DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Life Site News: brytyjscy biskupi przekonali rząd do całkowitego zamknięcia kościołów

Life Site News: brytyjscy biskupi przekonali rząd do całkowitego zamknięcia kościołów
fot. POOL New / Reuters

Kardynał Vincent Nichols w odpowiedzi na apel wiernych o otwarcie kościołów przynajmniej dla prywatnej modlitwy, określił takie postawy „skandalem” i „narażaniem życia”. Jak podaje amerykański portal Life Site News, to brytyjski episkopat przekonał rząd do całkowitego zamknięcia kościołów.

 

Brytyjski rząd planuje stopniowe poluzowanie obostrzeń życia publicznego, stąd wśród katolików na Wyspach troska o to, aby rządzący „nie zapomnieli” o zdjęciu, choćby częściowo, ograniczeń dotyczących kościołów. Takie wezwanie wzbudziło jednak sprzeciw jednego z ważniejszych głosów Kościoła w Wielkiej Brytanii, kard. Vincenta Nicholsa.

 

„Ograniczenia obowiązują nadal w ramach wielkiego wysiłku powstrzymania śmiertelnego wirusa. Jest to poważny imperatyw moralny. Postępowanie sprzeczne z tymi wytycznymi byłoby zagrożeniem dla życia i działaniem w sposób, który wywołałby skandal” – napisał w liście będącym odpowiedzią na apel wiernych.

 

„Proszę, pamiętajcie, że kościoły są zamknięte z powodu ograniczeń ustanowionych przez rząd” – podkreślił. Zdaniem amerykańskiego portalu Life Site News, hierarcha nie wspomniał jednak, że to sam episkopat przekonał rząd do wprowadzenia tak drastycznych obostrzeń w życiu religijnym. Obecnie kościoły zamknięte są do odwołania, nie ma możliwości wstąpienia chociażby na indywidualną modlitwę, a – jak zaznacza rząd Borisa Johnsona – ograniczenia nałożone na kościoły mogą potrwać nawet do świąt Bożego Narodzenia.

 

W oświadczeniu z 23 marca 2020 r., Konferencja Episkopatu Anglii i Walii (CBCEW) sprostowała informację, jakoby kościoły pozostały otwarte dla indywidualnej modlitwy. Takie wytyczne podało Ministerstwo Mieszkalnictwa, Społeczności i Samorządów Lokalnych. CBCEW wyraźnie zaznaczyła, że nastąpiło to na skutek nieporozumienia i wszystkie kościoły – bez wyjątku – pozostają całkowicie zamknięte do odwołania. Za błędną informację miał odpowiadać członek grupy ds. opieki zdrowotnej przy episkopacie, prof. Jim McManus. Na początku rzeczywiście stwierdził, że otwarcie kościołów na indywidualną modlitwę nie zagrozi bezpieczeństwu epidemiologicznemu. Jednak – jak podaje CBCEW – ekspert „przemyślał swoją decyzję” i stwierdził, że „popełnił błąd”.

 

„Utrzymywanie otwartych kościołów odpowiada za całkowicie niespójne przesłanie i dlatego muszą pozostawać zamknięte dla korzyści innych i powstrzymania infekcji” – stwierdzili biskupi w swoim oświadczeniu. Niedawno biskupi ujawnili, że trwają rozmowy z urzędnikami resortu zdrowia i przedstawicielami rządu na temat tego, kiedy i jak zniesione zostaną ograniczenia dotyczące wspólnego kultu.

 

Źródło: KAI / lifesitenews.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-08 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdy Kościół jest święty, ferment przychodzi z zewnątrz, gdy Kościół jest nieświęty, ferment powstaje wewnątrz niego - Abp Fulton Sheen
4 miesiące temu / tropik
 
Najgorszymi tchórzami są ci so siedzą na wysokich stołkach z małymi wyjątkami i nie interesuje ich ogół i zdanie wiernych.Biorą ciężki grzech na swoje sumienie jeżeli je mają .
4 miesiące temu / Anna
 
Wilki w owczarni, bo pasterzami to takich nie da się nazwać. Schodzimy do katakumb- musimy sie zdeklarować, czy wybieramy modernizm czy tradycję. Jedno co martwi- gdzie do komuni, chrztu i inne sakramenty?? Czy wrócą dzieje pierwszych chrześcijan, że raz na kilka miesięcy będzie okazja spotakać sie z kapłanem?? Córka chciała zobaczyc online mszę trydencka z Anglii- załamana wyłączyła- celebrans w masce i gumowych rękawiczkach- ciekawe, gdzie można uczestniczyć w mszy trydenckiej online- ALE NORMALNEJ, a nie przez maske i rękawiczki!!!
4 miesiące temu / Wredny zgred
 
Ciekawe, że tam gdzie polscy biskupi są najbardziej aktywni w zamykaniu kościołów 0 wiernych na Mszę św. przez całe święta, a teraz żadnych majowych czyli w Opolu i Katowicach, tam jest najwięcej zachorowań.
4 miesiące temu / Wodzu
 
Z tego co słyszałem kardynał Vincent Nichols uczestniczył w muzułmańskim rytualnym posiłku iftar z okazji Ramadanu 4 raz z rzędu, tym razem celebrując online wraz z liderami protestantyzmu i islamu. Taki z niego heretyk-indyferentysta.
4 miesiące temu / M.
 
czyżby plotki wśród ateistów ze kler jest niewierzący były prawdą
4 miesiące temu / hmm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.