DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Łatwiejszy dostęp do broni? Nie w czasie rządów PiS. Kolejne utrudnienia? Jak najbardziej

Łatwiejszy dostęp do broni? Nie w czasie rządów PiS. Kolejne utrudnienia? Jak najbardziej
By http://flickr.com/photos/glasgows/ (http://flickr.com/photos/glasgows/432945997/) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Zgodnie z dyrektywą unijną, w kategorii broni typu C ma być m.in. jednostrzałowy pistolet bocznego zapłonu, jednostrzałowy karabin centralnego zapłonu i strzelba powtarzalna – te rzeczy mają być powszechnie dostępne według lewicowej Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, a w Polsce rząd zastanawia się, czy wprowadzić tak radykalne reformy – powiedział na antenie TV TRWAM Jacek Hoga – prezes fundacji „Ad Arma”.

 

Gość programu „Stan bezpieczeństwa państwa” zwrócił uwagę, że 14 września minie okres 18 miesięcy, jaki Polska miała na implementację dyrektywy unijnej dotyczącej dostępu do broni palnej. Polskie władze do ostatniej chwili wszystko utrzymywały w tajemnicy przed obywatelami i prowadziły w tej sprawie prace półjawne i niejawne. – Trudno jest nawet mówić o konsultacjach społecznych, bo te mają miejsce kilka dni przed wdrożeniem projektu w prace rządowe – ocenił ekspert TV TRWAM.

 

Prezes fundacji Ad Arma wskazał na genezę powstania tego problemu. – Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak będzie wyglądała implementacja. To pokazuje, jaki jest problem światopoglądowy. Unia, o której wszyscy wiemy, że jest radykalnie lewicowa, która narzuca bardzo często niezgodne ze zdrowym rozsądkiem ideologiczne lewicowe programy, w tym przypadku rozpoznaje niezbywalne prawo do posiadania broni przez obywateli. Rozpoznaje, a nie nadaje – to trzeba podkreślić – podkreślił.

 

Jego zdaniem największe kontrowersje wśród przedstawicieli polskich władz wzbudza prowadzenie nowej kategorii broni typu C. – Jest to broń, która w Unii Europejskiej ma być na rejestrację, czyli bez żadnych badań lekarskich czy kontroli policyjnych. Jako obywatel mam prawo posiadać broń i jedynym moim obowiązkiem jest ją zarejestrować. W Polsce nie ma takiej kategorii broni. Zgodnie z dyrektywą unijną, w kategorii broni typu C ma być m.in. jednostrzałowy pistolet bocznego zapłonu, jednostrzałowy karabin centralnego zapłonu i strzelba powtarzalna – te rzeczy mają być powszechnie dostępne według lewicowej Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, a w Polsce rząd zastanawia się, czy wprowadzić tak radykalne reformy – podsumował.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK


DATA: 2018-09-04 14:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety polskie społeczeństwo jest bardzo upośledzone przez PRL, jeśli chodzi o stosunek do broni palnej. Różnej maści lewacy, wmawiają na każdym kroku, jakie to jest be i najlepiej to w ogóle nie dotykać broni palnej. Jakby broń sama strzelała. Ale to jest symptomatyczne dla lewactwa. Jak zawini człowiek, to nie nazywają tego po imieniu, tylko demonizują i robią winnym przedmiot, a nie człowieka który go używa do niecnych celów. Traktują dorosłych ludzi jak nieodpowiedzialne dzieci, którym nie można dać do ręki broni palnej. A przecież rozmawiamy tu o legalnych posiadaczach broni, ludziach zweryfikowanych na wszystkie strony, którzy tak naprawdę, są chyba jedną z najbardziej "praworządnych" grup społecznych, bo boją się z byle powodu stracić pozwolenie. Z legalnej broni nie popełnia się w Polsce przestępstw. Mimo że jest jej znikomo mało w społeczeństwie, to nawet jak jej będzie 10 razy więcej to i tak na tle sąsiednich państw wypadać będziemy słabo.
ponad 1 rok temu / NoName
 
Jesteśmy najbardziej rozzbrojonym narodem w Europie. WOT do obrony nie wystarczy. Zapraszamy najeźdźców, szczególnie hybrydowych
ponad 1 rok temu / Rob
 
@Krzysiek: "Tylko uzdrowienie świadomości Polaków o stosunku do prawa własności i wolności jako fundamentu życia chrześcijańskiego." - Wszystko pięknie, jednakowoż ów stosunek Polaków był od początku, tj, 1989 roku, całościowo negatywny i taki pozostaje. Czym tłumaczyć takie poparcie dla socjalistów różnej maści: jawnie czerwonych, białych, tęczowych i czarno-czerwono-żółtych? Polskie społeczeństwo jest pod tym względem strasznie zdemoralizowane i ogłupione, nikt go nie edukuje, nawet Kościół Katolicki, który powinien stać na straży tych wartości w Polsce, a zgodnie współpracuje ze wszystkimi socjalistycznymi rządami.
ponad 1 rok temu / Republikanin
 
Taką broń jaką mieli niewolnicy w Rzymie, możesz mieć także dzisiaj bez pozwolenia.
ponad 1 rok temu / do Do Predator
 
Do Krzysiek Bardzo dobrze podsumowałeś. Widać nie trwasz w letargu jak większość naszego społeczeństwa. Łapka w górę.
ponad 1 rok temu / Predator
 
Zastanawiają mnie takie zdania które słyszę coraz częściej a które można sprowadzić do myśli "czy PIS zwariował, dlaczego tak robią". Odpowiedz jest prozaiczna to nie PIS zwariował, tylko wyborcy zgłupieli że na ten twór zagłosowali. Wiec powiem tak - macie głupki coście chcieli.
ponad 1 rok temu / siergiej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.