DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Lewicowi aktywiści zakłócają Msze święte. Byłeś świadkiem – zgłoś sprawę Ordo Iuris

Lewicowi aktywiści zakłócają Msze święte. Byłeś świadkiem – zgłoś sprawę Ordo Iuris
Protest feministek w Warszawie, fotograf: Andrzej Hulimka/Forum

Środowiska feministyczne prowadzą dziś akcję zakłócania Mszy świętych. W sieci pojawiają się liczne zdjęcia z proaborcyjnych protestów w kościołach oraz aktów wandalizmu. Instytut Ordo Iuris apeluje o zgłaszanie tego typu spraw oraz instruuje, jak postępować w czasie lewicowej prowokacji.

 

„Każdy akt wandalizmu ze strony aborcyjnych bojówek grożących wiernym, wymierzony w: kościoły, Msze Święte i nabożeństwa, znieważanie miejsc kultu, należy zgłosić prawnikom Ordo Iuris wraz z opisem i dowodami (zdjęcie, nagranie). Podejmiemy interwencję” – napisał na Twitterze adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. „Przekroczyli granicę” – dodaje. To odpowiedź na działania lewicowych aktywistów zaangażowanych w tzw. „Strajk Kobiet”. Internet obiegły zdjęcia i filmy z prowokacji, których dopuszczają się zwolennicy aborcji i zaangażowani w ruch feministyczny.

 

Adw. Jerzy Kwaśniewski precyzuje również jak postępować w chwili, gdy jesteśmy świadkami tego typu zdarzenia jakim jest zakłócanie Mszy świętej lub profanacja w kościele”. „Jeżeli jesteś świadkiem profanacji lub zakłócenia Mszy Świętej: 1/ udokumentuj zdarzenie nagraniem na telefonie; 2/ zadzwoń natychmiast po Policję; 3/ prześlij nagranie, czas zdarzenia, miejsce i swoje dane kontaktowe na [email protected] Nie bądź bierny. REAGUJ!” – pisze na Twitterze.

 

Warto dodać, że niektóre kościoły w Warszawie są dziś chronione przez Straż Marszu Niepodległości. Tak jest chociażby przed kościołem pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie dzięki zaangażowaniu Straży, do środka nie wpuszczono lewicowych aktywistów. Zagrożenie profanacji jest tam wciąż duże, ponieważ osoby związane ze „Strajkiem Kobiet” protestują przed wejściem do kościoła. „Dzisiaj Koledzy ze Straży Marszu Niepodległości chronią kilka warszawskich kościołów przed zapowiadanymi profanacjami ze strony satanistycznej lewicy. Strzeżcie się tchórze, bo miecz sprawiedliwości już nad Wami wisi!” – napisał Robert Bąkiewicz, lider Marszu Niepodległości.

 

Z kolei o. Robert Wawer, jezuita z Warszawy, zamieścił w sieci zdjęcie z protestu lewicowych aktywistów przed kościołem pw. Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście. „Liczymy na męską mądrą i dyskretną opiekę kościołów i kaplic w obecnym czasie. Na uwrażliwienie wiernych” – podkreślił.

 

Akcję zakłócania Mszy świętych przez lewicowe środowiska popiera m.in. dziennikarz Tomasz Lis. Na Twitterze zamieścił zdjęcie z protestu w jednym z kościołów, komentując je w następujący sposób: „Taki protest wg mnie jest absolutnie ok, w granicach prawa i dobrego smaku”. Zapomniał jednak, że Art. 195 § 1. Kodeksu Karnego mówi: „Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

 

Protesty lewicowych aktywistów popiera również Dominika Wielowieyska, dziennikarka Gazety Wyborczej i Radia TOK FM.

 

 

Źródło: Twitter, Facebook

WMa

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-25 12:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Porządkowi publicznemu zagrażają rzady pisiorow które doprowadzają kraj do ruiny
1 miesiąc temu / Nietoleruje
 
Nie sa to partnerzy do dyskusji, odradzam takie pomysły . Co najwyzej moga zwyzywac wulgaryzmami
1 miesiąc temu / Rrr
 
Niebezpiecznych, fanatycznych, lewaków winno się zakuwać w kaftan bezpieczeństwa i do "psychiatryka" gdyż zagrażają sobie innym i ładowi społecznemu!
1 miesiąc temu / t
 
Jestem przeciwny dyskusjom z tymi osobami. To niepotrzebnie da im poczucie , że ich akcja ma jakiś sens , ponieważ spotyka się z odzewem. Kościół jest otwarty o każdej porze i dla każdego grzesznika , tylko ten grzesznik musi być skruszonym. Dyskutowanie z każdym bez wzgledu na to co wyprawia to jest agendą np portalu Deon , ktora jak wiemy nie doprowadziła do naprawy kogokolwiek , natomiast wielu zgorszyła . Niech ktoś zacytuje fragment Ewangelii, w którym Pan Jezus biegał za grzesznikami , ktorzy mu oświadczali , ze maja go gdzieś
1 miesiąc temu / Mirek
 
Proponuję powrót do rzeczywsitosci.Polska jest przedmiotem polityki państw kolonialnych. To czego doświadczamy jest przejawem tej polityki. Myślę, że taka perspektywa jest właściwa do zrozumienia,co się dzieje i jakie są sposoby rozwiaznia. Na przykład widzimy, że ze strony PIS-u jest całkowite przyzwolenie na przeprowadzanie dowolnych manipulacji socjotechnicznych przez Departament Stanu. Udział policyjnych konfidentow ze środowiska kibicow Arki Gdynia w zadymach wręcz może wskazywac, że PIS traktuje te manipulacje jako cześć swojej strategii utrzymania się przy władzy. Zaproponowany przeze mnie sposob rozumienia rzeczywistosci pozwala na racjonalne odniesienie się do zdarzen i jednak dostrzeżenie ich realnej skali. Moim zdaniem naprawde wielkim ciosem wymierzonym w katolicyzm jest ponowne zamknięcie kościołów. Dodatkowym skandalem jest udział w tej hańbie ksieży , z ktorych wielu jest większymi wyznawcami herezji pandemicznej od rządzących
1 miesiąc temu / Mirek
 
Rozmowa z nimi nie pomoże, ale tylko modlitwa, najlepiej egzorcyzm kapłański.
1 miesiąc temu / Atanazy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.