DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

„Lepiej stanąć na czele niż zostać przez nią zmiecionym”. PiS na czele zielonej rewolucji

„Lepiej stanąć na czele niż zostać przez nią zmiecionym”. PiS na czele zielonej rewolucji
fot. FORUM / Andrzej Hulimka

PiS zdaje się sądzić, że skoro nadchodzi rewolucja - np. w kwestii podejścia do środowiska i zmian klimatycznych - to lepiej stanąć na jej czele, niż zostać przez nią zmiecionym – przekonuje na łamach wPolityce, dziennikarz i publicysta Jacek Karnowski.

 

Redaktor naczelny portalu wPolityce.pl w swoim felietonie analizuje sposób w jaki Prawo i Sprawiedliwość może uzyskać tak bardzo oczekiwany cel -  większość dającą możliwość zmiany Konstytucji. Karnowski dochodzi do wniosku, że w polskiej rzeczywistości demokratycznej, same wybory nie są w stanie doprowadzić do takiej sytuacji.

 

„Być może kiedyś będzie to możliwe, ale nie dziś. Trzy dekady III RP, a wcześniej okres komunizmu, wykreowały tak mocne, tak mocno strukturalnie osadzone siły, że nie da się ich przełamać za pomocą zwykłych szturmów. To można zrobić tylko w sytuacji jakiegoś trzęsienia ziemi, jakiejś rewolucji** - w każdym razie, czegoś zewnętrznego wobec normalnych, demokratycznych procesów politycznych” – przekonuje.

 

I tą rewolucją, w ocenie redaktora wPolityce może stać się nadchodząca rewolucja o charakterze cywilizacyjnym; w kwestii stosunku człowieka do środowiska i zmian klimatycznych. „PiS zdaje się sądzić, że skoro nadchodzi rewolucja - np. w kwestii podejścia do środowiska i zmian klimatycznych - to lepiej stanąć na jej czele, niż zostać przez nią zmiecionym. Problem w tym, że elementy programowe tego typu - teoretycznie mało nasycone ideologicznie - łączą się z innymi, wpisującymi się już w program przebudowy społeczeństwa w duchu nowej lewicy” – podkreśla.

 

Co prawda Jacek Karnowski jest świadomy ideologicznego bagażu zielonych postulatów (o mocno marksistowskiej proweniencji), jednak przekonuje, że w perspektywie przyszłego jedynowładztwa, warto podjąć próbę mariażu „konserwatyzmu” w wersji PiS z postulatami skrajnej lewicy. „To na pewno nie będzie łatwe, ale być może, z punktu widzenia ugrupowania walczącego o ponad 40 proc. poparcie, nie ma innego wyjścia, niż próbować” – uważa.

 

Źródło: wpolityce.pl
PR


DATA: 2019-11-18 07:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

na tych zadsadach zwalczali antypolska propagaNDE STAJAC NA CZELE OSZCZERCÓW NARODU POLSKIEGO W KIELCACH, JEDWABNEM I GDZIE POPADNIE!
8 miesięcy temu / bez numerów
 
wiedzą Państwo jak o. Rydzyk mówi o politykach partii pis u siebie w radio? "Nasi". Później ludzie dzwonią do radia i również mówią "Nasi". Nasi wygrali ale za 4 lata Nasi muszę mieć więcej posłów. Musimy się zmotywować aby Nasi rządzili dalej. Dzięki częstemu powtarzaniu "Nasi, Nasi, Nasi" ludzie, którzy słuchają Radia Maryja również zaczynają tak myśleć. To jest istna manipulacja jak w TVN czy w TVP.
8 miesięcy temu / Gość
 
Jarosław Kaczyński - Naczelny Naczelnik Rewolucji Komunistycznej. Tak zapisze go historia.
8 miesięcy temu / tps
 
No cóż nie można dwóm albo i trzem panom służyć. Jedynie prawda nas wyzwoli. Nie powiedzą prawdy jak wygląda nasza sytuacja, nie chcą działać dla dobra narodu tylko realizują jakieś obłędne cele to muszą kręcić kombinować i prędzej czy później upadną. Tylko szkoda naszego czasu i naszego życia bo przecież "rząd się jakoś wyżywi" a wszystko i tak sfinansują obywatele.
8 miesięcy temu / marian
 
RADIO MARYJA POWINNO WYGONIĆ POLITYKÓW PIS-U A ZAPRASZAĆ KONFEDERATÓW-Z WYJĄTKIEM KORWINA,BO ON MA NIEWYPARZONY JĘZYK-I WTEDY BYŁO BY NORMALNIE....
8 miesięcy temu / FIGHT TILL DEAT
 
Rocky ma rację - pis ze swoimi 'klubami gazety p' to jedna z kilku partii, tylko Radio Maryja deje im siłę. Tylko przebudzenie ojca Rydzyka może coś zmienić.
8 miesięcy temu / Wojtek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.