DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Lewicowi wandale zaatakowali kościół. To zemsta za postawę pro life

Lewicowi wandale zaatakowali kościół. To zemsta za postawę pro life
źródło: pixabay.com

W nocy z 8 na 9 stycznia lewicowi ekstremiści zaatakowali katolicki kościół św. Elżbiety w berlińskiej dzielnicy Schöneberg. Wydarzenie, którym lewacy chlubili się w sieci, zostało zupełnie niezauważone przez polityków i media.

 

Relację z ataku na katolicki kościół lewaccy ekstremiści opublikowali na swoim – nielegalnym - internetowym portalu „indymedia”, na którym chlubią się zwykle podobnymi czynami. Ekstremiści pomazali elewację świątyni wulgarnymi napisami i oblali ją czarną cieczą przypominającą smołę; zniszczyli też zamki do drzwi, zalewając je klejem. „Żadnego Boga, żadnego patriarchatu, kościół św. Elżbiety został zaatakowany!” - napisali w internecie lewacy. Napastnicy tłumaczyli, że zdewastowali świątynię, bo „instytucja Kościoła jest „nierozłącznie związana z patriarchatem, a w ten sposób także z ideologią wrogą człowiekowi”. Lewacy podali też, że postanowili „ukarać” parafię, bo jej władze pozwoliły na organizację w swoich pomieszczeniach zebrania członków „Federalnego Związku Prawa do Życia”.

 

Według proboszcza kościoła św. Elżbiety, ks. Josefa Wieneke, lewaccy napastnicy reprezentują „kulturę śmierci”. W odezwie do parafian kapłan napisał, że ekstremiści są wrogami „prawa do życia dla wszystkich”; zaapelował o modlitwę za nich.

 

Lewacy nie tylko znieważyli Boga, ale spowodowali też bardzo poważne straty finansowe dla parafii. Policji nie udało się ująć sprawców, a to oznacza, że koszt remontu będzie musiała pokryć lokalna wspólnota. Idzie tymczasem o co najmniej kilka tysięcy euro.

 

W komentarzu dla berlińskiego dziennika „B.Z.” arcybiskup Berlina Heiner Koch zadeklarował, że Kościół katolicki nie da się zastraszyć i nadal będzie występował na rzecz ochrony życia dzieci nienarodzonych. Hierarcha wskazał, że katolicy zapraszają wszystkich do dialogu opartego na wzajemnym poszanowaniu, a nie na przemocy.

 

Z kolei publicysta Gunnar Schupelius zauważył na łamach „B.Z., że abp Koch zasłużył na pełne wsparcie. Problem w tym, że w ogóle go nie otrzymał, bo atak na kościół św. Elżbiety został przez media i polityków całkowicie przemilczany.

 

Tymczasem idzie o ważną sprawę: w Niemczech, przypomina Schupelius, każdego roku zabija się około 100 tysięcy dzieci nienarodzonych. Atak na berlińską świątynię to nie żaden wyjątek, ale element długiej serii antychrześcijańskiej przemocy. Autor zwraca uwagę, że zaledwie w październiku ubiegłego roku lewaccy ekstremiści zaatakowali poradnię stowarzyszenia „Pro Femina”, które pomaga kobietom w ciąży odradzając im wykonywanie aborcji; ekstremiści wybili w placówce szyby i zdemolowali wnętrze. Według Schupeliusa jest rzeczą niepojętą, że świat polityki milczy, gdy w niemieckiej stolicy zastrasza się z użyciem przemocy chrześcijan tylko dlatego, że są przeciwni zabijaniu dzieci.

 

Źródło: bz-berlin.de

Pach


DATA: 2020-01-24 08:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakobini z gębami wypchanymi frazesami o braterstwie, wolności i równości tysiącom ludzi równo na gilotynie ścinali głowy. Rosyjskie i internacjonalistyczne czerwone bolszewiki w imię pokoju i braterstwa pozbawili dziesiątki milionów ludzi życia kulkami z przodu, z tyłu głowy, w łagrach. Brunatne niemieckie naziole w imię "uber alles" i "lebensraum" dziesiątki milionów wymordowali i zagazowali. Wychodzi na to, że neomarksistowskie lewactwo wszelkiej maści do spółki z muslimami spod czarnej flafgi biorą na cel już setki milionów. Oj będzie się działo. Oj będzie. Czas nawracania, pokuty i modlitwy nastał komu miła Ewangelia i Królestwo Boże w Niebie!
30 dni temu / CZASY KOŃCA
 
I pokazali swoją tolerancję dla ludzi o innych poglądach niż oni.
1 miesiąc temu / trooper
 
1 Co znaczy, że jakiś portal internetowy jest nielegalny? Jakie jest kryterium legalności? Bo rozumiem, że samo publikowanie głupich treści nie może być uznane za powód nielegalności? 2 Warto posłuchać proboszcza wspomnianej parafii i choćby "Ojcze nasz" odmówić za tych biedaków.
1 miesiąc temu / Tomasz Primke
 
Politycy i media zauważają głównie to, co dotyczy tzw. grup chronionych, do których na pewno nie należą chrześcijanie ani inni broniący prawdziwych wartości.
1 miesiąc temu / L
 
Bolszewia zawsze jest wrogiem normalności
1 miesiąc temu / andrzej
 
To jest zastanawiające, że "..policji nie udało się ująć sprawców.." w społeczeństwie niemieckim, jednym z najbardziej donosicielskich i wścibskich, do tego z możliwościami inwigilacji i monitoringu. Ale i policjanci przed Bogiem będą musieli się wytłumaczyć, jak pilnowali Jego Dom..
1 miesiąc temu / Pete
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.