczyszczone z wiernych.
2 miesiące temu / Hanys GórnoŚl
 
Rz1: 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
2 miesiące temu / qwe
 
chcieć to móc ... niech zmienia ... po owocach ich poznacie ... niech sobie kasyna otworzą partię założą co tylko chcą byle się nie nazywali się Katolikami inaczej
2 miesiące temu / PoCoJa
 
Zaciągnął na siebie ekskomunikę!!!
2 miesiące temu / pwl
 
Budowanie mostu po którym niezliczone rzesze pójdą prosto do piekła na wieczne potępienie a poprowadzi je przewodniczący episkopatu Niemiec wraz z rzeszą hierarchów, którzy są zdrajcami Chrystusa, a może tak naprawdę nigdy nie byli wiernymi Chrystusowi a teraz dopiero za pontyfikatu Franciszka, który dał zielone światło do niszczenia Kościoła, wieeeeele wilków zrzuca owcze skóry pod którymi przez lata się ukrywali. A budujcie sobie ten most,zdrajcy CHRYSTUSA. SZEROKIEJ DROGI !!!
2 miesiące temu / Daro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.