DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Lewicowy prezydent Meksyku chwali Franciszka. „Pierwszorzędny światowy przywódca”

Lewicowy prezydent Meksyku chwali Franciszka. „Pierwszorzędny światowy przywódca”
fot. REUTERS/Carlos Jasso/FORUM

Andrés Manuel López Obrador, lewicowy prezydent Meksyku i zwolennik aborcji zadeklarował, że „bardzo lubi” nauczanie papieża Franciszka. Polityk określił papieża mianem „pierwszorzędnego światowego przywódcy duchowego”.

 

Podczas konferencji prasowej w stolicy kraju Obrador podkreślił, że lubi słuchać papieża, gdyż ten często podejmuje w swoich wystąpieniach kwestie społeczne. Meksykański prezydent przypomniał, że papież Franciszek „mówi o ubóstwie, nierównościach, o sprawach dotyczących młodzieży i kobiet, o łamaniu prawa człowieka”, a także zachęca do pójścia pod prąd przeciwko materialistycznemu stylowi życia, opierającemu się o dążenie do zdobycia dóbr luksusowych.

 

López Obrador zachęcił też do wsłuchiwania się w papieskie homilie, a „konserwatystom – czytać jego nauczanie”. „Oby to zrobili (…) ponieważ, ktoś kto broni biednego nie musi być komunistą, [gdyż ta kwestia – KAI] znajduje się w centrum Ewangelii” – dodał prezydent Meksyku. Szef państwa zachęcił do czerpania z nauczania papieskiego i dążenia do przemiany kwestii społecznych w kraju, jak stwierdził, „wlewając nowe wino do nowych bukłaków”.


Obrador od pierwszego dnia prezydentury daje przykład rozmijania się z nauką Kościoła. Podczas inauguracji objęcia urzędu, prezydentowi „tradycyjnego błogosławieństwa” udzielili pogańscy kapłani. „Tradycyjni uzdrowiciele” dokonali obrzędowego oczyszczenia prezydenckiej pary przy pomocy kadzidła i wiązek ziół na głównym placu stolicy Meksyku przed Katedrą pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie prezydentowi wręczono „laskę symbolizującą władzę prezydencką, zwieńczoną głową mezoamerykańskiego pogańskiego bóstwa Quetzalcoatla – przedstawianego zazwyczaj jako opierzony wąż”.


Obecny prezydent zaproponował też reformę Narodowego Kodeksu Kryminalnego, a wraz z nią dekryminalizację aborcji, co zdaniem meksykańskich organizacji pro-life otworzy drogę do legalizacji „aborcji na życzenie” w środkowoamerykańskim państwie. Parlament stolicy – Meksyku, już przegłosował prawo zezwalające na zabicie nienarodzonego dziecka do 12. tygodnia ciąży bez podania przyczyny. Podobna sytuacja może wkrótce dotyczyć wszystkich samorządów kraju, jednak póki co Sąd Najwyższy zatrzymał plany aborcjonistów. Andrés Manuel López Obrador ogłosił już amnestię dla wszystkich kobiet odsiadujących karę więzienia za poddanie się aborcji.

 

Obecnie w Meksyku, aborcja dozwolona jest jedynie w przypadku zagrożenia życia matki lub jako wynik gwałtu. Za przeprowadzenie aborcji grozi od trzech do ośmiu lat pozbawienia wolności, a położna lub lekarz dokonujący zabicia nienarodzonego dziecka zostaje pozbawiony prawa do wykonywania zawodu na okres od dwóch do pięciu lat. Kobiecie dobrowolnie poddającej się aborcji grozi do roku więzienia.

 

Źródło: własne PCh24.pl / KAI
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-08-08 14:42
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom." Łk 6,26.
5 miesięcy temu / Jerry
 
masoneria! demonizm!
5 miesięcy temu / radko
 
Brawo Papież Franciszek!
5 miesięcy temu / Maciek
 
Cd.... I pewne zobowiązanie Wobec innych staje przed obliczem Boga pozwala się prowadzić Chrystusowi, który będąc bogatym dla nas stał się ubogi por. 2 Kor 8,9. Wewnętrzna wolność to warunek przezwyciężenia zepsucia i chciwości które niszczą dzisiaj świat; taką wolność można zyskać tylko wówczas gdy Bóg staje się naszym bogactwem; można ją zyskać tylko poprzez cierpliwe podejmowanie codziennych wyrzeczeń dzięki którym staje się ona prawdziwą wolnością. W Niedzielę Palmową głosimy chwałę Jezusa - króla który wskazuje nam drogę do tegocelu. Prosimy go, aby zabrał nas ze sobą na tę drogę.?
5 miesięcy temu / Panibieda
 
Może należałoby przypomnieć prezydentowi Meksyku co my Katolicy rozumiemy przez ubóstwo a o czym pięknie powiedział Benedykt XVI w Niedzielę Palmową 2006 roku ?Ubóstwo w sensie anawim Izraela - ludzi wierzących i pokornych, których widzimy przy Jezusie - a więc perspektywy pierwszego Błogosławieństwa z kazania na Górze. Człowiek może być materialnie ubogi ale w sercu mieć rządzę materialnego bogactwa i władzy jaką daje bogactwo właśnie ten fakt, że ogarnia go zawiść i chciwość dowodzi, że serce należy do bogaczy. Chcę innego podziału bogactwo ale po to żeby sam mógł zająć miejsce bogaczy. Ubóstwo w sensie jaki nadaje mu Jezus i prorocy, Oznacza przede wszystkim wewnętrzna wolność od żądzy posiadania i od obsesji władzy. Chodzi o coś znacznie więcej niż po prostu nowy podział Boga który dotyczyłby tylko sfery materialnej i mógłby wręcz uczynić serca twardszymi. Chodzi przede wszystkim o oczyszczenie serca dzięki któremu człowiek uznaje że posiadanie to odpowiedzialność
5 miesięcy temu / Panibieda
 
Swój do swego po swoje.
5 miesięcy temu / Tyle
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.