DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Lewicowe media podkreślają żydowskie korzenie Morawieckiego. On udziela wywiadu TV Trwam

Lewicowe media podkreślają żydowskie korzenie Morawieckiego. On udziela wywiadu TV Trwam
Fot. Reuters

Desygnowany na stanowisko premiera Mateusz Morawiecki swojego pierwszego wywiadu po nominacji udzielił telewizji Trwam. Uniknął niewygodnych pytań o kwestie etyczne, bowiem takie na antenie w ciągu godzinnej rozmowy w ogóle nie padły. Mówił natomiast przede wszystkim rzeczy, które powinny spodobać się słuchaczom toruńskiej stacji. Na przykład o licznych socjalnych udogodnieniach – w tym także dla osób starszych – a także o tym, że chciałby „rechrystianizować Europę”.

 

Jeszcze niedawno lewicowe media (NaTemat.pl, oko.press) cytowały wypowiedź, w których Mateusz Morawiecki mówił o żydowskich korzeniach swojej rodziny. Z kolei onet.pl pisał kilkanaście dni temu  o kolacji u izraelskiego lobbysty Jonny Danielsa, z udziałem m.in. ówczesnych wicepremierów Morawieckiego i Glińskiego, sfotografowanych w tradycyjnych żydowskich nakryciach głowy. Jednak nowy premier na swoje pierwsze wystąpienie po nominacji (nie licząc krótkiej wypowiedzi dla mediów tuż po uroczystości w pałacu prezydenckim), wybrał telewizję Trwam. Już dwie godziny po przyjęciu z rąk prezydenta Andrzeja Dudy misji tworzenia rządu odpowiadał na pytania prowadzącego wywiad zakonnika, a następnie słuchaczy i telewidzów toruńskich mediów. W kontekście unijnej polityki energetycznej powiedział: – Nie możemy powiedzieć UE, że nie obchodzi nas jej polityka energetyczna, bo jesteśmy częścią Unii. Chcemy przekształcać Europę. Chciałbym na nowo ją rechrystianizować, bo w wielu miejscach nie śpiewa się już kolęd, kościoły są puste, to bardzo smutne.

 

– Oby Pan Bóg dał wystarczająco dużo siły, by służyć Polsce – rozpoczął wywiad, dziękując za złożone mu gratulacje i życzenia. Zapowiedział, że na początku przyszłego tygodnia zostanie powołany nowy rząd, być może w tym samym składzie, wyłączając oczywiście zmianę premiera. Nie wykluczył jednak innych modyfikacji w składzie gabinetu w porównaniu do „drużyny” Beaty Szydło. – Tak jak w wojsku często dokonuje się przegrupowania sił, tak kierownictwo polityczne teraz takiego przegrupowania dokonuje – próbował tłumaczyć niezrozumiałą dla wielu wyborców PiS dymisję popularnej szefowej rządu.

 

Nowy premier przez cały wywiad starał się zajmować stanowiska, które zostaną dobrze przyjęte przez widzów telewizji Trwam i słuchaczy Radia Maryja. Mówił na przykład o „kanonicznym” dla profilu tych mediów temacie wyprzedaży majątku narodowego w okresie tzw. transformacji ustrojowej. – W latach 90. nastąpiło coś w rodzaju wywłaszczenia. Dziś żyjemy w takim stanie gospodarczym, że znaczna część należy do kogoś innego – podkreślał. Mówiąc o rozroście biurokracji, niechcący wbił szpilkę także gabinetowi, w którym pełnił jedną z najwyższych funkcji: – Państwo powinno trochę więcej oszczędzać, administracja publiczna powinna się odchudzić, przez ostatnie 8-9 lat ona rosła – przyznał. Obiecywał „aktywizowanie polskiego kapitału” i przyjazną politykę m.in. wobec małych i średnich firm, które nazwał swoim „oczkiem w głowie”. – Jeśli chodzi o otwarcie na inwestorów z zewnątrz, to tylko na takich, którzy przynoszą swoje pieniądze bez wyprzedaży polskiego majątku – deklarował.

 

Na antenie padła też długa lista socjalnych „cukierków”, którym obóz Zjednoczonej Prawicy zawdzięcza wysokie, stabilne poparcie. Mowa tu zarówno o obietnicach już zrealizowanych, jak i tych, które dopiero czekają na materializację: obniżeniu wieku emerytalnego, zakupie sprzętu dla szpitali, skróceniu kolejek w placówkach medycznych. – W programie leków na seniorów wzrosną wydatki na leki dla osób powyżej 75. roku życia. Pracujemy nad szeroko zakrojonym programem, który roboczo nazywamy Dostępność+, by podjazdy, autobusy, biletomaty, wszystkie tego typu urządzenia były dostosowane do osób starszych, często niepełnosprawnych. W budżecie zabezpieczyliśmy 15 mld zł dla nowych emerytów – wyliczał premier Morawiecki. 

 

Nowy Prezes Rady Ministrów przyznał natomiast, że polityka energetyczna Unii Europejskiej pozostawia rządowi w Warszawie niewielkie pole manewru. Zachwalał proekologiczne poczynania ministra Jana Szyszki (zabiegi o zaliczenie przez UE do bilansu w ramach pakietu klimatycznego absorbcji dwutlenku węgle przez polskie lasy). Przyznał, że Polska przyjmuje wielu obywateli Ukrainy, co – jego zdaniem – powinna uwzględniać Unia Europejska, wszczynająca nieprzyjazne wobec nas działania w związku z odmową uczestnictwa w polityce relokacyjnej.

 

Pomniki stawiane zbrodniarzom to gwóźdź do naszych relacji. Nie odstąpimy od prawdy historycznej – mówił w odniesieniu do stosunków z Kijowem.

 

Na zakończenie audycji zachęcał Polaków do inwestowania w państwowe obligacje po to, by zwiększać udział rodzimego kapitału w strukturze długu publicznego.

 

 

Źródła: TV Trwam, onet.pl

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2017-12-09 08:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobry Żyd
ponad 1 rok temu / Kaczorek
 
I na wszystkich portalach komentarze, że oto klechy wszystko zawłaszczają i rządzą, i stąd pisbieda
ponad 1 rok temu / PK
 
@jerry To nie są narodowi socjaliści tylko koszerni konserwatyści. Narodowy socjalizm to idealny ustrój, który jest świetnym lekarstwem zarówno na powszechną degenerację, pedagogikę wstydu oraz indywidualizm spowodowany banksterskim kapitalizmem. NS nie musi być antychrześcijański. A jest on alternatywą zarówno dla rządów koszernej prawicy jak i liberalnego lewactwa.
ponad 1 rok temu / koteq
 
"Ten sławny "ekonomista" jest mgr historii. " -- Dokładnie. To jest taki "ekspert" który rozwinie skrzydła Polskiej gospodarki która tak it tak jest zalana obcymi firmami. No no, będzie bardzo dobrze po tej zmianie. Polska może się spodziewać tylko jednego. Więcej drenowania pieniędzy ze swojej kieszeni. "Sejm da aż 100 mln zł prywatnej fundacji na remonty cmentarza żydowskiego. "Jaka kontrola nad wydatkami?" Michał Wojtczuk 06 grudnia 2017 | 13:05"
ponad 1 rok temu / Heniek
 
Z bożą pomocą zmienimy Polskę
ponad 1 rok temu / Romano
 
Kolejny Zyd? Czy będzie reprezentował interesy Polskie, czy tak jak Zydzi dbają o nasze interesy?? Odszkodowania za II wojnę Sw. a kto ją rozpoczął?
ponad 1 rok temu / Kal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.