DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Księstwa księcia tego świata

Księstwa księcia tego świata
Źródła: Lukasz Dejnarowicz / FORUM Maksymilian Czekaj / ArtService / FORUM Marian Zubrzycki / FORUM Adam Chelstowski / FORUM Michał Adamski / FORUM Krzysztof Zatycki/FORUM
#SAMORZĄD    #POLSKA    #MIASTO    #GDAŃSK    #ŁÓDŹ    #POZNAŃ    #KRAKÓW

Rok temu pisałem: „(…) ich są samorządy, szczególnie w dużych miastach, czyli tam, gdzie funkcjonują najważniejsze krajowe instytucje kultury”. Pisząc ONI myślę o wrogach tego, co kochamy tutaj nad Wisłą i wrogach wiary katolickiej, a więc wrogach dobra. ONI swą szansę na przyszłość widzą w „okopaniu się” w samorządach. „Ich” miasta mają nie tylko być niezależne od rządu i prezydenta; nie tylko prowadzić własną politykę gospodarczą, a nawet zagraniczną, ale nade wszystko kulturową, gdzie istotą jest odrzucenie Boga. Po tym, co wydarzyło się ostatnio w Gdańsku, widać to wszystko jeszcze lepiej.

 

Właśnie w Gdańsku, który w czasach rządów nieżyjącego już prezydenta Adamowicza stał się liderem antynarodowego separtyzmu, szefowie dwunastu największych polskich miast podpisali deklarację o współdziałaniu w dziedzinie migracji. Ten złowieszczy dokument sygnowali prezydenci: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy Wrocławia i Katowic. Gospodarz spotkania, prezydent Gdańska, podsumował to tak: „Polska w 2030 r. stanie się krajem imigranckim”. Sygnatariusze, nie konsultując tego z polskim rządem, w swych działaniach są wspierani przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM) oraz Biuro Wysokiego Komisarza Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

 

Każde z tych miast, swoistych księstw udzielnych, wciąż jest w rękach ONYCH. Może teraz nawet bardziej niż przedtem. W każdym z tych miast są dziesiątki szkół średnich i podstawowych, nad którymi kuratele roztaczają adekwatne miejskie wydziały oświaty. W każdym z tych miast są instytucje kultury zarządzane przez adekwatnych dyrektorów czy naczelników podległych bezpośrednio swym prezydentom. Czy może się tam wydarzyć coś innego, niż to, co definiuje światopogląd rządzącej tam osoby i jego otoczenia? Odpowiadam – nie ma takiej możliwości!

 

Ratusz warszawski poinformował, że na jednej z najbliższych sesji rady zostanie zaprezentowany program wspierający homoseksualistów oraz środowiska szeroko pojętego ruchu LGBT. Aktualnie inicjatorzy przedsięwzięcia opracowują treść „Karty LGBT+”, która jest konsultowana z organizacjami reprezentującymi środowisko LGBT. Nie powinno to dziwić, bo od lat miasto stołeczne Warszawa przekazuje środki publiczne organizatorom tzw. Parady Równości, wśród których jest m.in. miejska instytucja kultury – Teatr Studio.

 

A we Wrocławiu, gdzie z miłością Ojczyzny trzeba się wręcz ukrywać, a synonimem upadku obyczajów stała się jedna z tamtejszych scen teatralnych, radni zdecydowali o wprowadzeniu w mieście programu finansowania zabiegów in-vitro ze środków publicznych. Europa pełną gębą!

 

W ogóle ta „europejskość” przypomina w tych opisywanych księstwach „spontaniczną” miłość do Związku Radzieckiego, która skutecznie degenerowała Europę przez dziesięciolecia. Prezydent Poznania do ostatnich wyborów startował pod hasłem „Poznań - kierunek Europa!”. Z jego już wieloletnich poczynań wywnioskować należy, że on tożsamość europejską kojarzy przede wszystkim z organizowaną przez urząd miejski imprezą Poznań Pride Week. Gdy chodzi o poparcie dla homoseksualistów i wszelkiej innej maści „tęczowców” i antyklerykałów, Poznań wysforował się mocno do przodu w skali kraju. „Marsze równości”, „konferencje homofobiczne” czy „czarne protesty” są tutaj normą wspieraną pieniędzmi samorządu.

