DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Lewica atakuje Publiczny Różaniec w Krakowie! Przeszkadza im modlitwa i antyaborcyjne hasła

Lewica atakuje Publiczny Różaniec w Krakowie! Przeszkadza im modlitwa i antyaborcyjne hasła
PCh TV

Organizacja DOŚĆMilczenia zapowiada kontrę do Publicznego Różańca w Krakowie. Tego samego dnia, o tej samej porze i w tym samym miejscu organizuje wydarzenie pt. „STOP Indoktrynacji religijnej w przestrzeni publicznej”.

 

- Nie dołączymy do wspólnych modłów, jednak zaprotestujemy przeciw urządzaniu spędów modlitewnych w miejscach publicznych. Zaprotestujemy przeciw umieszczaniu w przestrzeni publicznej drastycznych obrazów – napisano na facebookowej stronie wydarzenia. - Stanowcze NIE dla indoktrynacji religijnej w przestrzeni publicznej i stanowcze NIE dla drastycznych obrazów w przestrzeni publicznej! – dodają.

 

„To jeden z najbardziej absurdalnych pomysłów, z jakim sie spotkałam” - pisze na facebooku jeden z współorganizatorów Różańca, członek Fundacji PRO - Prawo do Życia, Anna Trutowska.

 

Dalej wyjaśnia: „organizatorzy głoszą, że sprzeciwiają się praktykom religijnym w miejscu publicznym. Tym samym wprost sprzeciwiają się zapisom Konstytucji, która w punkcie 53 gwarantuje: 1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują”.

 

Do zapowiedzianego wydarzenia odniósł się Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych, uczestnik i koordynator wielu Różańców Publicznych w całej Polsce.

 

- Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że różańce zawsze odbywały się w sposób pokojowy. Moim zdaniem jest to pierwszy raz kiedy to środowiska lewicowe będą się mobilizować przeciwko tej akcji. Zdarzało się, że jeżeli robiliśmy różańce przeciwko sodomii to wtedy byliśmy świadkami pewnego rodzaju oporu. Tym razem jest to modlitwa połączona z prezentacją zawierającą przesłanie antyaborcyjne. Zawiera się w tym zarówno aspekt religijny jak i społeczny. Obrona Życia zawiera aspekt religijny, ponieważ jest to ochrona człowieka jako istoty - korony stworzenia – argumentuje.

 

Jednocześnie wskazuje, że wcale nie dziwi się lewackim postulatom. - Była taka feministka w Ameryce Południowej, która po raz pierwszy wskazała, że dyskusję na temat aborcji trzeba sprowadzić jedynie do aspektu społecznego, wyprowadzając ją całkowicie z przestrzeni religijnej. Zwolennicy aborcji nie chcą zatem odwoływać się w dyskusji do metafizycznej strony problemu, czym posługują się przeciwnicy zabijania nienarodzonych.  My natomiast, musimy takie argumenty podejmować ponieważ naszą misją jest budzenie sumień Polaków.

 

Prawo do wyznawania wiary w przestrzeni publicznej jest zapisane w polskiej konstytucji. Zdaniem protestujących, Publiczny Różaniec uderza w ich ateistyczne uczucia i (mimo konstytucyjnego prawa) nie może mieć miejsca w przestrzeni publicznej. Jest to zatem atak także na obowiązującą konstytucję RP. Dodatkowo, pod koniec września „DośćMilczenia” zorganizuje debatę zatytułowaną „Lekcje religii-indoktrynacja od przedszkola”. Jak widać, oprócz modlitwy i antyaborcyjnych haseł, przedstawicielom lewicy przeszkadza także katolickie wychowanie.  

           

- Lewica chce by od najmłodszych lat dzieci nie były pod wpływem moralności katolickiej, która jest najlepszą moralnością. Nie zapominajmy, że para małżonków ma obowiązek wychować swoje dzieci po katolicku. Wielokrotnie podnoszone postulaty dotyczące np. niechrzczenia dzieci w młodym wieku pod pozorem szacunku dla ich wolności są tak naprawdę atakiem na władzę rodzicielską. Pod płaszczykiem wolności będzie się wszczepiać lewicową indoktrynację - mówi Maciej Maleszyk.

 

- Mówią, że to Kościół indoktrynuje, a tak naprawdę sami mają już pomysły jak w miejsce katolickiego wychowania zaszczepiać młodemu pokoleniu lewicowe idee takie jak np. edukację seksualną, gender (…) Widzimy, że ludzie w Polsce coraz rzadziej chodzą do Kościoła, co trzecie małżeństwo się rozpada. Młodzi ludzie, pozbawieni tej wielkiej nadprzyrodzonej siły popadają w depresje, uciekają od problemów w gry komputerowe, narkotyki – przekonuje Maciej Maleszyk, który równocześnie wyjaśnił dlaczego katolik powinien zabierać głos w sprawach publicznych.

