DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Lewicowe media i dziennikarze manipulują słowami prof. Legutki i nie dostrzegają sedna problemu

Lewicowe media i dziennikarze manipulują słowami prof. Legutki i nie dostrzegają sedna problemu
The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland/commons.wikimedia.org

Profesor Ryszard Legutko na antenie Polskiego Radia odniósł się do głośnego tematu filmu braci Sekielskich. Postępowe media oraz dziennikarze i celebryci ostro zaatakowali intelektualistę, nie dostrzegając, że występujący przeciwko dyktatowi politycznej poprawności europoseł zwrócił uwagę na istotne kwestie.

 

Filozof i zarazem eurodeputowany PiS w rozmowie z Michałem Rachoniem zauważył, że przypadki pedofilii wśród kapłanów są niezwykle rzadkie, zaś bardzo często mamy do czynienia z innym problemem – homoseksualizmem. Jak odnotował intelektualista, obecnie homoseksualizm traktuje się wręcz jako coś pozytywnego, dlatego zwracanie uwagi na takie praktyki (nawet u księży) „jest politycznie niepoprawne”. Tymczasem istnienie „lawendowej mafii” to rzeczywisty problem Kościoła. Prof. Legutko powiedział także: Ponad 80 procent przypadków owych nadużyć dotyczy chłopców w wieku od 12 do 17 lat. To, przepraszam bardzo, co to jest za pedofilia? To nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia. Te słowa wzięła na warsztat lewica.

 

Serwis naTemat postanowił nawet „wyjaśnić” profesorowi różnicę. „W ustach byłego ministra edukacji i profesora nauk humanistycznych te słowa szokują. Trudno uwierzyć, że polityk Prawa i Sprawiedliwości nie wie, czym pederastia różni się od pedofilii. To pierwsze pojęcie oznacza przecież utrzymywanie kontaktów seksualnych między mężczyznami, a drugie określa zboczenie seksualne, polegające na odczuwaniu popędu płciowego do dzieci” – czytamy na lewicowym portalu. Szybkie sprawdzenie słownikowych definicji pokazuje jednak, że „pedofilia to zboczenie seksualne polegające na odczuwaniu popędu płciowego do dzieci” (za: sjp.pw.pl), zaś pederastia odnosi się do „związków seksualnych dojrzałych mężczyzn z młodzieńcami” (jedno z dwóch znaczeń, drugie to „pogardliwie: homoseksualizm”, za: sjp.pw.pl).

 

Czepianie się terminologii to dla lewicy deska ratunku, gdyż profesor Legutko zwrócił uwagę na bardzo istotny element problemu, uderzając tym samym w paradygmat politycznej poprawności. Intelektualista zauważył bowiem, że źródło zła może wynikać z ulegania grzesznym skłonnościom, zaś znaczna część haniebnych przypadków nadużyć seksualnych ma podtekst homoseksualny. Widzimy bowiem ewidentną nadreprezentację homoseksualistów wśród sprawców nadużyć seksualnych (niezależnie czy nazywamy je pedofilią czy – zgodnie ze słownikowymi definicjami – oddzielamy pedofilię od pederastii, czyli pedofilii homoseksualnej).

 

Na słowa profesora Ryszarda Legutki zareagowała jednak nie tylko redakcja naTemat. Portal „Gazety Wyborczej” nie podjął się co prawda poprawiania znawcy pism starożytnych (a właśnie z antyczną Grecją wiąże się zjawisko pederastii), ale w artykule na wiadomosci.gazeta.pl nie zabrakło złośliwości. Dotyczyły one m.in. faktu, że prof. Legutko mówiąc o badaniach nie podał dokładnych danych. W serwisie „Wyborczej” zacytowano ponadto twitterową wypowiedź byłego premiera Marka Belki, który wypowiedział się w agresywnym i grubiańskim tonie. „Wybitny intelektualista, jak nazywa go pan Kaczyński, niejaki Legutko, stwierdził, że molestowanie 12 -latka przez księdza to nie pedofilia. I Wy w PiS macie czelność mówić, że walczycie z tą zarazą? Gość miał jaja, żeby powiedzieć, co myślicie naprawdę” – napisał postkomunista.

 

Z kolei Anna-Maria Żukowska (wiceprzewodnicząca mazowieckiego SLD oraz rzecznik prasowa SLD) stwierdziła, że prof. Legutko… „nie widzi przestępstwa w seksie z 12-latkami”. Tymczasem takie słowa w Polskim Radiu nie padły, a profesor Ryszard Legutko pomysł zaostrzenia przepisów dotyczących pedofilii uznał za dobry dodając, że „atmosfera wokół tego jest niezdrowa, fałszywa”. W równie nieuczciwy sposób słowa europosła PiS zinterpretował Michał Szczerba (PO), który stwierdził, że prof. Legutko „pochwala seksualizację 12-latków”. Z kolei dziennikarka Hanna Lis personalnie zaatakowała naukowca piszą: „Legutko ma nierówno pod sufitem”, zaś Sylwia Spurek (była zastępczyni RPO, dziś partia Wiosna) zapytała, „czy osoby z poglądami prof. Legutko powinny mieć bierne prawa wyborcze do PE? Co tacy ludzie chcą robić w Parlamencie Europejskim?”.

 

Ataki na prof. Legutkę są tak niesprawiedliwe, że warto zastanowić się nad powodami owych manipulacji. Czy faktycznie tak wielu uczestników życia publicznego nie potrafi czytać ze zrozumieniem? A może swoisty medialny lincz na intelektualiście to kara za wskazanie homoseksualizmu jako źródła wielu złych czynów?

 

 

Źródło: naTemat / wiadomosci.gazeta.pl / Twitter / sjp.pw.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-05-28 14:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W co ten PiS gra!? Ta partia jest podzielona! I jak oni mają działać dla dobra Polski.
4 miesiące temu / Do jtp
 
Słaba ta obrona Kościoła: nie pedofilia lecz pederastia. To niechże kościół zrobi wreszcie porządek z pederastami.Teraz Kościół nie powinien się bronić werbalnie ale rugować homoseksualistów ze swoich szeregów.Przy okazji warto by było pozbyć się tajnych współpracowników.
4 miesiące temu / Marcin
 
Od wypowiedzi profesora Legutko odcięła się rowniez rzecznik PiS.
4 miesiące temu / jtp
 
co z europosłem Porębą robił w siedzibie MOSAD-u, gdy ważył się los ustawy o IPN? kp
4 miesiące temu / kp
 
Kiedy odniesie się do zarzutów kierowanych od Grzegorza Brauna ?
4 miesiące temu / 123456
 
Istnieje też błąd Profesora Prawdą jest też to, że nie można jednakowo traktować czynów zabronionych o charakterze seksualnym, których ofiarą jest 12- czy 13-latek i współżycia z 16- czy 17-latkiem, który, w przypadku dziewcząt, jest już praktycznie dorosły i za takiego często uznaje go prawo. Naturalnie formalnie będą to nadal akty pedofilskie, ale różnica jakościowa istnieje i nieszczęśliwie prof. Legutko jej nie zauważył w przeinaczonej przez lewicę wypowiedzi. Krótko mówiąc w delikatnych kwestach trzeba być delikatnym, a przede wszystkim jednoznacznym - tego zabrakło, a tego się spodziewamy od ludzi zdrowej Prawicy.
4 miesiące temu / andrzej
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.