   

A w takiej Łodzi nie tylko mają „marsz równości”, ale powołali specjalnego Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Równego Traktowania. Pani Prezydent (tak, chodzi o tę osobę, która została prawomocnie skazana za przestępstwo karne) już dawno podjęła współpracę z Fundacją „Spunk” na realizację – jak to się nowomodnie nazywa - zadania publicznego. Projekt polegał na przeprowadzeniu warsztatów dla młodzieży gimnazjalnej i szkoleń dla ich opiekunów na temat m.in. tożsamości płciowej i orientacji psychoseksualnej. Grupa prawników Ordo Iuris, broniąca tradycyjnych wartości w przepisach polskiego prawa, umieszcza „Spunk” na liście organizacji, przed którymi należy chronić dzieci. A jak chronić Polskę przed ogólnopolską infekcją „Igrzysk Wolności”, które prezydent Zdanowska zorganizowała w mieści Łodzi w kontrze do obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości?

 

Konserwatywny Kraków… (słowo „konserwatywny” proszę potraktować z przymrużeniem oka. Odkąd Jan Klata skutecznie zdesakralizował tamtejszą Scenę Narodową, mamy do czynienia z innym miastem). Tak więc, ten Kraków ma swoją nową wizytówkę - Festiwal Queerowy Maj, bardzo pasującą do tego, co uczyniono z dawnej stolicy Polski, gdzie dzisiaj łatwiej znaleźć dom uciech niż księgarnię. Miasto wspiera też dość oryginalny klub sportowy „Krakersy”. Oryginalny, bo skupiający osoby identyfikujące się jako LGBT i organizujący nader jednoznaczne konferencje, np. „Gender and Sexual Diversity in Sport” .

 

Również miasto Katowice nie pozostaje z tyłu, gdy chodzi o promocję tego, co nie jest normalne. Miejski Wydział Edukacji i Sportu nazywa taką aktywność „Kuźnią Różnorodności”. Królikiem doświadczalnym tych działań było sześć katowickich szkół, gdzie wdrażano tzw. edukację antydyskryminacyjną. W ubiegłym roku, wpisując się w antypolską zagraniczną nagonkę, utworzono w tym mieście zespół do spraw „walki z faszyzmem”.

 

W tej specyfikacji wybranych przykładów zarządzania złem nie zapominajmy o dzisiejszym Gdańsku, mieście wolnym od jakichkolwiek zahamowań. To właśnie tam, przy osobistym i bardzo aktywnym udziale prezydenta uchwalono tzw. Model na rzecz Równego Traktowania, którego celem jest wprowadzenie do życia społecznego ideologii LGBT oraz gender. Model w swych założeniach podważa prawo rodziców do zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami. Częścią owego projektu, rozpisanego do roku 2020, jest edukacja w szkołach ponadpodstawowych, której towarzyszą publikacje charakteryzujące się wulgarnością w podejście do seksualizmu, a nawet suflujące uczniom możliwość zmiany płci.

 

Przy gdańskim Modelu, organizowane tam „marsze równości”, czy dofinansowywanie skrajnie lewicowego klubu Krytyki Politycznej, to norma i zaledwie drobny dodatek do tej bezlitosnej i przymusowej indoktrynacji najmłodszych.

  

Dwanaście największych miast, a za nimi kilkadziesiąt tych mniejszych z podobnym „europejskim” programem i działalnością coraz odleglejszą od polskiej racji stanu. Powtórzmy: w każdym z takich miast są instytucje kultury zarządzane przez dyrektorów lub naczelników podległych bezpośrednio prezydentowi czy burmistrzowi. Nie ma takich szans, aby wydarzyło się tam coś innego, niż to, co definiuje światopogląd rządzącej osoby. Korowody Trzech Króli, światło-dźwiękowe widowiska pasyjne, czy patriotyczne lub legionowe śpiewania, to tylko mimikra, taktyka potrzebna dla zmylenia przeciwnika, czyli Polaków. Dokładnie taka, jaką uprawiał agent sowiecki Bierut idąc pod baldachimem w procesji Bożego Ciała.  

 

W efekcie wszędzie tam, w tych miastach-księstwach mamy w szkołach lekcje o „mowie nienawiści”, w galeriach sztuki bluźniercze ekspozycje plastyczne, a w teatrach antypolskie przedstawienia.

 

Pętla zaciska się coraz bardziej.

