DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

„Liczę na dalszą współpracę”. Donald Trump gratuluje zwycięstwa Andrzejowi Dudzie

„Liczę na dalszą współpracę”. Donald Trump gratuluje zwycięstwa Andrzejowi Dudzie
Fotograf: MediaPunch / BACKGRID, Archiwum: Backgrid USA / FORUM

„Gratuluję mojemu przyjacielowi, Andrzejowi Dudzie, historycznej reelekcji!”, napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Dodał, że liczy na „dalszą ważną współpracę z prezydentem Dudą w wielu kwestiach”.

 

„Gratuluję mojemu przyjacielowi prezydentowi Andrzejowi Dudzie z Polski jego historycznej reelekcji. Czekam na kontynuację naszej ważnej współpracy w wielu sprawach, w tym w obronności, handlu, energii i bezpieczeństwie telekomunikacyjnym”, napisał Donald Trump na Twitterze.

24 czerwca, kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w Białym Domu. Polski prezydent był pierwszym zagranicznym przywódcą, którego Trump przyjął z oficjalną wizytą od momentu lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa.

 

Wczoraj wieczorem PKW podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich po przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji. Zwyciężył Andrzej Duda z wynikiem 51,03 proc. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 48,97 proc. Frekwencja była rekordowa i wyniosła 68,18 proc.

 

Szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak poinformował, że 21 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczyste przekazanie uchwały PKW w sprawie wyniku wyborów prezydenckich.

 

Źródło: Twitter, rp.pl, DoRzeczy.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-07-14 08:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jest duża szansa, że Duda pogratuluje Trump'owi zwycięstwa w wyborach w USA ! Wbrew opinii Tych co coś piszą tutaj o cudach, sprawa reelekcji Prezydenta DTampa ma duże szanse. A jaki to świat próbuje uniezależnić się od USA ? Nawet Makrela z Niemiec tylko mówi, a trzęsie się na myśl o braku exportu do USA ! A może Rosja ?
28 dni temu / AlzGorem
 
Modlę się o zwycięstwo Trumpa w wyborach prezydenckich i o silny sojusz USA z Polską, jesli Trump odniesie sukces. To nasza realna szansa na bezpieczenstwo w drapieżnej Eurazji. Zycze prezydentowi Dudzie mądrości i rozeznania woli Bożej, odwagi i roztropności, aby nie szukał przyjaciół tam gdzie ich nie ma szans znależć Chiny, Rosja, Niemcy, UE
28 dni temu / Janis
 
cd. przepraszam - chodzi oczywiście o Biskupa Tihamera Totha - a nie Thota, jak poniżej napisałem. '
28 dni temu / tak tylko
 
Jest taka książka Biskupa Tihamera Thota pt."Młodzieniec z charakterem - Listy do moich studentów", którą na marginesie z wielkim serca pragnieniem gorąco polecam zagubionej w odmętach dzisiejszego świata - polskiej młodzieży. Książka ta zaczyna się przedmową tłumaczki Elżbiety Esterhazy - pisze ona tak: " W wilię mojego ślubu, który życie moje oddawał w służbę narodu węgierskiego, ojciec mój, ś.p. Stanisław hr. Tarnowski, dwukrotny Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego i długoletni Prezes Akademii Umiejętności w Krakowie, przyniósł mi mały odlew dzwonu Zygmuntowskiego ze słowami:"NIE ZAPOMNIJ NIGDY, CO JESTEŚ WINNA TWOJEJ DAWNEJ OJCZYŹNIE !" - słowa te dedykuję naszemu Prezydentowi, ponownie wybranemu na ten zaszczytny urząd Rzeczypospolitej Polskiej wolą przeszło 10-milionowej rzeszy narodu polskiego - także i w kontekście opisanych tu powyżej "życzeń" prezydenta Trumpa.
28 dni temu / tak tylko
 
bardzo dyplomatycznie nazwać to współpracą ,cały świat próbuje się uniezależnić od USA a my z długopisem w zębach godzimy się być rynkiem zbytu złomu i poligonem
28 dni temu / cóż
 
Musiałby się wydarzyć cud żeby Trump wygrał...
28 dni temu / rrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.