DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Lekarka kwestionowała epidemię koronawirusa. Została na pół roku usunięta z zawodu

Lekarka kwestionowała epidemię koronawirusa. Została na pół roku usunięta z zawodu
źródło: pixabay.com

Sąd Lekarski zawiesił na pół roku lekarkę ze Stronia Śląskiego, która publicznie kwestionowała istnienie epidemii koronawirusa oraz podważała zasadność wprowadzania ograniczeń.

 

Anna Martynowska jest kierowniczką przychodni im. Marianny Orańskiej w Stroniu Śląskim. Kobieta startowała również w ostatnich wyborach parlamentarnych z list Konfederacji.

 

Podczas jednego z wywiadów udzielonego Mediom Narodowym, poświęconego epidemii koronawirusa, stwierdziła, że nie ma czegoś takiego jak COVID-19. – Ja przynajmniej nie zaobserwowałam tego z mojej praktyki. Mam ostatnie czasopisma medyczne, które wydaje Naczelna Rada Lekarska i Dolnośląska Izba Lekarska i nawet tam, chociaż pojawia się COVID na każdej stronie, to tego COVID-a nie widać – mówiła.

 

Lekarka zakwestionowała również objawy koronawirusa. Jej zdaniem gorączka, suchy kaszel, zawroty głowy oraz brak apetytu, to typowe symptomy grypy. – Ja to czytam i jestem przerażona. To ja przez 30 lat takich ludzi leczyłam na grypę, a tu się okazuje, że to był COVID - powiedziała.

 

Według Martynowskiej lekarze i większość społeczeństwa dali się nabrać na „pandemię strachu”, za którą odpowiada minister zdrowia Łukasz Szumowski. Kobieta nie poprzestała tylko na słowach, ale przeszła do czynów i zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra zdrowia.

 

Wypowiedzi lekarki odbiły się szerokim echem w mediach. Sprawą zainteresowała się Dolnośląska Izba Lekarska, która wszczęła wobec kobiety postępowanie wyjaśniające. Decyzją Sądu Lekarskiego we Wrocławiu, Anna Martynowska została zawieszona na pół roku w prawie do wykonywania zawodu. Będzie ono obowiązywać do 24 stycznia 2021 roku.

 

„Zawieszenie prawa wykonywania zawodu na okres 6 miesięcy ma na celu odizolowanie lek. Anny Prześlicy-Martynowskiej od pacjentów, ochronę pacjentów oraz zapobiegnięcie rozpowszechnianiu fałszywych i wprowadzających w błąd informacji na temat pandemii wywołanej wirusem Covid-19”, napisano w uzasadnieniu wyroku.

 

„Zebrane dowody wskazują z dużym prawdopodobieństwem, że Anna Martynowska popełniła ciężkie przewinienie zawodowe. (...) Prezentowana postawa, przejawiająca się w kategoryczności i powtarzalności głoszonych poglądów, skłania do twierdzenia, że ww. nie zaprzestanie tego rodzaju działań”, dodano.

 

„Co szczególnie zaniepokoiło Sąd Lekarski, lekarz w swoich wypowiedziach kwestionuje obowiązek noszenia masek ochronnych, przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii oraz twierdzi, że pandemii, ani epidemii, jak i samego wirusa Covid-19 nie ma. Prezentowana przez lekarza postawa, (...) stanowi zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów. Swoją postawą lekarz wprowadza pacjentów w błąd negując istnienie koronawirusa Covid-19”, stwierdził Sąd Lekarski.

 

Postanowienie Sądu Lekarskiego ma klauzulę natychmiastowej wykonalności. Lekarka ma prawo odwołać się od wyroku.

 

źródło: Media Narodowe, polsatnews.pl, Polsat News

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-08-06 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

to prawda
2 miesiące temu / doC.Madej
 
Średnia wielkość tego coś covid-19 to 100nm, a oczko bardzo gęstej maseczki niech będzie 1/100mm. Tzn. Covid-19 jest conajmniej 100 krotnie mniejszy niż oczko bardzo gęstej maseczki. Więc przestańcie się kompromitować twierdzeniami że maseczki chronią przed wirusami. Owszem są maski przeciwwirusowe ale to nie jakaś szmatka. To co taka szmatka może ewtl. spowodować to grzybicę wokół, pod maską i wewnątrz jamy ustnej. Zamiast konstruktywnej rozmowy za i przeciw są sankcje. A może Sąd Lekarski mówiąc o istnieniu covid-19 poda choćby jedną pracę naukową która spełnia np. postulaty Kocha! A kim w ogóle są ci sędziowie Sądu Lekarskiego? Czy to jest jeszcze relikt prlowski czy też jacys nowi beneficjenci grantów? Brawo za odwagę i zdrowy rozsądek dla pani doktor Martynowskiej. A tak nawiasem, nadchodzi druga fala, z Niemiec. To fala ludzi około Miliona demonstrantów która wyszła na ulicę Berlina 01.08.2020. Jestem przekonany że ta fala przyjdzie do Polski.
2 miesiące temu / SzukającyPrawd
 
@ Polak; wysłuchałam wypowiedzi p.dr AM i byłam zażenowana, bo równiez jestem lekarzem. A wiedzę medyczną czerpię NIE z tv czy YT lecz z publikacji naukowych i doświadczenia kolegow lekarzy i własnych
2 miesiące temu / Kesja
 
Proponuję aby szanowny pan minister zdrowia zostawił to dla ludzi twój wybór albo maseczka która uratuje ciebie przed strasznym wirusem albo oddaje całe moje życie Panu Bogu wszak On ma losy każdego z nas w swoich rękach.No cóż czyżby stracił Wszechmogacy nasz Ojciec panowanie nad nami i światem.
2 miesiące temu / Lenka
 
Kesja co ty za głupoty wypisujesz?? Chyba dr Anna kobieta z 30 letnim stażem wie co mówi. Ty jednak wierzysz telewizorowi i pseudo ekspertom którzy ogłupiają takich jak ty. Zacznij myśleć samodzielnie i posłuchaj tej kobiety bo jest nagranie na YT
2 miesiące temu / Polak
 
Słuszny wyrok. Ta pani uważa, że nie ma epidemii bo u niej w przychodni nikt nie zachorował...wszystko przed jej pacjentami.Oby nie. Ja wiem o kilku zachorowaniach i wierzcie mi, nie chcielibyscie tego doświadczyć.Wprowadzanie w błąd pacjentów i bojkotowanie prozdrowotnych zaleceń MZ jest działaniem na szkode drugiego człowieka, który nie chce się zarazić.
2 miesiące temu / Kesja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.