 

 

Tomasz A. Żak


DATA: 2019-01-31 10:25
AUTOR: TOMASZ A. ŻAK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
32
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Ga3,12: To do ciebie "uczony w Piśmie" i tobie podobnym, to do was, mówi Ksiądz Dominik Chmielewski na filmie w Google: Wielu ludzi czyta Pismo Święte na swoją zgubę. Przyjdź Panie Jezu - Króluj nam Chryste!
5 miesięcy temu / [email protected]
 
Przecież nadal jest i Kościół Chrystusowy, i Jego kapłani. Przecież w Kościele cały czas jest to do czego został powołany - droga do zbawienia. Kapłan nie cieszy się szacunkiem? Ciekawe, bo ja znam kapłanów Kościoła którzy są szanowani. Proszę przestać koncentrować się na złu w Kościele, które jest efektem działania szatana. Proszę koncentrować się na dobru które jest efektem działania Boga. I przede wszystkim to dobro proszę głosić. Pyta Pani co takiego się dzieje że ponad 70% ludzi nie chodzi do kościoła. Część tak dobrowolnie wybrała, niezależnie od zachowania kapłanów i wiernych. Ale część uległa propagandzie "Kościół i kapłani są źli". Naszym zadaniem jest walczyć z tą propagandą, a nie ją wspierać.
5 miesięcy temu / @ Maryna
 
Samą ewangelią nie da się żyć Potrzebny jest Kościół i kapłani i o tym tylko piszę i tego oczekuję w życiu. I chcę, by w kościele było to, do czego został powołany. By Msza św. była prawdziwą ofiarą, a nie wesołym przedstawieniem dla obecnych. Garstki obecnych, bo tłumy to są na koncertach i imprezach w kościołach.Dlaczego kapłan nie cieszy się szacunkiem? Co takiego się dzieje, ze ponad 70% ludzi nie chodzi do kościoła? W bloku mojego syna tylko 4 rodziny (na 30)przyjęły kolędę. A zgorszeniem nie są księża krzyczący o nienawiści ( do kogo?), a zgorszeniem nie jest pochówek i cała oprawa pogrzebowa prezydenta Gdańska? Hanka ma szczęście, bo nie spotkała księdza siejącego zgorszenie. Ja niestety z racji pewnych układów rodzinnych mam to nieszczęście znać ich wielu. I wcale nie dotyczy to spraw erotycznych. Po prostu twierdzę, że panowie minęli się z powołaniem, a może nawet nie mają wiary. Bardzo smutne, ale prawdziwe.
5 miesięcy temu / Maryna
 
@Maryna. Pisała mi Pani, że może spotykam w Kościele aniołów. Aż tak dobrze nie jest, choć osobiście nie spotkałam złego księdza, siejącego zgorszenie i krzywdę, jednak o takich słyszałam. Podzielam Pani poczucie, że katolicy szczerze szukający wiary czują się zagubieni, a kapłani widzący kościelne brudy siedzą cicho, bo wiedzą, że nic nie zdziałają. Świeccy tym bardziej nic nie znaczą. Informacja o Australii, gdzie biskupi katoliccy dialogują z homoseksualistami bynajmniej nie po to, by głosić im potrzebę porzucenia grzechu, albo homopropaganda na amerykańskich uczelniach katolickich czy w tamtejszych parafiach w połączeniu z kolejną falą ujawniania pedofilii, bo poprzednia niczego duchowieństwa nie nauczyła, a także usuwanie podejrzanych z grona doradców papieskich, powodują, że człowiek nie ma dokąd uciekać przed złem, jakie toczy Kościół. Czy pozostaje jedynie wiara w zbawienie Reszty Izraela?
5 miesięcy temu / Hanka
 
Mamy do czynienia z >PAŃSTWAMI - MIASTAMI< czego wyrazistym przykładem jest Gdańsk określany przez notabli jako WOLNE MIASTO. Tu rządzi Prezydent i >wyznawcy jego politykiJego< tzn. liberalnej, zindoktrynowanej polityki europejskiej wykładanej na Uniwersytecie Gdańskim. To tam idą unijne granty, to tam pasie się i >hoduje< rewolucjonistów na wzór Marksa i Engelsa i nowe >kasty< prawników i urzędników. Całe masy BEZPRODUKTYWNYCH MYŚLICIELI nienawidzących NORMALNOŚCI , porządku prawnego i ludzi konserwatywnych. Tacy ludzie zasilają potem Urzędy Miast, gdyż normalny rynek ich nie potrzebuje. Tak powstają państwa -miasta URZĘDNIKÓW , dla których tworzy się NOWE WYDZIAŁY, ODDZIAŁY , KOMÓRKI . To Oni wyznaczają nowe wzorce -jak mają żyć, wypoczywać, bawić się Mieszkańcy. Warto wrócić do NORMALNOŚCI i >odchudzić< tą urzędniczą kastę. Pozostawiając jej rolę SŁUŻEBNĄ.
5 miesięcy temu / iskierka
 
W JAKIM tonie? Co jest złego w odwoływaniu się do Ewangelii?
5 miesięcy temu / @ Maryna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.