 

- Chrystus został ukrzyżowany publicznie a nie prywatnie, więc i my musimy iść np. do tych którzy są letnimi katolikami, że są katolicy którzy nie wstydzą się swojej wiary, wychodzą na ulice i odważnie głoszą – konkluduje.

 

Fundacja Pro - Prawo do Życia jak co miesiąc organizuje Różaniec publiczny połączony z manifestacją na rzecz obrony życia dzieci nienarodzonych.

 

Warto dodać, że tylko we wrześniu w całej Polsce odbędzie się jeszcze 11 Różańców w intencji moralnej odnowy Polski i Polaków. Aktualne informacje są dostępne na PCh24.pl.

 

Publiczny Różaniec organizowany jest w wielu miejscach Polski już od kilku lat. Tego rodzaju aktywność wiernych zaowocowała m.in. spektakularną modlitewną akcją Różaniec do granic, która stała się przykładem dla katolików na całym świecie.

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zarówno krakowian jak i mieszkańców okolic do wspólnej modlitwy: 14.09 (piątek), g. 17:00, Rynek obok kościoła św. Wojciecha. Pokażmy, modląc się w pokorze i ufności, że nie jesteśmy w tej walce osamotnieni.   

 

Piotr Relich

 

Zapraszamy do odmawiania różańca w całej Polsce!
Kryzys w Kościele, demoralizacja w Polsce. Czas na wspólną modlitwę Różańcową! MIEJSCA I TERMINY


DATA: 2018-09-06 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Niktoś: z tymi drastycznymi plakatami jest jak z prowokacją w sztuce - Witkacy czy Gombrowicz jeszcze szokowali; dziś byle pajac w ramach "artystycznego happeningu" zanurza krucyfiks w słoju z moczem i nikogo to nie rusza. Poza nami, "katolami" - Bogu dzięki. A ostrzeżenia na paczkach papierosów już nawet nastolatkom się opatrzyły. To jedno. Drugie - nie jestem entuzjastą PiS, ale plakat robiący Heroda z JarKacza uważam za krzywdzący. To "wyróżnienie" zarezerwowane dla ENTUZJASTÓW tzw. aborcji - choćby środowiska GW, sierot po Palikocie i "czarnych parasolek"; bezczynność Kaczora w tej kwestii należy napiętnować jako mimowolną (?) kolaborację, ale z zachowaniem proporcji. I ostatnia sprawa: niezależnie od mojej oceny tych plakatów, ich miejsce jest na pikietach, wiecach i rozmaitych konferencjach, których oby było jak najwięcej. Publiczny Różaniec jest spotkaniem MODLITEWNYM - krzyż, wizerunek MB Fatimskiej i skromne logo organizatora wystarczą w zupełności. A co nadto jest...
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Różaniec to łańcuch , który łączy nas z Bogiem ,ocalenie od napaści piekła . Nie wystarczy odmawiać go w zaciszu domu , potrzeba też omodlić nasze miasta , wsie i wszystkie miejsca do których szatan ma dostęp . Modląc się na różańcu okazujemy naszą troskę tym miejscom i ludziom , w których /z którymi przyszło nam żyć .
ponad 1 rok temu / cecylia
 
@Marcin: Różąniec publiczny jest częścią walki o zachowanie chrześcijańskiej moralnośći/cywilizacji w Polsce. W walce jak w walce nie ma miejsca na głaskanie przeciwnika. Trzeba uderzać go w najbardziej bolesne miejsca t.j. w pokazywanie Prawdy. I te plakaty to czynią, nawet jeśli nie sprawiają miłego wrażenia, ale przecierz w walce z marksizmem kulturowym najlepiej ukazują czym jest ten diabelski system.
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
@Maria: Różaniec można odprawiać wszędzie i nie zaczynać od niczyich grzechów, bo Różaniec jest modlitwą a nie prośbą o rozgrzeszenie.
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
Napisałaś: "...którymi po urodzeniu to już nikt się nie zajmuje". Skoro nikt, to znaczy że wy też się nimi nie zajmujecie. Po co więc do nich chodzicie? By się z nich ponabijać, tak jak nabijacie się z katolików?
ponad 1 rok temu / do klara
 
Różaniec najlepiej odmawia się w ciszy i skupieniu we własnym domu i zaczynając od własnych grzechów
ponad 1 rok temu / Maria
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.