DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

„Liczę na dalszą współpracę”. Donald Trump gratuluje zwycięstwa Andrzejowi Dudzie

„Liczę na dalszą współpracę”. Donald Trump gratuluje zwycięstwa Andrzejowi Dudzie
Fotograf: MediaPunch / BACKGRID, Archiwum: Backgrid USA / FORUM

„Gratuluję mojemu przyjacielowi, Andrzejowi Dudzie, historycznej reelekcji!”, napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Dodał, że liczy na „dalszą ważną współpracę z prezydentem Dudą w wielu kwestiach”.

 

„Gratuluję mojemu przyjacielowi prezydentowi Andrzejowi Dudzie z Polski jego historycznej reelekcji. Czekam na kontynuację naszej ważnej współpracy w wielu sprawach, w tym w obronności, handlu, energii i bezpieczeństwie telekomunikacyjnym”, napisał Donald Trump na Twitterze.

24 czerwca, kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w Białym Domu. Polski prezydent był pierwszym zagranicznym przywódcą, którego Trump przyjął z oficjalną wizytą od momentu lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa.

 

Wczoraj wieczorem PKW podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich po przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji. Zwyciężył Andrzej Duda z wynikiem 51,03 proc. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 48,97 proc. Frekwencja była rekordowa i wyniosła 68,18 proc.

 

Szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak poinformował, że 21 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczyste przekazanie uchwały PKW w sprawie wyniku wyborów prezydenckich.

 

Źródło: Twitter, rp.pl, DoRzeczy.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-07-14 08:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jest duża szansa, że Duda pogratuluje Trump'owi zwycięstwa w wyborach w USA ! Wbrew opinii Tych co coś piszą tutaj o cudach, sprawa reelekcji Prezydenta DTampa ma duże szanse. A jaki to świat próbuje uniezależnić się od USA ? Nawet Makrela z Niemiec tylko mówi, a trzęsie się na myśl o braku exportu do USA ! A może Rosja ?
20 dni temu / AlzGorem
 
Modlę się o zwycięstwo Trumpa w wyborach prezydenckich i o silny sojusz USA z Polską, jesli Trump odniesie sukces. To nasza realna szansa na bezpieczenstwo w drapieżnej Eurazji. Zycze prezydentowi Dudzie mądrości i rozeznania woli Bożej, odwagi i roztropności, aby nie szukał przyjaciół tam gdzie ich nie ma szans znależć Chiny, Rosja, Niemcy, UE
20 dni temu / Janis
 
cd. przepraszam - chodzi oczywiście o Biskupa Tihamera Totha - a nie Thota, jak poniżej napisałem. '
20 dni temu / tak tylko
 
Jest taka książka Biskupa Tihamera Thota pt."Młodzieniec z charakterem - Listy do moich studentów", którą na marginesie z wielkim serca pragnieniem gorąco polecam zagubionej w odmętach dzisiejszego świata - polskiej młodzieży. Książka ta zaczyna się przedmową tłumaczki Elżbiety Esterhazy - pisze ona tak: " W wilię mojego ślubu, który życie moje oddawał w służbę narodu węgierskiego, ojciec mój, ś.p. Stanisław hr. Tarnowski, dwukrotny Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego i długoletni Prezes Akademii Umiejętności w Krakowie, przyniósł mi mały odlew dzwonu Zygmuntowskiego ze słowami:"NIE ZAPOMNIJ NIGDY, CO JESTEŚ WINNA TWOJEJ DAWNEJ OJCZYŹNIE !" - słowa te dedykuję naszemu Prezydentowi, ponownie wybranemu na ten zaszczytny urząd Rzeczypospolitej Polskiej wolą przeszło 10-milionowej rzeszy narodu polskiego - także i w kontekście opisanych tu powyżej "życzeń" prezydenta Trumpa.
20 dni temu / tak tylko
 
bardzo dyplomatycznie nazwać to współpracą ,cały świat próbuje się uniezależnić od USA a my z długopisem w zębach godzimy się być rynkiem zbytu złomu i poligonem
20 dni temu / cóż
 
Musiałby się wydarzyć cud żeby Trump wygrał...
20 dni temu / rrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.